Skocz do zawartości

Idzie nowe 5 - Hobby Prestige 560 WFU ^_^


Skiperr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ehh kolejne opoznienia. Jak wczesniej byly problemy z komponentami by na czas ukonczyc produkcje cepki tak teraz stoi juz tydzien czasu na placu pod fabryka i czeka na transport do dealera. Dzis lub jutro bede wiedzial czy dotarla i bede mogl po nia jechac za tydzien

W dniu 28.08.2022 o 21:10, ukasz6 napisał:

Dobrze tam,gdzie nas nie ma;)

Ilość hobby na campingach europy świadczy o tym,że gdyby to był taki totalny szmelc, to ludzie nie pchaliby się na te jeżdżące miny.

Z organoleptycznej obserwacji widzę,że 2 marki wiodą prym w ilości - hobby i fendt.

Sam mocno przymierzałem się do tendenzy,ale hobby ma rewelacyjne układy.Dodatkowo żona,która kupuje głównie oczami stwierdziła,że widzi jej się przebywanie w hobbitce.Po doposażeniu sprzętu w to co potrzebowaliśmy jesteśmy w 100% zadowoleni.

 

Co do wnetrza to zgadzam sie. Ogladajac inne przyczepy w srodku Hobby ma najładniejsze wykonczenie. Pomijajac Tabberta itp. Wielu tez sie decyduje na Hobby bo jak wiadomo Panie u nas maja ostateczne slowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Skiperr napisał:

Ehh kolejne opoznienia. Jak wczesniej byly problemy z komponentami by na czas ukonczyc produkcje cepki tak teraz stoi juz tydzien czasu na placu pod fabryka i czeka na transport do dealera. Dzis lub jutro bede wiedzial czy dotarla i bede mogl po nia jechac za tydzien

Ale transport jest przecież w gestii dealera. Więc to chyba tutaj już niekompetencja po stronie Cargo. 

Cytat

Co do wnetrza to zgadzam sie. Ogladajac inne przyczepy w srodku Hobby ma najładniejsze wykonczenie. Pomijajac Tabberta itp. Wielu tez sie decyduje na Hobby bo jak wiadomo Panie u nas maja ostateczne slowo :D

Mojej żonie i mi się Hobby zupełnie w środku nie podoba i absolutnie nie moglibyśmy w niej funkcjonować. Więc to już kwestia gustu.

W dniu 28.08.2022 o 21:10, ukasz6 napisał:

Ilość hobby na campingach europy świadczy o tym,że gdyby to był taki totalny szmelc, to ludzie nie pchaliby się na te jeżdżące miny.

Z organoleptycznej obserwacji widzę,że 2 marki wiodą prym w ilości - hobby i fendt

Z moich tegorocznych wakacji, nawet na wielkich kempingach wnioskuję, że prym obecnie wiedzie Dethlefs, których było zatrzęsienie. I to w większości nowe. Co ciekawe u nas sprzedaż Hobby też leci na szyje (spadki o kilkadziesiąt % przez dwa lata), a liderem stał się w tym roku właśnie Dethlefs.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Ale transport jest przecież w gestii dealera. Więc to chyba tutaj już niekompetencja po stronie Cargo. 

Mojej żonie i mi się Hobby zupełnie w środku nie podoba i absolutnie nie moglibyśmy w niej funkcjonować. Więc to już kwestia gustu.

Z moich tegorocznych wakacji, nawet na wielkich kempingach wnioskuję, że prym obecnie wiedzie Dethlefs, których było zatrzęsienie. I to w większości nowe. Co ciekawe u nas sprzedaż Hobby też leci na szyje (spadki o kilkadziesiąt % przez dwa lata), a liderem stał się w tym roku właśnie Dethlefs.

A to ciekawe, bo będąc obecnie na drugim kempie na Istrii (bela uvala, a teraz aminess maravea) dethleffsów jak na lekarstwo. Nie mówię o kamperach bo tych faktycznie sporo. 

Ej, jak się nie podoba hobby w środku?Nie znacie się.B)

A tak na serio, ważne żeby dobrać coś co będzie cieszyć właściciela. Nie jest to wbrew pozorom prosta sprawa bo czasami emocje biorą górę. Kupisz faktycznie przyczepę która jednak nie do końca leży choćby wizualnie no i podświadomie będziesz wkurzony, a nie o to chodzi. Mój znajomy tak zrobił z hymerem eribą. Mnie jego przyczepa strasznie się podoba, a on kręci nosem.

 

Edytowane przez ukasz6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, jacek00 said:

Ale transport jest przecież w gestii dealera. Więc to chyba tutaj już niekompetencja po stronie Cargo.

Też tak uważam. U mnie od momentu otrzymania przez dealera informacji, że przyczepa wyprodukowana po 4 dniach była już u niego na placu. Także niemieccy dealerzy są w tej kwestii bardziej operatywni i zdecydowanie bardziej zależy im na zadowoleniu klienta przynajmniej tak to odbieram na podstawie swoich doświadczeń nie tylko z dealerem, od którego zakupiłem przyczepę ale też tych z którymi kontaktowałem się z zapytaniem o ofertę.

3 hours ago, jacek00 said:

Mojej żonie i mi się Hobby zupełnie w środku nie podoba i absolutnie nie moglibyśmy w niej funkcjonować. Więc to już kwestia gustu.

U nas było podobnie. Tabbert i Knaus w tym układzie, który chcieliśmy podobał się nam najbardziej jeśli chodzi o stylistykę wnętrza. Inna sprawa, że najważniejsze aby podobało się kupującemu a że innym już niekoniecznie to nie ma znaczenia;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eastnomad napisał:

Też tak uważam.

Ja to wiem ;) 

11 minut temu, Eastnomad napisał:

U mnie od momentu otrzymania przez dealera informacji, że przyczepa wyprodukowana po 4 dniach była już u niego na placu. Także niemieccy dealerzy są w tej kwestii bardziej operatywni i zdecydowanie bardziej zależy im na zadowoleniu klienta przynajmniej tak to odbieram na podstawie swoich doświadczeń nie tylko z dealerem, od którego zakupiłem przyczepę ale też tych z którymi kontaktowałem się z zapytaniem o ofertę.

U nas sam transport to spory koszt dla dealera. I po jedną budę mu się nie opłaca jechać bo wtedy okazuje się, że dokłada do interesu. Dlatego wolą pojechać po minimum 2 przyczepy bo wtedy koszt transportu rozkłada się już na 2 budki. A jak nie ma drugiej budki do transportu, bo trzeba poczekać aż wyprodukują to dealer woli poczekać niż dymać tylko po jedną budę. 

Inaczej jest w DE, gdzie pewnie tabunami sobie wożą przyczepki i na nic nie muszą czekać. Tam pewnie przyczepy w kolejce czekają na transport. U nas wszystko jest na odwrót. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I robi się błędne koło, bo klienci gorzej obsłużeni u nas, jadą do Niemiec i znowu u nas, jest za mało zamówień, więc znowu się czeka i znowu niezadowolony klient jedzie do Niemiec...itd.
Z tego co pamiętam to koszt transportu wcale nie jest niski i mając pełne zaplecze można i po 1 budę pojechać, żeby po 3 latach przywieźć ich 4 na raz. Dla mnie to wygląda identycznie jak sezon nad naszym morzem, który zaczyna się w lipcu i kończy około 25-30 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomekk napisał:

I robi się błędne koło, bo klienci gorzej obsłużeni u nas, jadą do Niemiec i znowu u nas, jest za mało zamówień, więc znowu się czeka i znowu niezadowolony klient jedzie do Niemiec...itd.

Ale kto odpowiada za fatalną obsługę klienta? No tylko polski dealer. Gdyby obsługa nie była tak fatalna jak to ma u nas miejsce, jakby nie było dużo drożej niż w DE to żaden klient by nie uderzał za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DE to rynek, duży rynek, PL to malutki ryneczek, bum na carawaning spowodowany covidem, a do tego dziadostwo ze strony dealerów którzy klientów mają w d... i mamy co mamy. Nadejdą gorsze czasy to i pewnie sprzedawcy zmienią podejście do klienta....

Na szczęście jako obywatele Europy możemy kupować w innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebeb napisał:

DE to rynek, duży rynek, PL to malutki ryneczek, bum na carawaning spowodowany covidem, a do tego dziadostwo ze strony dealerów którzy klientów mają w d... i mamy co mamy. Nadejdą gorsze czasy to i pewnie sprzedawcy zmienią podejście do klienta....

Ale to nie kwestia covidu. Przecież przed covidem było tak samo... to znaczy obsługa tak samo fatalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jacek00 said:

Ale to nie kwestia covidu. Przecież przed covidem było tak samo... to znaczy obsługa tak samo fatalna

Dokładnie. Już nawet nie chodzi o to czy komuś się opłaca jechać po jedną przyczepę czy nie ale przecież u nas nawet na maila nie odpowiedzą jakkolwiek i trzeba się o to prosić. 
U mnie mimo, że byłem na targach z zapytaniem o konkretną konfigurację to nie licząc, że musiałem przez tydzień prosić się o ostateczną ofertę to jeszcze sprzedawca jak z nim rozmawiałem na stoisku (okazało się w momencie jak otrzymałem ostateczną ofertę) podał mi cenę wersji niejubileuszowej mimo, że dostał ode mnie wydrukowaną konfigurację gdzie ta informacja była zawarta wielkimi wołami na pierwszej stronie. To zwykłe niechlujstwo i brak szacunku do klienta a na pewno nic to ich nie kosztowało jak w przypadku transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eastnomad napisał:

Dokładnie. Już nawet nie chodzi o to czy komuś się opłaca jechać po jedną przyczepę czy nie ale przecież u nas nawet na maila nie odpowiedzą jakkolwiek i trzeba się o to prosić. 
U mnie mimo, że byłem na targach z zapytaniem o konkretną konfigurację to nie licząc, że musiałem przez tydzień prosić się o ostateczną ofertę to jeszcze sprzedawca jak z nim rozmawiałem na stoisku (okazało się w momencie jak otrzymałem ostateczną ofertę) podał mi cenę wersji niejubileuszowej mimo, że dostał ode mnie wydrukowaną konfigurację gdzie ta informacja była zawarta wielkimi wołami na pierwszej stronie. To zwykłe niechlujstwo i brak szacunku do klienta a na pewno nic to ich nie kosztowało jak w przypadku transportu.

Ciesz się, że cokolwiek dostałeś. Ja od Klaji cały czas wyczekuję oferty na Weinsberga. Już 3 rok zaraz będzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że cokolwiek dostałeś. Ja od Klaji cały czas wyczekuję oferty na Weinsberga. Już 3 rok zaraz będzie :lol:

CześćA pytałeś tu : http://centrumcaravaningu.pl/oferta-weinsberg/przyczepy-kempingowe-weinsberg/ przyczepy nowe stoją na placu, sporo przyczep i kamperów WEINSBERG. Jest też FENDT. Sprzętu są od ręki. Jest też mocne wsparcie zakupu kredytem czy leasingiem. Jest to nowo otwarty obiekt, w tym roku. Ja tam jestem często bo obiekt jest pod moją opieką w zakresie p poż, mam czyli bezpośredni kontakt z właścicielem. Jak coś to służę pomocą. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 08:03, Tomii napisał:

Daj znać jak podejście CarGo pomorze do klientów. Na FB już kilka razy miałem nieprzyjemność dyskutować z Wioldem Tłuchowskim i jakoś uprzedził mnie do tej firmy (twierdził że niemożliwością jest dostać u dilera niemieckiego ofertę niższą o kilka tyś euro od PL dilerów - podobno cała europa kupuje u nas w PL, bo tu najtaniej :hehe: )
 

Też jestem klientem pana Witolda i finalnie jestem z niego zadowolony. Przed zakupem był problem z uzyskaniem niezbędnych informacji o konkretnych opcjach dodatkowych (sławetny fix parents bed) i z miejscem odbioru przyczepy (miała być w Wejherowie, a była w... Poznaniu), ale kontakt z nim miałem zawsze bardzo dobry (meilowy i telefoniczny). Za zmianę miejsca odbioru przyczepy dostałem naprawdę bardzo dobre zadośćuczynienie. Jeszcze raz mógłbym zwrócić się do niego w sprawie zakupu.  

W dniu 25.08.2022 o 09:19, jacek00 napisał:

Moja też była wyprodukowana wcześniej niż zaplanowano i miałem w umowie. Odebłaem też chyba wcześniej. Tak więc może to być kwestia fabryki a nie konkretnego dealera. 

Moja przyczepa w umowie też miała późniejszy termin odbioru niż rzeczywisty. Pozytywne zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.