Skocz do zawartości

Idzie nowe 5 - Hobby Prestige 560 WFU ^_^


Skiperr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

Fajna ? niektôrym nie pasi design hobby ale mi sie bardzo podoba. Łazienka sztos ?

 

a co to? Jakiś chlebak? ?

 

5EC48BFB-E6EA-4618-ADE5-A20F4785390E.png

Tak. Chlebak za wczasu taki kupilem i troche sporawy wyszedl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje:brawo:. Układ bardzo fajny, łazienka na mega plus. Kabina prysznicowa daje duży komfort i już aż tak bardzo nie trzeba się przejmować infrastrukturą kempingową byle tylko woda tam była i ewentualnie prąd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipert napisał:

Gratulacje!

te plastiki obok okna są grafitowe?

Tak, ciemny szary, grafitowy. 

Własnie jestesmy w Elblagu u Kapitana Przyczepy na montazu solarow. Bedzie 570W :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 08:55, jacek00 napisał:

Mojej żonie i mi się Hobby zupełnie w środku nie podoba i absolutnie nie moglibyśmy w niej funkcjonować.

Ech, ten dobrobyt :)

W dniu 1.09.2022 o 12:15, ukasz6 napisał:

Ej, jak się nie podoba hobby w środku?Nie znacie się

Znajomy ma Mustanga 450KM i mówi, że on autem poniżej 300KM to by nie mógł jeździć, bo to się toczy, a nie jedzie. Ja tam mógłbym jeździć takim z 250KM, tak jak nie pogardziłaby nową, piękną przyczepą. :)  Pozdro!

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lbuster napisał:

Na bogato :look: Jaka waga tego zestawu?

Rozumiem, że zdecydowałeś się na lifepo4.

3x190W waga jednego cos kolo 11kg wiec doszlo 35kg powiedzmy. Aku wpadly AGM na razie bo wyszlo mi pare spraw, ktore pochlonely spory budzet i delikatnie przyoszczedzilem ale mam nadzieje ze beda sie spisywac.

DMC samej przyczepy to 1800kg jak cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Ile tych aku jest/będzie i jakie? Bo wiesz, że każdy kilkadziesiąt kilo. No i rozumiem, że regulator Victron przy takiej elektrowni ;)

Byly dylematy Victron czy Lumiax i padlo na tego drugiego. Michal uznal, ze bedzie robil taka sama robote.

Aku 2x100Ah. Wiem ze elektrownia spora ale bedzie juz na przyszlosc pod ewentualne rozbudowanie czy nawet kombinowanie z uzywaniem klimy na dziko. Ale to moze przyszly rok. Na razie sie aklimatyzujemy i bedziemy sprawdzać nasze potrzeby

 

20220913_091336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Skiperr napisał:

Byly dylematy Victron czy Lumiax i padlo na tego drugiego. Michal uznal, ze bedzie robil taka sama robote.

A jesteście pewni, że ten Lumiax potrafi ograniczyć prąd ładowania? Na forum użytkownicy potwierdzili tylko i wyłącznie Victrona. Piszę o tym, bo masz za duże solary w stosunku do akumulatorów, które powinny być ładowane prądem 10-cio godzinnym, czyli każdy max 10A. Solary mogą Ci dać ze 30-40A, czyli na każdy AKU będzie 15-20A, co będzie niszczyło akumulatory.

To są sztywne solary czy elastyczne?

Co to jest to w lewym dolnym rogu, jakiej grubości tam idą przewody:

image.png.299ca0db09fe627399bc428925dca5d5.png

Jak widzę, tutaj są trzy solary różnej pojemności połączone szeregowo?

Klima i antena mogą Ci zasłaniać solary.

Rozumiem, że to jeszcze jest w trakcie prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

To są sztywne solary czy elastyczne?

To są sztywne

Cytat

Co to jest to w lewym dolnym rogu, jakiej grubości tam idą przewody:

image.png.299ca0db09fe627399bc428925dca5d5.png

Też mam wrażenie że to okablowanie ma mały przekrój do mocy całej tej elektronwni. 

Cytat

Jak widzę, tutaj są trzy solary różnej pojemności połączone szeregowo?

Ja jeszcze bym zwrócił uwagę na solar zamontowany tuż na krawędzi przyczepy, do tego w poprzek... 

3 godziny temu, Skiperr napisał:

3x190W waga jednego cos kolo 11kg wiec doszlo 35kg powiedzmy. Aku wpadly AGM na razie bo wyszlo mi pare spraw, ktore pochlonely spory budzet i delikatnie przyoszczedzilem ale mam nadzieje ze beda sie spisywac.

Jeśli o budżecie mowa to zamiast dwóch AGM 100Ah mogłeś wziąc jeden Lifepo4 150 Ah. Cenowo wyszłoby pewnie podobnie, nie musiałbyś ograniczać prądu ładowania i przede wszyskim oszczędziłbyś jakieś 40 kg wagi. 

Mam nieodparte wrażenie, że naciągnięto Cię zwyczajnie na koszty...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.