Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Też się z takim spotkałem (znam 3 konkretnie) jeden znich marudzi że raz w roku trza przykręcić meble i czasem podczas jazdy potrafi xps skrzypieć jak styropian po metalu...

Sam mam duży problem jak zgrać "sufit"z "podlogą"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni wieczór drążyłem trochę temat i dałem się nieco namówić, że taka podłoga bez listewek jest ciekawą alternatywą. Być może się skuszę. Polecano mi też płyty PIR zamiast XPS. (niektóre ich typy) są przeznaczone na podłogę. Kalkulator mówi, że będzie odrobinę drożej, ale o połowę lżejsza. 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 21:43, Łza Włóczynutka napisał:

spotkałem się z koncepcjami całkowicie bezlistewkowymi, gdzie cały ciężar przenosi równomiernie xps, wszystko jest sklejone na całej powierzchni więc teoretycznie wytrzymałość takiej spójnej całości znacznie wyższa niż koncepcja z listewkami i wkrętami. Też niegłupie. Jest kilka ciekawych rozwiązań do wyboru.

Podoba mi się ta koncepcja :yes:

Szczególnie, że na podłogę pewnie gruba sklejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

żeby nie było, że nic się nie dzieje: okres świąteczno-noworoczny nie sprzyja zakupom, ale cośtam poklikałem i przyszło kilka pierdółek, głównie do instalacji elektrycznej

1672409747570.thumb.jpg.ffcbe7d06e2897333d62fbe3959bb585.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem taki fajny wtyk dwustronny, CEE + standard; czy też raczej, żeby trzymać sie standardów, gniazdo obustronne. Po wpięciu gniazda CEE do wtczki kampera, jest do dystpozycji pod klapką zwykłe gniazdko

1673257381796.thumb.jpg.7a25872076bb1d52cd89d26e1d2e47f7.jpg

No i najfajniejsza zabawka przyszła

1673257381788.jpg

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Zamówiłem taki fajny wtyk dwustronny, CEE + standard; czy też raczej, żeby trzymać sie standardów, gniazdo obustronne. Po wpięciu gniazda CEE do wtczki kampera, jest do dystpozycji pod klapką zwykłe gniazdko

Tego typu wtyczki się przydaja, plusem jest to że jest kątowa i dużo mniej odstaje niż tradycyjna wtyczka, tylko pamietaj aby gniazdo było od prawej strony auta zamontowane inaczej nie wiele korzyści :)

Zastanawiam się czy w campervanie nie lepiej nie dziurawić za dużo blachy i gniazda 230V nie dać gdzieś z tyłu wewnątrz pod łóżkiem, tak aby tylko kabel jakoś wypuszczać pod drzwiami tylnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, golob napisał(a):

Zastanawiam się czy w campervanie nie lepiej nie dziurawić za dużo blachy i gniazda 230V nie dać gdzieś z tyłu wewnątrz pod łóżkiem, tak aby tylko kabel jakoś wypuszczać pod drzwiami tylnymi.


W moim obecym autku mam ogarnięte bez dziurawienia: wtyk mam pod tylnim zderzakiem. Nic nie ciąłem, nie wierciłem przymocowałem go do jakichś stalowych elemetów które już tam były. Przejście do środka auta też wykorzsytałem już istniejące, jakaś gruba wiązka z pierdyliardem kabli u mnie w aucie była przeciągnięta oryginalnie z podwozia do środka, dodałem więc kolejny kabel i tyle.
Wada jest taka, że niezbyt wygodnie sie to podłącza i odłącza. Z początku to nawet musiałem się kłaść na ziemi, żeby podpiąć, ale po paru razach opanowałem "na macanego". No ale nadal nie jest to wygodne.
Druga wada, to że raz zdażyło mi się zapomnieć, że jestem podpięty i odjechałem razem z kablem i wtyczką po drugiej stronie, która jakoś się wyciągneła z gniazda na bębnie. Dopiero się zorientowałem 20km dalej, jak zaparkowałem w miescu docelowym. Z wtyczki zostały już tylko jakieś kawałki metalowych bolców ;)
Poza tą przygodą, prawie 7 lat używam tego rozwiązania, więc jak ktoś chce bezinwazyjnie, to da się. Ale teraz raczej urządzę to w standardowy sposób, żeby było wygodnie. 

8 minut temu, Misio napisał(a):

Kupiłeś bluesolar a nie smartsolar?

O [prostytutka]!, faktycznie!! źle odklikałem, musze odesłać.. i wymienić :(

@Misio Dzięki za tą uwagę, bo pewnie bym sie zoriontował dopiero po podłączeniu, a to już by było za późno na wymanę!

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 11:01, golob napisał(a):

Tego typu wtyczki się przydaja, plusem jest to że jest kątowa i dużo mniej odstaje niż tradycyjna wtyczka, tylko pamietaj aby gniazdo było od prawej strony auta zamontowane inaczej nie wiele korzyści :)

mam taką samą, faktycznie czasem się przydaje .

 

W dniu 9.01.2023 o 11:01, golob napisał(a):

Zastanawiam się czy w campervanie nie lepiej nie dziurawić za dużo blachy i gniazda 230V nie dać gdzieś z tyłu wewnątrz pod łóżkiem, tak aby tylko kabel jakoś wypuszczać pod drzwiami tylnymi.

może to nie jest głupi pomysł, tylko jak już to bym zrobił przepust w podłodze żeby wypuszczać kabel przez podłogę jak w nowych Knausach  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mppt pojechał w drogę powrotną, tymczasem przyszedł wlew. Wybrałem nieco inny niż standardowo, wydaje mi się to ciekawsze, z tego względu że zdaża mi się nabierac wodę z miejsc, gdzie nie można wężem. Tu można bez problemu użyć wygodnie nie tylko węża, ale też zwykłej butelki każdego rodzaju/rozmiaru.

Mam nadzieję, ze was nie zanudzam takimi pierdołami ..

1673454852659.jpg

1673454852646.jpg

1673454852653.jpg

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.