Skocz do zawartości

Idzie nowe 4 - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y MY2022


Eastnomad

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Czy ten moduł da się tak skonfigurować, żeby ostrzegał np. przed zbyt wysoka temperaturą w lodówce lub  byt niskim poziomem wody?

Tak można. W zasadzie w kontekście każdego czujnika. Ja np. miałem teraz alarm dotyczący akumulatora bo zapomniałem ostatnio odłączyć instalację od akumulatora i ten zdarzył się rozładować całkowicie.  

11 minut temu, Marcin T napisał(a):

W gorącej wodzie, ale poprawkę (z braku laku) robiłem delikatnie podgrzewając zapalniczką.

Dzięki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, Bercik77 napisał(a):

Czy jest jakaś aplikacja, która wyśle powiadomienie czy tylko po wejściu do przyczepy? 

Aplikacja jest ale działa tylko w zasięgu WiFi tego Simarine które jest w przyczepie i raczej służy do konfiguracji i odczytu aktualnych parametrów. Ono nie ma połączenia z internetem żeby można coś monitorować zdalnie a zapewne to miałeś na myśli zadając pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Ono nie ma połączenia z internetem żeby można coś monitorować zdalnie a zapewne to miałeś na myśli zadając pytanie

Szkoda, bo to by miało sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

 

IMG_9970.thumb.jpeg.841399415397707f19d6c0735515ca5b.jpeg

Jakoś u Ciebie na dnie tej szafki, lepiej to wszystko ułożone :]. U mnie poskręcane te przewody były, i nie szło tego dobrze ułożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał(a):

Jakoś u Ciebie na dnie tej szafki, lepiej to wszystko ułożone :]. U mnie poskręcane te przewody były, i nie szło tego dobrze ułożyć. 

Poskręcane faktycznie nie były ale do ideału daleko. Nawet jakieś wkręty luźnie tam leżące znalazłem więc nie tylko nam potrafi tam coś wpaść ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za sugestią @Marcin T poprawiłem poprowadzenie czujnika temperatury w lodówce :). U mnie długość była na tyle duża, że potrzebowałem skorzystać z dwóch sugerowanych rurek. Całość przyklejona z użyciem kleju na ciepło. 
IMG_1798.thumb.jpeg.536eb8576d8ecd6aa6d2e0f97e2566b8.jpeg

IMG_1800.thumb.jpeg.83b576d33c9b33eb2e6b472fdbb62100.jpeg

Drugą kwestią w ramach przygotowania do zimy było podniesienie osi zgodnie z rekomendacją Knaus, o której we vlogu wspomniał @Tomii. U mnie wyszło jak poniżej i przyczepa poszła zauważalnie w górę ale koła nadal mają minimalny kontakt z podłożem. 
IMG_1792.thumb.jpeg.435d2a29aa9fa9772817bed2a6c08443.jpeg
IMG_1791.thumb.jpeg.cfc2c34d33a58d343d2590ea0ad7e54c.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Za sugestią @Marcin T poprawiłem poprowadzenie czujnika temperatury w lodówce :). U mnie długość była na tyle duża, że potrzebowałem skorzystać z dwóch sugerowanych rurek. Całość przyklejona z użyciem kleju na ciepło. 
IMG_1798.thumb.jpeg.536eb8576d8ecd6aa6d2e0f97e2566b8.jpeg

IMG_1800.thumb.jpeg.83b576d33c9b33eb2e6b472fdbb62100.jpeg

 

Ekstra wyszło. Muszę zrobić u siebie to tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

U mnie długość była na tyle duża, że potrzebowałem skorzystać z dwóch sugerowanych rurek. Całość przyklejona z użyciem kleju na ciepło. 

Normalnie jak bym moją lodówkę widział :hehe: :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Tomii napisał(a):

Normalnie jak bym moją lodówkę widział :hehe: :yes:

Wyważać otwartych drzwi nie warto więc skorzystałem z Twojego rozwiązania :). Dopiero w szafce jest u mnie różnica bo u mnie przewód idzie przez łazienkę aż do kanapy a u Ciebie zdecydowanie krócej bo pod zlew. Może gdybym drugi raz robił to ten moduł st-107 może też bym zainstalował pod zlewem a nie kanapą i byłoby mniej kabli do przeciągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie częściowo sobota i większość niedzieli spędzona na przygotowaniach do sezonu :). Zwłaszcza dzisiejsze mycie trochę czasu zajęło (blisko 7 godzin). Zeszło się głównie na usuwaniu zacieków i śladów po cleanerze na grafikach bocznych. Dzięki pomysłowi @Tomii i użyciu do tej drugiej operacji magicznej gąbki w połączeniu z APC w końcu udało się z tym problemem poradzić na jednej ścianie (drugą zajmę się za tydzień). 
Do prac użyłem piany MagiFoam, szamponu Meguiars, APC od ADBL, płyn do szyb od Allegrini, QD Q2M od Gyeon i dressing na opony również od Gyeon i dużo mikrofibr ;). Efekt chyba nienajgorszy wyszedł.

IMG_2680.thumb.jpeg.9c8c3793fcb5f4336f5cbdff36db3966.jpeg

IMG_2683.thumb.jpeg.8a07188ea8c7f06335bc5d6f3f214eb2.jpeg

IMG_2681.thumb.jpeg.d3677a8cb3bc3b5300e1102d75145e76.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Efekt chyba nienajgorszy wyszedł.

Jak to się mówi - bardzo dobrze! Dostateczny.
Siadaj, pała. :-]

Magiczna gąbka fajnie doprowadza też do ładu taśmy ozdobne do listew. Szybko się rozsypują te gąbeczki, ale też i grosze kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin T napisał(a):

Jak to się mówi - bardzo dobrze! Dostateczny.
Siadaj, pała. :-]

:lol:

11 godzin temu, Marcin T napisał(a):

Magiczna gąbka fajnie doprowadza też do ładu taśmy ozdobne do listew.

U mnie to już nic nie dawało jakiejkolwiek poprawy a próbowałem wszystkiego łącznie z alkoholem izopropylowym i APC nanoszonych/ wcieranych pędzelkami a gąbka sprawdziła się bardzo dobrze zwłaszcza patrząc przez pryzmat jakie grosze to kosztuje względem niektórych produktów detailingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.