Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 8805 mały remont


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, filipert napisał:

Podłoga dobrze sklejona jest taktowana jako monolit sandwich i nie ma potrzeby chwytania przez ścianę poprzecznych kantowek. 

Tak. Chyba że :

1 godzinę temu, TomekReda napisał:

Soudal 66A bardzo słabo łapie do miejsc zakonserwowanych

Nie sugeruję, żeby od razu łapać wkrętami gdzie popadnie, ale górna płyta powinna być sztywno zamocowana do wszystkich kantówek. Wtedy razem pracują całkiem inaczej niż te elementy oddzielnie. To też prawdopodobnie rozwiąże problem z uginaniem. Dobrze sklejony "sandwich" na pewno będzie się dużo mniej uginał, nawet jak nie złapiesz tego do ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A to ok dzięki za podpowiedź, bo nie dawało mi to spokoju. A co do sklejki na podłogę to będę całość wklejał na Soudal i takerowal, ale tak żeby w ciągach komunikacyjnych nic nie odznaczało się na gumoleum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekReda napisał:

A to ok dzięki za podpowiedź, bo nie dawało mi to spokoju. A co do sklejki na podłogę to będę całość wklejał na Soudal i takerowal, ale tak żeby w ciągach komunikacyjnych nic nie odznaczało się na gumoleum.

Nie wiem co chcesz takerować?

Płytę wklejasz w jak największych kawałkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wklejeniu będę dodatkowo takerowal brzegi sklejki do podłogi i do łat żeby dobrze przylegało. Ogólnie podłoga wyjdzie z 2 i kawałka całych płyt przyciętych tylko na szerokość.

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wklejeniu będę dodatkowo takerowal brzegi sklejki do podłogi i do łat żeby dobrze przylegało. Ogólnie podłoga wyjdzie z 2 i kawałka całych płyt przyciętych tylko na szerokość.
Rozumiem że łączenia poprzeczne płyty wypadają ci na poprzecznych deskach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, TomekReda napisał:

Po wklejeniu będę dodatkowo takerowal brzegi sklejki do podłogi i do łat żeby dobrze przylegało.

Nie widzę sensu, to nic nie poprawi na przyleganie, chyba, że płyt do siebie, ale to zbędne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff skończone ? Podłoga zamknięta i przysrubowana łączenie ze ścianami? Tak łączenie płyt na kantówkach. Zdjęcie tak na szybko. Jak sprzątane to porobię dokładne zdjęcia całości ?

IMG_20220222_210733757.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekReda Co ile w oryginalnej podłodze były deski poprzeczne?? I jaka grubość podłogi?

Edytowane przez grotaczarka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grotaczarka napisał:

@TomekReda Co ile w oryginalnej podłodze były deski poprzeczne?? I jaka grubość podłogi?

W oryginale pilśnia 3mm kantówki 27 sklejka ok 6.5 mm + fornir na wierzchu. Odległość ok 30 cm.

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TomekReda napisał:

Uff skończone ? Podłoga zamknięta i przysrubowana łączenie ze ścianami? Tak łączenie płyt na kantówkach. Zdjęcie tak na szybko. Jak sprzątane to porobię dokładne zdjęcia całości ?

IMG_20220222_210733757.jpg

Ekspres niezły. Otwieraj serwis, będziesz miał kolejkę B)

Bardzo mnie interesuje kosztorys, bo zakładam, że majątku nie kosztowało. Oczywiście koszty materiałów, bo robota trudna do wycenienia, ale chyba jechaliście na 2 zmiany, czy 24h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozbierałem wszystko przez  3 dni, żeby nic nie popsuć, a przy okazji patrzyłem jak to jest zrobione. Później przez kilka dni rozkminiałem  konstrukcję, czytałem Wasze porady oraz wszystko inne co się tyczy napraw. Kolejny etap zdzieranie sklejki i robienie odkrywek. A później to już tylko planowanie potrzebnych materiałów i ewentualne dokupienie brakujących narzędzi ? Co do kosztów to tak:

- kantówki i listwy - extra po znajomości ale koszt materiału myślę że w granicach ok. 300 zł ( bez kosztów stolarza ) chyba że ktoś ma grubosciowkę i frezarkę precyzyjną;

- HDF - cała płyta z Casto 70 zł;

- sklejka z Bydgoskiej Fabryki - 3 arkusze  - 450 zł;

- Soudal 66 A - 4 but. z Casto - 160 zł;

- Sikalastomer 710 - 3 szt. - 120 zł;

- śruby z nierdzewki - ok 20 zł;

- żywica i rozpuszczalniki - ok 100 zł;

- inne typu paliwo, rękawiczki winylowe, papier duża rolka .... ok 150 zł;

- inne co nie pamiętam - ok 100 zł

- minipilarka tarczowa - 300 zł 

Cały pozostały sprzęt typu mobilny stół warsztatowy, wkrętarki, ukośnice, wyrzynarki, przedłużacze, halogeny,  podcinarka oscylacyjna, szlifierka oscylacyjna, frezy, wiertla itp. miałem ja lub zięć. No i najważniejsze jakieś pojęcie techniczne - hobbistycznie na własne potrzeby i w ramach walki z nudą sam wszystko naprawiam (od elektroniki popoprzez  samochody do AGD). No i oczywiście nieoceniona pomoc i wiedza zięcia w zakresie budowlanym ?

A teraz zacznie się kolejny etap wydatków na odtworzenie środka żeby choć trochę miało to ręce i nogi ??

Czas robienia samej podłogi to od czwartku do wtorku.

Ale żeby nie było tak zajefajnie to po złożeniu całości okazało się pomimo dokładnego wymiarowania, pionowe ściany działowe są za długie ok 2 - 4 mm i ta od zostawiona od kuchni ( widać na zdjęciu) lekko gnie się w łuk. Poczekam nie wszystko dobrze doschnie i podejmę decyzję czy lekko podciąć od dołu ściany czy minimalnie podnosić sufit i skręcać. A jeszcze należy pamiętać że przyjdzie wykładzina która też ma ok 1- 3 mm.

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest z okolic Bdg to z miłą chęcią zapraszam na oględziny tego co uczyniłem? konstruktywną krytykę przyjmuję z godnością i osobiście uważam ją za bardzo cenną. Pewnie jakieś błędy i niedoróbki są gdyż robiłem to pierwszy raz, ale jak to się mawia nie ma jeszcze takiej osoby na świecie co zna się na wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Proszę o podpowiedź czy taśma uszczelniająca pod listwy (zamiast Sika) to jest coś  takiego

 https://allegro.pl/oferta/dwustronna-tasma-butylowa-15mm-x-3mm-x-10m-7131954826

czy lepsze jest to

https://allegro.pl/oferta/klej-do-uszczelniania-przyczep-kempingowych-8m-9479966887

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.