Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka do samochodu.


Kurus

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, witus napisał:

 


Przecież one mają od groma gumek z tyłu z tego co pamietam. Zawsze trzymały się jak skała lusterka.

Możliwe, że nie były odpowiednie do Twojego samochodu.

 

@witus
O jakich lusterkach piszesz? 
 Ja o tych

5B43658B-6F2C-4E52-B8D3-DCF16F2A085E.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

36 minut temu, witus napisał:


Przecież one mają od groma gumek z tyłu z tego co pamietam. Zawsze trzymały się jak skała lusterka.

Możliwe, że nie były odpowiednie do Twojego samochodu.

 

Ale @jacekzoo mówi o REICH Speed Fix - one mają podobne mocowanie do Milenco. 

Natomiast Reich Excellent View wg mnie są nie do ruszenia - o ile się je poprawnie zamontuje.  IMO najlepsze lusterka i za niewielkie pieniądze. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale [mention=22353]jacekzoo[/mention] mówi o REICH Speed Fix - one mają podobne mocowanie do Milenco. 

Natomiast Reich Excellent View wg mnie są nie do ruszenia - o ile się je poprawnie zamontuje.  IMO najlepsze lusterka i za niewielkie pieniądze. 


O excellent :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maras napisał:

To były same szkła czy z przyklejonymi  "plecami" z tworzywa ?

Szkła, bez żadnych "plecków", była tylko taśma dwustronna. Wpisz na allegro "szkło asferyczne VW LT". One mają wymiary ok 24x14cm, szkło w excellent 13.5x19cm (w najszerszych miejscach).

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacekzoo napisał:

@Jerzy i Beata dobrze dokręcaj, ja na pierwszym wyjeździe lewe zgubiłem jak tir blisko przejechał i dmuchnęło ? milenco mają na uchwytach antypoślizgową gumkę, te mają goły plastik i łatwo się ześlizgują

Tak, niestety po przymiarce do mojego auta okazało się, że nie będą się trzymać. Lusterka są jakby ze stożka i same się zsuwają [ nawet nie trzeba jechać] już je synek przejął ,,okazyjnie''?,a ja przeprosiłem poprzedni model tzn. Reich Excellent View  kupując na alledrogo zestaw z jednym uszkodzonym szkłem. Nowe kupiłem, bo moje stare zardzewiały i nie za bardzo pasowały do zestawu.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Reich Excellent view nie są za ładne ,trudniej się je zakłada ale dobrze w nich widać i są pancerne ale mają jeszcze jeden ważny w niektórych warunkach plus- przy mijaniu się z tirem gdy złoży się lusterko nigdy nie uderzą o szybę tak jak Milenko czy Reich Sped fixy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mundek28 napisał:

Te Reich Excellent view nie są za ładne ,trudniej się je zakłada ale dobrze w nich widać i są pancerne ale mają jeszcze jeden ważny w niektórych warunkach plus- przy mijaniu się z tirem gdy złoży się lusterko nigdy nie uderzą o szybę tak jak Milenko czy Reich Sped fixy.

To nie konkurs piękności ;) Dla mnie Excellent View mają tą zaletę, że mogę sobie jeździć z bazą a wyjmowąć same pałąki. I co jest dla mnie najważniejsze, to że się w ogóle nie trzęsą i są mega stabilne. Mój znajomy ma Milenco i mówi że lekko drgają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał:

Dla mnie Excellent View mają tą zaletę, że mogę sobie jeździć z bazą a wyjmowąć same pałąki.

Ja w swoich też to doceniam. Nie zdjąłem od roku... lekko przestawiłem ostatnio żeby lakier równo się odbarwiał od UV ;)

11 minut temu, jacek00 napisał:

I co jest dla mnie najważniejsze, to że się w ogóle nie trzęsą i są mega stabilne. Mój znajomy ma Milenco i mówi że lekko drgają. 

Należy pamiętać, że to zależy również od bazy (lusterka samochodu). Aktualnie u mnie jest OK ale te same lusterka w Galaxy latały jak galareta.

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jacek00 napisał:

Reich Excellent View wg mnie są nie do ruszenia - o ile się je poprawnie zamontuje

Potwierdzam. Po strzale w "sierzanta" przy ok 70km/h pękło szkło, lusterko samochodu się złożyło, ale mocowanie ani drgnęło.

21 minut temu, jacek00 napisał:

Dla mnie Excellent View mają tą zaletę, że mogę sobie jeździć z bazą a wyjmowąć same pałąki.

O to to...

 

12 minut temu, filipert napisał:

Należy pamiętać, że to zależy również od bazy (lusterka samochodu). Aktualnie u mnie jest OK ale te same lusterka w Galaxy latały jak galareta

To fakt, mogą być takie lusterka, na których montaż będzie niemożliwy, albo niestabilny. Przy montażu trzeba też zwrócić uwagę, żeby obudowa lusterka była czysta, bo na obudowie oblepionej muchami przyssawki słabo trzymają. Najlepiej montować na czystą i suchą obudowę i lekko zwilżyć przyssawki, wtedy są nie do ruszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pjetko napisał:

To fakt, mogą być takie lusterka, na których montaż będzie niemożliwy, albo niestabilny.

Bardziej mi chodzi o sztywność lusterka samochodowego czyli zapewne grubość obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, Adasiuuu napisał:

Czy wie ktoś gdzie aktualnie można zamówić nowe Excellent View wypukłe? Bo szukam i same braki magazynowe...

https://goliat.com.pl/lusterko-do-holowania-przyczepy-excellent-plaskie,3,8473,1978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry.

Zmieniłem auto i okazało się że moje lusterka Milenco Aero nie pasują (pewnie będą na sprzedaż)

a mianowicie, szukam lusterek do Skody Kodiaq.

Macie jakieś doświadczenia?

jakies polecacie?

poszukałem trochę w necie i raczej bieda, choć może coś nie tak robiłem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wlodar napisał:

Dzień dobry.

Zmieniłem auto i okazało się że moje lusterka Milenco Aero nie pasują (pewnie będą na sprzedaż)

a mianowicie, szukam lusterek do Skody Kodiaq.

Macie jakieś doświadczenia?

jakies polecacie?

poszukałem trochę w necie i raczej bieda, choć może coś nie tak robiłem?

Pozdrawiam.

no forum kojarzę co najmniej trzech użytkowników posiadających kodiaqa , jak się nie odezwą w tym temacie to spróbuj napisać na priv, może coś podpowiedzą ;)

@golob , @borek6 , @powolniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.