Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 8805 mały remont


Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam dokładnie średnicy, ale jakaś uniwersalna miedziana rurka z casti itp po sklepaniu i lekkim oszlifowaniu robi idealnie za wysokiej klasy przyrząd do wstawiania białego płaskiego klina w okna otwierane,
Okna stałe ja osobiście wciskam jak w starym FSO, na sznurek..... A na końcu klin za pomocą wkręta z oczkiem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też używałem sznurka ?? oj przypomniały mi się czasy jak z ojcem wystawialiśmy szybę do dużego Fiata ? ale co do klina to faktycznie nie pomyślałem o oczu, a kombinuję z rozszerzaniem za pomocą końcówki szerokiego obłego pędzla i dopychaniem palcami Jutro wypróbuję twoja metodę, o ile się ciut ociepli ?

Klin maskujacy 12x1mm już jest w drodze ?

IMG_20220331_202630782.jpg

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szafki zostawiam w oryginale bo mają fajną i niezniszczoną okleinę a do tego oryginalną, jedynie kładę tapetę na ściany, ale też tylko w części remontowanej. Staram się tak zgrać żeby wszystko fajnie się komponowało jako całość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani proszę o podpowiedź czym przesmarować zawory gazowe  - kurki od kuchenko-zlewu, gdyż po przeczytaniu kilku artykułów padło na dwa smary i nie wiem który jest lepszy:

Smar S6959 - do smarowania i uszczelniania lub

Smar Molykote 1102

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu przyszedł w końcu smar ? od razu wziąłem się do pracy i udało się ? działa ?? co prawda mam mały problem z zaworem lodówki, bo za bardzo nie działa regulacja min max, działa tylko na max ale.mysle.ze ogarnę ? wstępny test zrobiony, a na majówkę pełne uzbrajanie lodówki, kuchenki i może uda mi się ogarnąć całą łazienkę ? co prawda kilka pierdólek do kompletu montażowego jeszcze idzie, już tydzień? a na klin do listew czekam już miesiąc, a po dwóch telefonach już nawet nie odbierają ?

IMG_20220427_202152205.jpg

IMG_20220427_191704377.jpg

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 majowa produkcja formy do obudowy obrysówki ? Niestety 3D za drogie, a tak zdobywam nowe doświadczenie ? zobaczymy co z tego wyjdzie. Technika to forma silikonowa dwuczęściowa i odlew ze żywicy epoksydowej barwionej na biało.

IMG_20220501_215536986.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TomekReda napisał:

1 majowa produkcja formy do obudowy obrysówki ? Niestety 3D za drogie, a tak zdobywam nowe doświadczenie ? zobaczymy co z tego wyjdzie. Technika to forma silikonowa dwuczęściowa i odlew ze żywicy epoksydowej barwionej na biało.

IMG_20220501_215536986.jpg

Ja myślałem, że wstawiasz zdjęcia z wyjazdu majówkowego, a tu praca wre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem że sylikon dedykowany formierski? Bo z innymi będziesz miał kłopot z rozdzieleniem...., I taka rada nie spiesz się z wyjmowaniem odlewu, daj mu nawet 24h więcej czasu na zastygnięcie, a przy mieszaniu żywicy jeśli nie masz pompy próżniowej to podgrzanie do ok 45-60 stopni pomocne jest w pozbyciu się bąbli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.