Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 8805 mały remont


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ale nie miałem jak. Może tego nie widać, ale wszystkie obrzeża potakerowalem na łączeniu dwóch krawędzi żeby nic się nie wypaczyło jak będzie klej puchnął. Jak doschnie to rozszyję. Mam nadzieję że ta metoda się sprawdzi. Poza tym można cholery dostać z temperaturą, jak wklejam wieczorem jest ok +7 a rano - 2. Jedyny plus tego jest taki że klej bardzo nie puchnie ale za to dłużej schnie. A połączenie jest jak kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 minut temu, TomekReda napisał:

Poza tym można cholery dostać z temperaturą, jak wklejam wieczorem jest ok +7 a rano - 2. Jedyny plus tego jest taki że klej bardzo nie puchnie ale za to dłużej schnie

To Cię pewnie ratuje. Normalnie odsadziło by płytę w zależności jak grubo dasz kleju, zszywki nic tu nie pomogą, szkoda roboty. Jak kleiłem fornir na blat stołu to góry doliny wyszły. Ty chyba będziesz tapetował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracy podejdę i zobaczę czy nie wysadziło gdzieś wstawek. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Koszt co prawda niewielki, ale zdzierania dużo. Tak?planuje tapetę winylową na flizelinie i klej bonaterm. 

Ale czeka mnie inne wyzwanie. Wczoraj chciałem też wkleić łuki z przodu i niestety MDF pękł mimo że kąt nie był za duży. Fakt że był to już gotowy kawałek na wstawkę. Dłuższy się ładnie dociągnie (już sprawdziłem) i będzie dobrze. Ale za to z prawej strony okna na górze jest bardzo ostry kat do zrobienia i zastanawiam jak to uformować z MDF. Zastanawiam się nad potraktowaniem płyty stacją parową w celu jej ukształtowania i później wysuszenia. Ale.to będzie na zasadzie testów. Chyba że jest inny sprawdzony.patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekReda napisał:

Po pracy podejdę i zobaczę czy nie wysadziło gdzieś wstawek. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Koszt co prawda niewielki, ale zdzierania dużo. Tak?planuje tapetę winylową na flizelinie i klej bonaterm. 

Ja po wstawieniu kawałków szpachlowałem i szlifowałem, można było na gładko malować ale u mnie przyszła okleina.

3 godziny temu, TomekReda napisał:

Ale czeka mnie inne wyzwanie. Wczoraj chciałem też wkleić łuki z przodu i niestety MDF pękł mimo że kąt nie był za duży. Fakt że był to już gotowy kawałek na wstawkę. Dłuższy się ładnie dociągnie (już sprawdziłem) i będzie dobrze. Ale za to z prawej strony okna na górze jest bardzo ostry kat do zrobienia i zastanawiam jak to uformować z MDF. Zastanawiam się nad potraktowaniem płyty stacją parową w celu jej ukształtowania i później wysuszenia. Ale.to będzie na zasadzie testów. Chyba że jest inny sprawdzony.patent

A sklejka elastyczna?

Jak to mały kawałek, to może paski forniru na kilka warstw wkleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TomekReda napisał:

Po pracy podejdę i zobaczę czy nie wysadziło gdzieś wstawek. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Koszt co prawda niewielki, ale zdzierania dużo. Tak?planuje tapetę winylową na flizelinie i klej bonaterm. 

Ale czeka mnie inne wyzwanie. Wczoraj chciałem też wkleić łuki z przodu i niestety MDF pękł mimo że kąt nie był za duży. Fakt że był to już gotowy kawałek na wstawkę. Dłuższy się ładnie dociągnie (już sprawdziłem) i będzie dobrze. Ale za to z prawej strony okna na górze jest bardzo ostry kat do zrobienia i zastanawiam jak to uformować z MDF. Zastanawiam się nad potraktowaniem płyty stacją parową w celu jej ukształtowania i później wysuszenia. Ale.to będzie na zasadzie testów. Chyba że jest inny sprawdzony.patent

Tylko sklejka, niczym innym tego nie zrobisz, chyba, że tworzywo sztuczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TomekReda napisał:

Oki, jutro poszukam sklejki i spróbuję ?

Jeżeli decydujesz się na sklejkę, to powinna być elastyczna, to specjalny typ i może być trudno kupić mały kawałek. Pomyśl jeszcze o tych paskach forniru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani jednak się pokusiłem i zrobiłem mały test tak naprawdę na bardzo szybko ? A oto efekty... No i sztywność, brak odkształceń i rozwarstwień. Jedynie co to trzeba brać zrobić zwykłą płytę i powoli kształtować. Co o tym sądzicie??

 

IMG_20220310_170051071.jpg

IMG_20220310_170057899.jpg

IMG_20220310_170114628.jpg

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że długo rozważałem jakich materiałów używać więc przyjąłem wariant  dobierania materiałów takie jakie były zastosowane od nowości przez producenta. Może to błąd bo technika poszła do przodu w stosunku do tego co było używane 30 lat temu?. Ale.jest to mój pierwszy taki remont i dlatego podchodzę ostrożnie na wydawanie $$ na materiały z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aledrogo 0,7m2 to ok 70 PLN za sklejkę elastyczną

Nie dziaduj z tymi łukami z hdf, raz kup porządnie,
na pruby wygięcia wydasz pewnie drugie tyle a i tak efektu ładnego nie osiągniesz
W tym miejscu sklejka elestycNa to najlepsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Polecam rozważyć materiał drzewny- obłóg, gr. np. 3mm lub 2x1,5mm, słoje dać pionowo i skleić w kontrze jakimś płutnem lub fornirem(słoje ułożone w poprzek do oblogu) całość kleić na kopycie, np z rury. Są jeszcze laminaty do oklejania płyt wiórowych lub jakieś PCV. 

MDF/HDF to nie są materiały do takich akcji, to co było oryginalne to prawdopodobnie pilśnia materiał podobny do ww ale jednak w strukturze trochę się różni. Tak mi się wydaje. 

 

Edytowane przez szymana0 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli same łuki sklejka, skoro macie to wytestowane to nie ma co kombinować ?jutro zamówię sklejkę ? chyba że mają tam gdzie brałem na podłogę w BFS (nie chce robić reklamy).

Dziś jak brałem materiał na szybę w Casto było coś takiego jak spienione PCV, bardzo elastyczne, może to się nada. Tylko nie wiem jak to się przykleja, no i jak tego się będzie trzymać tapeta ?

I taka moja sugestia, że zamiast płyty na spodnią część podłogi może takie spienione PCV byłoby lepsze. To takie spostrzeżenie dla potomnych.Nie wiem czy słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.