Skocz do zawartości

Idzie nowe 5 - Hobby Prestige 560 WFU ^_^


Skiperr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mamy kilka wątków z nowymi cepkami więc postanowiłem założyć swój. Dla odmiany bedziemy mieli znienawidzonego i odradzanego przez wszystkich przez jakość wykonania Hobby. Jak sie to bedzie miało w praktyce opowiem kiedy już ja bede mial :)

Przyczepe zamowilem po zauwazeniu ogloszenia na otomoto jako nowa. Po wykonaniu telefonu do dealera CarGo okazalo sie ze jest to przyczepa ktora jest do skonfigurowania i idzie dopiero w produkcje. Bylo tylko kilka sztuk a czasu niewiele to przy akompaniamencie odradzania tegoz zakupu przez moja dziewczynę, podjalem decyzje... Biore :lol:

Wielu pewnie to zszokuje ale bedzie to moja pierwsza przyczepa. Od dawna myslalem o zakupie, ale jakos nigdy nie bylo po drodze. W koncu postanowilem kupic i pomyslalem ze fajnie bedzie miec cos swiezego i zrobionego pod siebie. Wiec w konfiguracji wybralem takie 

  1. Duo-control - TRUMA
  2. Markiza THULE 6300 dł. 400cm  
  3. Masz TV TELECO + uchwyt TV  (12v) 
  4. Mover P1 automatyczny  
  5. Klimatyzcja DOMETIC 2200W
  6. Koło zapasowe
  7. DMC zwiekszone na maxa (wzmocniona os) 1800kg
  8. Zabezpieczenie na zaczep KNOTT 
  9. Bagażnik rowerowy przód i tył 
  10. Przyłącze wody miejskiej CITY 
  11. Przygotowanie pod AUTARK mocowanie aku itp
  12. Duża kuchnia THETFORD z grillem. + piekarnik 
  13. Ogrzewanie podłogowe 
  14. Moskitiery w calej przyczepieDo                      Do odbioru miala byc juz 20 lipca, ale ze czasy mamy jakie mamy, czyli braki w komponentach,  produkcja sie opoznia. Zmienili termin na 15 sierpnia, potem 20. Finalnie dzis dostalem info ze zjechala z tasmy produkcyjnej, a u dealera bedzie w przyszlym tyg. Byc moze we wtorek. U nich jeszcze montaz movera, klimy, markizy, bagaznikow i bede mogl gonic do Wejherowa :) zdj podgladowe 

16431_8223508378296.jpg

fe2a3de641f6bbc342656cd4c83e.jpeg

1f48177a489595eddd842fe60d47.jpeg

441028a6-cdfb-44e0-9fce-b0ec36198477_i-przyczepa-kempingowa-hobby-prestige-560-wfu-2020.jpg

975e7fa941d09e9746ead87b2474.jpeg

a67d839f4d0c9dab9727a3a64dc6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gratulacje! Niech dobrze służy!

Podoba mi się przestrzeń w tej przyczepie. A jakie masz okno nad kuchnią, bo wydaje się jakieś małe.

No i zastanawiam się ile osób będzie podróżować skoro potrzebujesz 

6 godzin temu, Skiperr napisał:

Bagażnik rowerowy przód i tył 

I jeszcze pytanie do tego

6 godzin temu, Skiperr napisał:

Moskitiery w calej przyczepie

Można kupić bez moskitier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje , niech służy jak najlepiej. Naważniejsze, że Tobie taki układ pasował najbardziej.

7 hours ago, Skiperr said:

Do odbioru miala byc juz 20 lipca, ale ze czasy mamy jakie mamy, czyli braki w komponentach,  produkcja sie opoznia. Zmienili termin na 15 sierpnia, potem 20. Finalnie dzis dostalem info ze zjechala z tasmy produkcyjnej, a u dealera bedzie w przyszlym tyg. Byc moze we wtorek.

Z tym to nie wiem czy kwestia opóźnień dotyczy dealerów w Polsce. U mnie pierwotnie była informacja, że gotowa będzie na przełomie lipiec/sierpień i do odbioru w okolicach 15.08. Finalnie wyprodukowali przed 20.07 a odebrałem 29.07 czyli można powiedzieć około 2 tygodnie przed terminem a to było w szczycie sezonu podobnie jak u Ciebie. Zresztą @Tomii też swoją odbierał wcześniej niż było planowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

Podoba mi się przestrzeń w tej przyczepie. A jakie masz okno nad kuchnią, bo wydaje się jakieś małe

Zabudowa: Uchylne okno dachowe małe DOMETIC
SEITZ, 700 x 500 mm

Takie info w specyfikacji znalazlem wiec nie takie male.

1 godzinę temu, filipert napisał:
7 godzin temu, Skiperr napisał:

Bagażnik rowerowy przód i tył 

I jeszcze pytanie do tego

Gdyby sie mialo wybrac ze znajomymi na wypad i zabierac rowery ze soba. Osobowka nigdy nie jeździłem na wypady rowerowe wiec brak relingow

 

1 godzinę temu, filipert napisał:
7 godzin temu, Skiperr napisał:

Moskitiery w calej przyczepie

Można kupić bez moskitier?

Może ciut źle to ująłem. Łazienka nie wiedziec czemu jest takim miejscem gdzie w oknie bocznym w standardzie nie ma moskitiery :huh: Jest jako opcja wiec tez bralem

Edytowane przez Skiperr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie - GRATULACJE :].
Ja nie rozumiem tylko sprawy z konfiguratorem, gdzie później okazuje się że diler dokłada. 

Moskitiery po całej przyczepie to chyba w standardzie są :].

Daj znać jak podejście CarGo pomorze do klientów. Na FB już kilka razy miałem nieprzyjemność dyskutować z Wioldem Tłuchowskim i jakoś uprzedził mnie do tej firmy (twierdził że niemożliwością jest dostać u dilera niemieckiego ofertę niższą o kilka tyś euro od PL dilerów - podobno cała europa kupuje u nas w PL, bo tu najtaniej :hehe: )
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wam sie fajnie udalo z odbiorem. Ja juz planowalem urlop w cepce gdzies na naszym wybrzeżu ale producent pokrzyzowal plany. Teraz to bedzie szybki wypad po odbior, instalacje solarow i na chate

Co do Tłuchowskiego. Poczatkowo byl fajny kontakt, ale im glebiej w las tym gorzej. Nie odbieral telefonow albo robil to opieszale. Zobaczymy za tydzien lub dwa jak to bedzie wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Skiperr napisał:

Mamy kilka wątków z nowymi cepkami więc postanowiłem założyć swój.

Ciesze się, że mój temat i wątek był taką inspiracją dla kolejnych kupujących i że tyle idzie nowych budek do nowych właścicieli :D 

Cytat

Dla odmiany bedziemy mieli znienawidzonego i odradzanego przez wszystkich przez jakość wykonania Hobby. Jak sie to bedzie miało w praktyce opowiem kiedy już ja bede mial :)

Etam znienawidzonego. Są gusta i guściki. Najważniejsze aby każdy znalazł to co mu odpowiada i pasuje. No i oby się nie psuło. 

Cytat

 

 

1f48177a489595eddd842fe60d47.jpeg

441028a6-cdfb-44e0-9fce-b0ec36198477_i-przyczepa-kempingowa-hobby-prestige-560-wfu-2020.jpg

975e7fa941d09e9746ead87b2474.jpeg

a67d839f4d0c9dab9727a3a64dc6.jpeg

Układ idealny dla dwóch osób ;) W ile będziecie nią podróżować? Łazienka z tyłu super sprawa i szczerze zazdroszczę. Masa miejsca. 

Jeszcze raz gratuluję. Miło się czyta takie wątki. 

 

3 godziny temu, filipert napisał:

I jeszcze pytanie do tego

Można kupić bez moskitier?

To też mnie zastanowiło. Myślałem, że moskitiery to dzisiaj standard nawet w budżetowych przyczepach :D

1 godzinę temu, Eastnomad napisał:

Tomii też swoją odbierał wcześniej niż było planowane.

Moja też była wyprodukowana wcześniej niż zaplanowano i miałem w umowie. Odebłaem też chyba wcześniej. Tak więc może to być kwestia fabryki a nie konkretnego dealera. 

Godzinę temu, Tomii napisał:

Daj znać jak podejście CarGo pomorze do klientów. Na FB już kilka razy miałem nieprzyjemność dyskutować z Wioldem Tłuchowskim i jakoś uprzedził mnie do tej firmy (twierdził że niemożliwością jest dostać u dilera niemieckiego ofertę niższą o kilka tyś euro od PL dilerów - podobno cała europa kupuje u nas w PL, bo tu najtaniej :hehe: )
 

On nawet twierdził wręcz że kłamiesz, bo niemożliwe jest to, że kupiłeś w DE tą swoją przyczepę taniej :lol:Ale potwierdzam. Człowiek wyjątkowo niemiły i arogancki, któremu się wydaje, że wszystko wie najlepiej. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Układ idealny dla dwóch osób ;) W ile będziecie nią podróżować? Łazienka z tyłu super sprawa i szczerze zazdroszczę. Masa miejsca. 

Jeszcze raz gratuluję. Miło się czyta takie wątki. 

Docelowo we dwojke. Czasem sie zabierze pewnie gdzies znajomych ze soba. Juz w planie jest wypad w czworke na skoki do Wisły

Gdybym chcial uzywana przyczepe w takiej konfiguracji, czyli stale lozko, podkowa plus pelna lazienka to chyba tylko angielki. 

W podjeciu decyzji zadecydowala wlasciwie lazienka. Jest jeszcze wersja FC ale ta mnie nie przekonuje z lazienka obok lozka i ten barek... za duzy

 

WhatsApp-Image-2020-09-15-at-16.20.17-4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Skiperr napisał:

...znienawidzonego i odradzanego przez wszystkich przez jakość wykonania Hobby.

zazdrość straszna rzecz :D Hobby to passat wśród przyczep. Każdy szanuje, ale się nie przyznaje :) Tu trzeszczy, tam stuka, ale jedzie i zwiezie Cię tam gdzie potrzeba.

Gratulacje! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, jacek00 said:

Moja też była wyprodukowana wcześniej niż zaplanowano i miałem w umowie. Odebłaem też chyba wcześniej. Tak więc może to być kwestia fabryki a nie konkretnego dealera. 

Faktycznie, może fabryka w Jandelsbrunn ma jakieś lepszą logistykę zaopatrzenia w komponenty ? Inna sprawa, że np. ten mój dealer też ogarnął kwestie dokumentów dla mnie zanim jeszcze przyczepa trafiła do niego i to też o kilka dni skróciło termin odbioru zatem dealer i jego podejście do klienta ma wpływ na termin odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eastnomad napisał:

Faktycznie, może fabryka w Jandelsbrunn ma jakieś lepszą logistykę zaopatrzenia w komponenty ? Inna sprawa, że np. ten mój dealer też ogarnął kwestie dokumentów dla mnie zanim jeszcze przyczepa trafiła do niego i to też o kilka dni skróciło termin odbioru zatem dealer i jego podejście do klienta ma wpływ na termin odbioru.

Swoje sprawy papierkowe z bankiem mam juz zalatwione od miesiaca. Teraz to juz kwestia jak bank szybko ogarnie temat z dealerem. Kapitan Przyczepa czeka az przyjade na montaz elektrowni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki.Ja również wbrew obiegowym opiniom jakościowym dołączyłem do właścicieli hobby (540 wlu 2021) i póki co jestem zadowolony.Miłe wnętrze,fajne układy,osobne kibelki:) 

U mnie max dmc to było 1750 kg i takie wzialem.

Pozdrawiam z Istrii

42F765CF-17CD-46C5-9E1A-2666888D27F0.jpeg

Edytowane przez ukasz6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ukasz6 napisał:

Gratki.Ja również wbrew obiegowym opiniom jakościowym dołączyłem do właścicieli hobby (540 wlu 2021) i póki co jestem zadowolony.Miłe wnętrze,fajne układy,osobne kibelki:) 

U mnie max dmc to było 1750 kg i takie wzialem.

Pozdrawiam z Istrii

42F765CF-17CD-46C5-9E1A-2666888D27F0.jpeg

Kolego to malowanie przyczepy jest chyba z 2020r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ZdzislawW napisał:

Kolego to malowanie przyczepy jest chyba z 2020r.

Doprecyzuje-rej 01.2021,produkcja ostatni wypust 2020.

Jezdzi,nic nie odpada,trzyma się kupy;)

a tak na serio to troche bałem się tej słynnej awaryjności,ale póki co nic,a nic.Zobaczymy jak dalej bo ze 4 lata planuje ja jeszcze mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.