Skocz do zawartości

Idzie nowe 4 - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y MY2022


Eastnomad

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, Marcin T said:

Pozaklejajcie diody i po sprawie.

Też mam w tym schowku pod kanapą jakieś otwory ale jakoś nie zauważyłem do tej pory aby widać było przez nie te migające w środku diody. 
Już większą poświatę daje sam ekran wyświetlający informacje jak się go nie wyłączy na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

36 minut temu, Eastnomad napisał:

Już większą poświatę daje sam ekran wyświetlający informacje jak się go nie wyłączy na noc.

Po co wyłączać? Ekran ma różne opcje ustawienia jasności.

Jasność świecenia w trybie pracy i w trybie uśpienia są do ustawienia. Czas przejścia do trybu uśpienia (przygaszony) również :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Marcin T said:

Jasność świecenia w trybie pracy i w trybie uśpienia są do ustawienia. Czas przejścia do trybu uśpienia (przygaszony) również :rolleyes:

Z tym czasem do uśpienia to wiem nawet mam to ustawione, ale nie kojarzyłem, że można też sterować jasnością świecenia w nim. To, że jest to do ustawienia w trybie pracy to wiem bo nawet zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Eastnomad napisał:

Z tym czasem do uśpienia to wiem nawet mam to ustawione, ale nie kojarzyłem, że można też sterować jasnością świecenia w nim. To, że jest to do ustawienia w trybie pracy to wiem bo nawet zmieniałem.

A nawet jest nakładka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eastnomad napisał:

Z tym czasem do uśpienia to wiem nawet mam to ustawione, ale nie kojarzyłem, że można też sterować jasnością świecenia w nim. To, że jest to do ustawienia w trybie pracy to wiem bo nawet zmieniałem.

Wchodzisz w General Settings/Screen/ i jest do ustawienia w % jak na załączniku.

19599DD4-E553-4498-83A0-FE453FB9742D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, w79 said:

A nawet jest nakładka

Możesz wytłumaczyć czym jest ta nakładka?

51 minutes ago, Marcin T said:

Wchodzisz w General Settings/Screen/ i jest do ustawienia w % jak na załączniku.

Dzięki. Sprawdzę jak to jest domyślnie ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowa nakładka. W moim przypadku monitorek jest w wersji "podtynkowej". Pomimo maksymalnego przyciemnienia, po wyłączeniu, i tak leciutko świeci. Producent oferuje specjalne nakładki. Jak kupowałem (2 lata temu) to były tylko w wersji naZobacz obraz źródłowy

38 minut temu, Eastnomad napisał:

Możesz wytłumaczyć czym jest ta nakładka?

w wersji natynkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, w79 said:

Plastikowa nakładka. W moim przypadku monitorek jest w wersji "podtynkowej". Pomimo maksymalnego przyciemnienia, po wyłączeniu, i tak leciutko świeci. Producent oferuje specjalne nakładki.

Dobrze wiedzieć, że coś takiego jest ale jeśli minimalne podświetlenie będzie dawało zbyt dużo światła to jak dla mnie wyłączanie monitora na noc da taki sam efekt bez dodatkowych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że coś takiego jest ale jeśli minimalne podświetlenie będzie dawało zbyt dużo światła to jak dla mnie wyłączanie monitora na noc da taki sam efekt bez dodatkowych elementów.
Dokładnie. Ja wyłączam na noc monitor i po kłopocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie dziś pierwszy raz po zimie zabrałem się za detailing przyczepy ;) Może nie wyglądała tragicznie ale do ideału też jej blisko nie było:

IMG_0333.thumb.JPG.a14910a42cd960d822f88e0622a3db9d.JPG

IMG_0336.thumb.JPG.eaf6a82ba87fdd0465c82b4a46f16b3e.JPG

Do mycia użyłem:

- Piana Autobrite MagiFoam

- Szampon Meguiar's Gold Class

- Deironizer Gyeon Q2M Iron

- Felgi CleanTech Clean Wheel

- Opony ShinyGarage Pure Black Tire Cleaner 1:2

Dodatkowo ze względu na zacieki, które nie znikły ze ścian użyłem CarPro Essence

IMG_0345.thumb.JPG.fa626cff03b99c2274cf813a6e089f33.JPG

 

Na zabezpieczenie użyłem:

- Elementy malowane oraz szyby ADBL Synthetic Spray Wax

- Plastiki CarPro Perl 1:4

- Dresing na opony Gyeon Q2 Tire

IMG_0353.thumb.JPG.b25b8367e833eada80b2a47a9c85b045.JPG

IMG_0347.thumb.JPG.78cab2fddebf811c7da2473d06eb0254.JPG

IMG_0348.thumb.JPG.05ae99da3ce3040ec8622e0c723de97a.JPG

IMG_0350.thumb.JPG.d3770acbf3331548ecc2e0494d15076a.JPG
IMG_0354.thumb.JPG.6e14741307d8e30f260787c93fb1a090.JPG

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 20:44, Eastnomad napisał(a):

korzystając z rady @Marcin T postanowiłem osłonić te kable od movera, na które zwracał uwagę. W tym celu użułem bardzo szeroki peszel, który rozciąłem wzdłuż i do niego włożyłem te nieosłonięte kable. Zobaczę jak będzie się spisywać to rozwiązanie.
D87B49C2-F8D0-4BEC-A028-EFC9394CC1E8.thumb.jpeg.cd8d0fdf0ab00907377fd779718f5aae.jpeg92D2F07C-19BD-4987-A1CA-9C15FF8A103C.thumb.jpeg.d4060808a85723738305500309343594.jpeg
 

Drugą rzecz jaką dziś zrobiłem a chronologicznie wykonane przed peszlem do movera to montaż instalacji do zdalnego tankowania gasbank. Teraz powinno być już bez zastanawiania się czy na tej czy innej stacji uda się zatankować;)3B8ACD8D-76B0-44A6-93FD-9C41981B171B.thumb.jpeg.4e858bcb7cfae437da86f95b1e9b74c2.jpegEC65DFB7-AFA6-44D2-9937-807DFC8CA38A.thumb.jpeg.40745248fd351fa11f3b3ee03bab4947.jpeg

Podoba mi się to wyciągnięcie wlewu gazu do GasBanka pod przyczepą. Jak zaopatrzę się w taką butlę, też mam w planie w blasze bakisty, lub pod nią, umieścić wlew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, borek6 napisał(a):

Podoba mi się to wyciągnięcie wlewu gazu do GasBanka pod przyczepą. Jak zaopatrzę się w taką butlę, też mam w planie w blasze bakisty, lub pod nią, umieścić wlew.

Ma ten zasadniczy plus, że nie widać butli z gazem więc nikt się nie czepia. Jak pojedziesz z butlą i adapterem to już jest problem na większości stacji.

Największy minus samego rozwiązania gasbank to bardzo mało miejsc (głównie są to rozlewnie) gdzie można zatankować czysty propan co ma znaczenie jak ktoś chce jeździć również wtedy gdy jest koło zera lub chłodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę też że masz markizę workową, Thule? Też będę myślał do nowej przyczepy.

Ja u siebie mam Fiamme. Sama markiza generalnie ok, ale pod nią mam odbicia na poszyciu, lekkie wgniotki na prawie całej długości, zdarzyło mi się że przyjechałem na kemping, a ona leży "podrzucona" na dachu. Zdarzało się tak Tobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.