Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszy też mrówki i węże. Niiie, nie mrówki, złączki xd

IMG_20230125_170837.jpg

11 minut temu, Misio napisał(a):

Też mam takie... polecam

no bardzo pozytywnie, spodziewałem się takiego trochę dziadowstwa, a okazało się, że to fajnie i estetycznie wykonane urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka gadżetów do elektryki: automagiczne bezpieczniki do modułów i tzw "hebel"
IMG_20230125_172610.thumb.jpg.98d7d371c531345f6b38a05ccfe5e7f1.jpg

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te włączniki ładowarek są dotykowe, to po wyłączeniu chyba też pobierają jakiś prąd. Klasyczne kołyskowe (jak ten obok) na pewno lepsze. Zobacz, czy w nocy nie jest za jasno z podświetleniem.

Cały zestaw jest podtynkowy, czyli możesz je montować tylko tam, gdzie z tyłu masz wolne miejsce i nie jest na widoku (zazwyczaj szafki) i wtedy z tyłu muszisz dodatkowo zapewnić jakieś puszki, by rzeczy w szafce nie odłączyły/uszkodziły przewodów. Ja zamontowałem i podtynkowe i nadtynkowe i obawiam się, że Ty też będziesz miał taką potrzebę.

Jak będę w robocie to dam Ci link do moich wypocin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

Jeżeli te włączniki ładowarek są dotykowe, to po wyłączeniu chyba też pobierają jakiś prąd.

Tak dotykowe, rzeczywiśicie powinny pobierać, sprubuję to zmierzyć w wolnej chwili. Włąśnie obawiałem się że będzie razić w nocy, ale sprawdziłem, jest całkiem ok, światło nie jest agresywne. Po wyłączeniu całe podświetlenie się wygasza.

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

Cały zestaw jest podtynkowy, czyli możesz je montować tylko tam, gdzie z tyłu masz wolne miejsce

Tak, Wstępnie myślałem o takich miejscach gdzie między ścianą wewnętrzną a ściną zewnętrzną, nie ma słupków nośnych. Tam będzie przestrzeń jakieś 10cm, a może i nawet w niektórych mejcach więcej. Wiadomo, część zajmie ocieplenie, ale i tak powinna być wystarczająca przestrzeń. - ładowarka ma 45mm głębokości, (z czego pewnie z 10mm będzie w ścianie i panelu). 
No, ale końcowe położenie będę mógł określić dopiero jak tranny będzie stał w ogórdku. "Nadtynkowych" chciałbym uniknąć, o ile będzie taka możliwość

5 minut temu, Misio napisał(a):

Z tymi bezpiecznikami to uważaj - kilka osób miało z nimi problemy...

Chociaż też znam osoby u których pracują prawidłowo :D

robiłem już test ;) działają, no ale co innego w warunkach laboratoryjnych, a co innego w boju. A co się działo z nimi? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

robiłem już test ;) działają, no ale co innego w warunkach laboratoryjnych, a co innego w boju. A co się działo z nimi? 

Np Perypetie miał problem z dużymi prądami...spory spadek napięcia i przetwornica się wyłączała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Po wyłączeniu całe podświetlenie się wygasza.

U mnie ładowarki zazwyczaj działają w nocy. W dzień najczęściej nas nie ma, a staram się nie zostawiać ładujących się urządzeń bez nadzoru. Cztery telefony ładujące się w nocy to standard ;) 

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

"Nadtynkowych" chciałbym uniknąć, o ile będzie taka możliwość

U mnie musiały być nadtynkowe, bo najlepiej się ładuje nad stolikami, półkami itp. czyli tam, gdzie można odłożyć urządzenie.

Moje wypociny - może Ci się coś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @lbuster, widziałęm takie 'obudowy' do tych paneli, nawet się przez chwilę zastanawiałem czy kupić. W takich obudowach to nawet fajnie wychodzi, faktycznie idealne do miejc w których nie ma miesjca "pod tynkiem". W sumie to może tez zamówię, pewnie się przyda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, filipert napisał(a):

Jaki to puszcza prąd?

Są rózne wersje natężeniowe: z zewnątrz wyglądaja tak samo, ale od spodu mają grubsze/cieńsze śruby terminali na kable, no i pewnie bebechy w środku też rózne.

Ten który ja wybrałem ma 275A stałego przepływu prądu, chwilowego 455A. 
Tu szczegóły parametrów:

IMG_20230126_192348.thumb.jpg.6b2b3f31d0d5a511701981857157638c.jpg
 
---

Dziś ćwiczenia teoretyczno-praktyczne, czyli projektowanie rozdzielni na papierze.. Na papierze od pizzy 50x50cm ;)
Tylko jeszcze nie mam głównego wyłącznika-separatora z solara PV, i ładowarki DC/DC, ale powinny się zmiescić w pustych obszarach.

Zastanawaim się, czy są jakieś gotowe szafki elektryczne o zbliżonych wymiarach do której zmieściłbym cały ten kram. (chyba żeby przykręcic do tego kartonu od pizzy? w sumie rozmiar w sam raz... :niewiem:)

IMG_20230126_191916.thumb.jpg.d5c29032dc3efae85723fb5590e522d6.jpg

2 godziny temu, golob napisał(a):

a co zamierzasz z grodzią robić? wyrzucasz i robisz osobowy czy zostaje

Na początek zostanie, ale docelowo wyleci. Silnik 2.0 więc akcyza będzie do przełknięcia.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Są rózne wersje natężeniowe: z zewnątrz wyglądaja tak samo, ale od spodu mają grubsze/cieńsze śruby terminali na kable, no i pewnie bebechy w środku też rózne.

Ten który ja wybrałem ma 275A stałego przepływu prądu, chwilowego 455A. 

Ładnie, poproszę namiar :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Zastanawaim się, czy są jakieś gotowe szafki elektryczne o zbliżonych wymiarach do której zmieściłbym cały ten kram. (chyba żeby przykręcic do tego kartonu od pizzy? w sumie rozmiar w sam raz... :niewiem:)

Zarówno SmartSolar jak i ładowarka sieciowa potrafią się grzać - nie polecam ich zamykać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał(a):

Ładnie, poproszę namiar

już sprzedaż zakończona, ale widzę że zostały u tego samego sprzedawcy jeszcze 300A, (link) ewentualnie próbuj pogrzebać gdzieś obok
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

już sprzedaż zakończona, ale widzę że zostały u tego samego sprzedawcy jeszcze 300A, (link) ewentualnie próbuj pogrzebać gdzieś obok
 

dzięki, na polskim portalu na "a" królował tylko model kilkadziesiąt A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.