Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jedno okno dachowe nad łóżkiem 40na40cm i wywietrznik nad prysznicem, na początku  cieszyłem się jak dziecko że tylko jedno okno bo dużo ciszej podczas jazdy, ALE teraz brakuje dużego okna dachowego tego nad szoferką, dlaczego bo dużo jeździmy poza pola kempingowe i okna boczne praktycznie cały czas zasłonięte i ciemno:( teraz już patrzę żeby było to okno i mam plan co zrobić żeby nie szumiało podczas jazdy:) bo to mnie najbardziej zraziło, a trochę szumi jak zawieję. Okna jak ja bym robił to tylko za szoferką i nie żałował bym na dachowych i to takich przezroczystych. Jak gdzieś stajesz na widoki to i tak przodem więc szoferka robi za okno na świat.

Raz spotkałem pewnych karawaningowców w Gdańsku na dziko,  VW T5 bez szyb ale mieli cztery kamery i tableta z nimi spiętego, w rozmowie mówił że nieraz jakieś hałasy itp to żeby nie wychodzić to po to ma zamontowane te kamery, tak zwany podgląd.

 @Voku pisał że Kapitan po czasie zamontował okna boczne, tylko z tego co pamiętam to on nie miał przejśćia do kabiny to się nie dziwię że mu brakowało okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peja76 napisał:

Raz spotkałem pewnych karawaningowców w Gdańsku na dziko,  VW T5 bez szyb ale mieli cztery kamery i tableta z nimi spiętego, w rozmowie mówił że nieraz jakieś hałasy itp to żeby nie wychodzić to po to ma zamontowane te kamery, tak zwany podgląd.

Herman też będzie miał kamerki - z podglądem przez internet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Misio napisał:

Herman też będzie miał kamerki - z podglądem przez internet...

Super sprawa, nawet jak wyjdziesz zabierasz tablet i wszystko jak na dłoni widzisz a tak nieraz myślisz....... Co do szyby to ja bym się starał wkleić szybę w ten skos nad szoferką, na moje nie musi się otwierać byle było jasno a będzie dużo ciszej, piszę o kampervanie oczywiście, choć spotkałem już półintegry z wklejoną szybą nad szoferką, chyba to był Knaus na Masterze taki z 2010r orginał.

Na targach stały kampervany z szybą nad szoferką ale czy były otwierane to nie wiem bo nie zwracałem na nie uwagi ponieważ do szyby nad szoferką dopiero co dojrzeliśmy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedyna kamerka jaka będzie to ta do zacofania ;) 

Okno /szyba nad szoferką to na pewno fajna sprawa, tylko też podejrzewam, że wyzwanie tehniczne, bo pewnie musi być dostosowana do krzywizny czoła auta. Ale może są jakieś dedykowane.
 

o, tu widać, okno musi być jakieś dedykowane, jest wyraźnie zagięte-dopasowane do czoła auta

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno temu, w podstawówce, na wakacjach w Gdyni kupiłem kilka kaset do magnetofonu, ale nie miałem magnetofonu. Po jakimś czasie mama kupiła mi magnetofon kasetowy. Mniej bardzo dano temu, w czasach licealnych kupiłem kilka dyskietek z grami i programem x-copy, ale nie miałem komputera. Po jakimś czasie rodzice kupili mi Amigę
Potem były podobne historie z pierwszymi płytami CD, bez odtwarzacza, kompletem kaloryferów do domu, nie posiadając domu..

Kontynuując te irracjonalne wynaturzenia, odklikałem właśnie pierwszy koszyk... 


image.thumb.png.f2f58133591ac9e7a8578affa2ab82a7.png

Tymczasem na grupie transita ktoś napisał, że nie dostał jeszcze auta zamówionego w kwietniu 2021r i że w Chinach znów zatrzymują się fabryki, bo DAVID... Coś czuję, że za rok będę w tym samym miejscu co w tej chwili, ale za to z kiblem w pokoju i chemią do neutralizacji gówienka.

Za miesiąc kolejne zakupy, albo psychiatryk

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Łza Włóczynutka said:

Kontynuując te irracjonalne wynaturzenia

Eh... nie da się tego nie lubić :)

 

1 hour ago, Łza Włóczynutka said:

Tymczasem na grupie transita ktoś napisał, że nie dostał jeszcze auta zamówionego w kwietniu 2021r i że w Chinach znów zatrzymują się fabryki, bo DAVID.

Bądź dobrej myśli, ale z kupowaniem chemii na tym etapie, to Cię trochę poniosło. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dyskusji od tego miejsca

https://forum.karawaning.pl/topic/41334-włóczywóz-czyli-forda-transita-l4h3-tranzycja-na-campervana/?do=findComment&comment=805169

padło kilka istonych argumentów przemawiających za docelowym lifepokiem, które raczej wezmę pod uwagę. Czy od razu go wrzucę, czy na początek zostanę na kwasie, to jeszcze się nie zdecydowałem. Wygląda na to, że przez zimę sobie skompletuję wszystkie moduły instalacji elektrycznej łącznie z panelem, może nawet lodówkę tez kupię, więc niewykluczone, że wiosna/lato się tym pobawię w ogródku i zmierzę parę parametrów, co pomoże później w decyzji czy od razu lifepok, czy na dzień dobry będziemy jednak kwasić ;)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, max prąd i napięcie można w regulować w penwnych narzuconych zakresach przez  aplikacja w telefonie. Tu screen z modelu 10A (ten mały model mam do poladowywania akumulatorow w autach, być może ten 30a będzie miał więcej zakresów do wyboru).

Ale ta ładowarka i tak dobiera sobie prąd ładowania sama.  Można też dużo parametrów poustawiać samemu?

Screenshot_2022-11-29-13-58-21-068_com.victronenergy.victronconnect.thumb.jpg.fffa90f75e606a9bcbb5ab21fb954f78.jpg

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.