Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 8805 mały remont


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Prace nad zlewem rozpoczęte. Tył się przez noc utwardził i porządnie wzmocnił, a "wylewkę"że żywicy zrobiłem przed chwilą i bardzo ładnie pokryła nierówności. Teraz tylko muszę poczekać żeby się utwardziło i zeszlif.

IMG_20220210_163834654.jpg

IMG_20220210_165734008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się trzymało. Jak masz na czym to sprawdź na jakiejś kropli czy zacieku z boku jak to się trzyma bo szkoda by było mieć zaraz niespodziankę przy użytkowaniu. Wydaje mi się ze jest szansa na powodzenie bo ta umywalka u ciebie jest nieruchoma. Składana cały czas pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2022 o 17:02, TomekReda napisał:

IMG_20220210_165734008.jpg

Mam nadzieję, że pęknięcia przy zalewaniu były szczeliną, wtedy "przesiąknięta" żywica na pewno nie puści.

Na przyszłość, przy takim klejeniu warto nieco rozpiłować pęknięcia, albo jak ktoś wspominał ponawiercać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie się utwardziło i jak na razie się trzyma. Jutro dalszy etap pracy przy zlewie i przyczepce. W międzyczasie zamówiłem materiał na rolety i jest już w drodze, do tego mam juz kleje i uszczelniacze. Główne drewno też już jest, także ten tydzień popołudniami będę miał dość intensywny. Będzie co fotografować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli idą do przodu, choć pogoda jest do .... Zlew na razie leży i czeka bo jak dorabiałem wylewkę Pani dała mi do żywicy inny utwardzacz niż chciałem i zaszła mała reakcja, smród niemiłosierny. Ale.na szczęście zlewu nie przepalilo.

IMG_20220216_183154977.jpg

signal-2022-02-17-15-21-02-988.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie główna deska jest dociśnięta ścianami od zewnątrz budki z dwu stron i zwymiarowana pod kątem ustawienia. Już mam przygotowane kantówki poprzeczne do układania ale najpierw ustawiamy koniec podłogi przy nadkolach.. Następnie przykrece do bocznych listew ściany kantówki które zamkną ramę. Wszystko  jest klejone na Soudal 66A i śruby nierdzewne oraz impregnowane Vidaronem. Oczywiście wzmacniane też będzie takerami.A to się dzieje dziś od rana ?

 

IMG_20220220_134705735.jpg

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki widziałem gdzieś w necie, znajdziesz bez problemu, ale myślę.ze można spokojnie wykorzystać swoje stare, ja zdejmę stara masę nałożę nowa Sika i wkleję ponownie. Co o tym sądzicie?? Jest to dobry sposób?? Dziś już zrobiliśmy tyle ? Jutro reszta "rusztowań" no i całość będzie "zalana " Vidaronem żeby dobrze wpiło.

IMG_20220220_182623052.jpg

Link do uszczelek, taki znalazlem https://allegro.pl/oferta/uszczelka-pod-listwe-aluminiowa-20x10mm-czarna-mas-7325679521

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.