Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 8805 mały remont


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wszystkich ? mogę się juz pochwalić co udało mi się osiągnąć dzięki Waszemu wsparciu, za co oczywiście serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że gdzieś... kiedyś... uda nam się przynajmniej z częścią zapoznać na żywo ? Co prawda nie udało mi się wyrobić w założonym czasie i jeszcze gdzieś ruszyć na przetarcie. Cały zestaw przejdzie chrzest na wakacjach ?

IMG_20220614_195400529_HDR.jpg

IMG_20220614_195451617_HDR.jpg

IMG_20220614_195435758_HDR.jpg

IMG_20220614_195426486.jpg

IMG_20220614_195409502_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

a wnętrze skończone?

Dawaj fotki, to przecież największa robota.

Proszę bardzo tak na szybko dziś rano zrobione ? tylko nie wiem za bardzo jak kadrować że względu na odległości żeby wszystko ładnie było widać.

IMG_20220615_070254816_HDR.jpg

IMG_20220615_070332236_HDR.jpg

IMG_20220615_070344990_HDR.jpg

IMG_20220615_070315095_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekReda napisał:

IMG_20220615_070254816_HDR.jpg

Bardzo ładnie biel z błękitem się komponują i do tego idealnie pasuje ta podłoga.

Kawał dobrej roboty za Tobą, gratuluję i niech przyczepa służy dobrze.

Jeszcze dla potomnych przydałby się choćby szacunkowy koszt takiego remontu.

Godzinę temu, TomekReda napisał:

IMG_20220615_070315095_HDR.jpg

Zakładam, że przed trasą pospinasz te kabelki ;)

Widzę chyba zasilacz 230/12V bez separacji galwanicznej. Jeśli tak, to polecam lekturę tego wątku, sam sobie zdanie musisz wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem temat od pocTku i jestem pod ogromnym wrażeniem!!!! :rolleyes: efekt powalający, gratuluję efektu końcowego. Sam zabieram się za remont przyczepy. Zakupiłem knausa azura 560 tu. Przyczepa leciwa i marzy mi się również doprowadzenie jej do takiego stanu jaki widać tutaj. To moja pierwsza przyczepa, dopiero zaczynam przygodę z karawaningiem ale jestem dobrej mysli. Może założę nowy temat bo również będę potrzebował tak cennej pomocy jaka widać kolega otrzymał tutaj. Pozdrawiam:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, filipert napisał:

Bardzo ładnie biel z błękitem się komponują i do tego idealnie pasuje ta podłoga.

Kawał dobrej roboty za Tobą, gratuluję i niech przyczepa służy dobrze.

Jeszcze dla potomnych przydałby się choćby szacunkowy koszt takiego remontu.

Zakładam, że przed trasą pospinasz te kabelki ;)

Widzę chyba zasilacz 230/12V bez separacji galwanicznej. Jeśli tak, to polecam lekturę tego wątku, sam sobie zdanie musisz wyrobić.

Masz rację o separacji w ferworze walki nie pomyślałem ? Dla bezpieczeństwa jest to ważna rzecz. Co prawda trochę chyba zaufałem nowinkom technicznym i brałem zasilacz z wyższej półki. Jego odpowiedniki widziałem po 50 zł na Allegro, za swój dałem prawie 200 i mam nadzieję że siedzą w nim porządne podzespoły w prawidłowo zaprojektowanym układem bezpieczeństwa. Jak straci gwarancję to go rozbiore i przeanalizuję co w nim siedzi ?? Tak nawiasem dla potomnych już raz miałem przypadek ładowarki cyfrowej do baterii (też układ elektroniczny bez separacji) że wybuchły w niej kondensatory 12V ?? bo dostały nap. z sieci ?. Co do przewodów oczywiście je pospinam ? zostało dosłownie kilka drobnostek kosmetycznych.

Co do kosztów to w pewnej chwili przestałem liczyć, ale myślę że przedział jest w okolicach 6-7  tys. We wcześniejszych postach gdzieś już robiłem podsumowanie podstawowych materiałów, a to był dopiero początek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MrKostek napisał:

Prześledziłem temat od pocTku i jestem pod ogromnym wrażeniem!!!! :rolleyes: efekt powalający, gratuluję efektu końcowego. Sam zabieram się za remont przyczepy. Zakupiłem knausa azura 560 tu. Przyczepa leciwa i marzy mi się również doprowadzenie jej do takiego stanu jaki widać tutaj. To moja pierwsza przyczepa, dopiero zaczynam przygodę z karawaningiem ale jestem dobrej mysli. Może założę nowy temat bo również będę potrzebował tak cennej pomocy jaka widać kolega otrzymał tutaj. Pozdrawiam:hej:

Na pewno dasz radę ? Na początku dobrze przeanalizuj co chcesz w niej zrobić, gdzie chcesz to robić, zrób przegląd potrzebnych narzędzi i materiałów. Przy rozbieraniu na pewno wyjdą niespodzianki jak u mnie, a wtedy warto pójść od razu po całości bo robota idzie szybciej i nie bawisz się w sztukowanie. No i musi być co chwilę świeży dopływ gotówki żeby nie utknąć. Na grube pracę warto wziąść że 2 dni urlopu żeby pewne procesy robić ciągiem. Trzeba też przewidzieć kolejne etapy prac ze względu na czasy schnięcia itp. Ale jak masz trochę pojęcia o majsterkowaniu i technice na pewno dasz radę ? U mnie bardzo ważnym okazało się wsparcie stolarni bo niektóre kantówki mają zagłębienia i bez frezarki nie dasz rady. Grubościówka też się okazała przydatna. Na początku moich postów są linki które zostały mi wskazane ( za co też dziękuję forumowiczom), są to rewelacyjne materiały - filmiki. No i oczywiście zawsze pytaj bo doświadczenie i wiedza forumowiczów jest naprawdę rewelacyjna i niezastąpiona ? Co do materiałów zawsze bierz powyżej średniej jakości i najlepiej sprawdzone przez innych żeby kasy dwa razy nie wydawać i nie odkrywać na nowo ameryki ? Życzę oczywiście powodzenia w remoncie i dużo samozaparcia ? Ja ze 3 razy miałem już dość ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.