Skocz do zawartości

Idzie nowe 4 - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y MY2022


Eastnomad

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, lbuster napisał(a):

Podziwiam Twoje (i innych) zacięcie do pucowania sprzętu :ok:

Dzięki :) dla mnie to forma relaksu i odcięcia się od codzienności. Trochę sił i potu kosztuje ale efekt końcowy wart jest tego ;)

Dziś nie miałem za dużo czasu więc ostatecznie udało się oczyścić, odtłuścić tył i dach.  Przód i boki muszą poczekać. Mam nadzieję, że na tygodniu uda się zakończyć całą operację. Najważniejsze, że dach już za mną :].

IMG_5323.thumb.jpeg.bbdcd8db1d05da73f8fa75af3ebfcd01.jpeg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tym tygodniu mam idealne warunki bo na warsztacie urlopy i jest gdzie robić w całkiem fajnych warunkach :].
Myślę, że maksymalnie środa, czwartek skończ. Potem już tylko będzie musiało się utwardzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomii napisał(a):

Marcin a co z oknami? Je też zabezpieczasz tą samą powłoką czy coś innego na nie kładziesz?

Na razie myślałem, że zrobię tym QD od ADBL co Ty kiedyś polecałeś. Zastanawiałem się też nad niewidzialną wycieraczką ale nie wiem czy miałoby to rację na tej powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji mojej powłoki CarPro Lite jest że teoretycznie można zabezpieczać reflektory aut. Kusi mnie żeby wrzucić na okno. Z drugiej strony trochę strach. Przecież tam jakiś rozpuszczalnik musi być, a mówią żeby do okien akrylowych broń boże nawet z alko nie podchodzić, więc nawet odtłuszczenie jest problematyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robertos napisał(a):

Czego użyć żeby wyczyścić okna z żywicy?

Kolego w trochę złym miejscu zadałeś pytanie. U siebie czyściłem żywice punktowo na oknach Prickbort MAC 124. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam tego pickborta bo jest mało agresywny dla powierzchni z której usuwana jest żywica

5 godzin temu, Tomii napisał(a):

W instrukcji mojej powłoki CarPro Lite jest że teoretycznie można zabezpieczać reflektory aut. Kusi mnie żeby wrzucić na okno. Z drugiej strony trochę strach. Przecież tam jakiś rozpuszczalnik musi być, a mówią żeby do okien akrylowych broń boże nawet z alko nie podchodzić, więc nawet odtłuszczenie jest problematyczne. 

U mnie napisali tak:
Q² CanCoat świetnie spisuje się również na innych powierzchniach. Nielakierowane tworzywa sztuczne, takie jak listwy zderzaków, obudowy lusterek itp potraktowane produktem wyglądają jak po porządnym dressingu. Listwy w wykończeniu "piano", uszczelki szyb, a nawet same szyby boczne mogą być zabezpieczane tym preparatem. Aplikacja na felgi ? Oczywiście ! Stanowi to znakomite ułatwienie podczas prac nad samochodem - okazuje się, że jeden środek wystarcza na całe nadwozie ! Nie trzeba uważać na listwy ochronne i nielakierowane tworzywa sztuczne, jak w przypadku wosków i sealantów, wręcz warto na nie "wjechać" 

czyli bardzo szerokie zastosowanie wiec może i na szybach tez by się sprawdziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja detailingowa zakończona. Na wszystkie ściany i dach a nawet elementy plastikowe nielakierowane jak osłona klimatyzacji poszła powłoka. Całość swoje odstała na hali za co jestem wdzięczny teściowi :] bez tego nie dałbym rady położyć powłoki na wszystkie płaszczyzny jednego dnia, kwestie deszczu już całkiem pomijam.

Na okna i felgi poszedł ostatecznie Gyeon Q2M Cure a na opony tradycyjnie Gyeon Q2 Tire Dressing.

IMG_5541.thumb.jpeg.02b130df9259c335957afdb81d798b96.jpeg

Zobaczymy jak całość spisze się na naszym głównym wakacyjnym wyjeździe, który już tuż tuż ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, niż nówka :ok:

3 godziny temu, Eastnomad napisał(a):

Zobaczymy jak całość spisze się na naszym głównym wakacyjnym wyjeździe, który już tuż tuż ;) 

Jakie plany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lbuster napisał(a):

Jakie plany?

Plan jest by dojechać do Grecji (możliwie najdalej tej jej kontynentalnej części) a na powrocie zahaczyć jeszcze o Macedonię. Dla Ciebie raczej nic odkrywczego po tej Waszej ubiegłorocznej trasie ;). Dodatkowo to chyba mniej popularny kierunek w rym roku patrząc po relacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.