Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 8805 mały remont


Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20220318_120847626_HDR.thumb.jpg.d9e93a43f6e5bece2c38d89bc668ced0.jpg

 

Tu po zdjęciu obudowy ładnie widać jak nachodzi na listwę okna i boczną. Dlatego chcę to ogarnąć żeby w miarę wyglądało wizualnie ?.

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Banaterm jest klejem tapicerskim bardzo mocnym o zapachu i konsystencji butaprenu, kiedyś używałem jak zmieniałem tapicerkę w aucie na boczkach. Z tym że materiał samochodowy ma mini gąbkę od strony lica i generalnie trzeba było wkleić na raz bo później go oderwać się nie dało gdyż rwało gaąbeczkę. Można go kupić w opakowaniu na pędzel lub w sprayu. Ja polecam spray ? wydaje mi się że powinno trzymać i to dość dobrze ?

Sam się zresztą zastanawiam czy wykładzinę typu pcv wklejać na klej czy po prostu położyć, a wszystkie obudowy ja docisną. A jak wklejać to też na co? Żeby od razu robiło też za zabezpiecznie ? Jak to robiliście u siebie i jaka opcja się najlepiej sprawdzi?

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, TomekReda napisał:

Banaterm jest klejem tapicerskim bardzo mocnym o zapachu i konsystencji butaprenu, kiedyś używałem jak zmieniałem tapicerkę w aucie na boczkach. Z tym że materiał samochodowy ma mini gąbkę od strony lica i generalnie trzeba było wkleić na raz bo później go oderwać się nie dało gdyż rwało gaąbeczkę. Można go kupić w opakowaniu na pędzel lub w sprayu. Ja polecam spray ? wydaje mi się że powinno trzymać i to dość dobrze ?

Sam się zresztą zastanawiam czy wykładzinę typu pcv wklejać na klej czy po prostu położyć, a wszystkie obudowy ja docisną. A jak wklejać to też na co? Żeby od razu robiło też za zabezpiecznie ? Jak to robiliście u siebie i jaka opcja się najlepiej sprawdzi?

Ja wykładzinę mocowałem tylko na bokach przy ścianie plus pod sprzętami zszywkami tam gdzie mi pasowało. Plus meble ją dociskają. Moim zdaniem kleić bez sensu. Później gdyby coś to może się okazać że oderwiesz razem z drewnem gdyby chcieć coś wymieniać  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TomekReda napisał:

Po małej przerwie technicznej tapety w jednej części w końcu położone. 

IMG_20220330_185238869.jpg

Ładnie, wywalasz okna do tapetownia? 

Fajne te rozpieraki, przydatne w karawaningowym remoncie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uszczelek to najpierw docinam na sucho tapetę, później smaruje ściany klejem i wymyśliłem taki system wykonany z plastikowych sztywnych  okładek przykładnych do brzegu tapety z jednoczesnym podważaniem uszczelki okrągłym śrubokrętem  i wsuwaniem pod uszczelkę tapety wraz z okładką. Jest to faje do nie brudzi tapety od uszczelki, dobrze dociska i nawet lekko pracuje jeżeli trzeba minimalnie dopasować brzegi tapety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda coraz ładniej,
Siedzę i kibicuję,
Jedno pytanie tylko, skoro tapetowałeś, to nie było by łatwiej wyjąć całe okna i po tapetowaniu wstawić z nowym butylem? Tam pewnie od dawna nikt nic nie wymieniał - więc to miejsce potencjalnych problemów w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maniacs99 napisał:

Jedno pytanie tylko, skoro tapetowałeś, to nie było by łatwiej wyjąć całe okna i po tapetowaniu wstawić z nowym butylem? Tam pewnie od dawna nikt nic nie wymieniał - więc to miejsce potencjalnych problemów w przyszłości

O to mi chodziło, szkoda, żeby po tym remoncie coś tam pociekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewe okno było wyjęte, ale.niestety nie udało mi się go uratować, dlatego musiałem się posiłkować poliwęglanem. Oczywiście dałem nową taśmę butylową ale klin już próbuję 3 dzień wcisnąć i po każdych 10 cm mam dość bo znów jest za zimno i wszystko zesztywniało? planowo chcę zrobić każde okno tylko później, bo mam duży poślizg w czasie w pracach. Ale wiem że istnieje ryzyko.

Chyba że doraźnie i profilaktycznie na początek doszczelnię Siką tylko przeraża mnie czyszczenie później po wyjęciu okna ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekReda napisał:

Chyba że doraźnie i profilaktycznie na początek doszczelnię Siką tylko przeraża mnie czyszczenie później po wyjęciu okna ? 

Tam powinien być butyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.