Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 8805 mały remont


Rekomendowane odpowiedzi

Ehh plan był dobry, ale niestety nie udało mi się wszystkiego zrobić do majówki.  Ale i tak cieszę się że już bliżej końca niż początku ? jak wszystko będzie szło bez zacięć to szacuje że za 2 max. 3 tygodnie wszystko już będzie zrobione ( została jeszcze elektryka, hamulce, uzbrojenie łazienki,  inst. wodna) czasem brakuje doby ? Jednak najdłużej się schodzi z drobnostkami i detalami.

Co do formy to kupiłem typowy silikon formierski ze wszystkimi dodatkami łącznie z żywicą epo, wszystko z jednego sklepu po wcześniejszej rozmowie telefonicznej. Również dziękuję za podpowiedź z  podgrzaniem żywicy. Dziś po pracy będę robił 2 część formy ?  

No i nie napisałem wcześniej że uruchamiając inst. gazową sprawdziłem całość  miernikiem Testo i wszystko jest szczelne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zabawa z odlewaniem jest przyjemnością jeśli korzystasz z materiałów dedykowanych, i jak napisałem wcześniej, daj czas odlewowi na utwardzenie się, szczególnie że będziesz odlewać cienkie ścianki,
A jeśli możesz to podziel się sposobem na formy dzielone.... Może ktoś skorzysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, porobię zdjęcia przy wyciąganiu z formy i zdejmowaniu plasteliny oraz przygotowaniu do wylewania drugiej części ? silikon wlałem wczoraj ok 21 i wyjmę go dziś ok 15. Mam nadzieję że będzie już porządnie utwardzony. Instrukcyjnie czas do pelnego utwardzania wynosi od 8 do 12 godzin, ja wyjmę po min. 18 godz.

Dotychczasową kolejność czynności:

- przygotowanie i docięcie plexi,

- przygotowanie odlewanego plastiku i próba oklejenia plasteliną,

- oklejanie plasteliną na gotowo i umieszczenie w formie z plexi,

- sklejenie plexi, zrobienie markerów, doszczelnienie brzegów plasteliną i ostatnie wygładzanie formatki,

- mieszanie silikonu i oprysk rozdzielaczem w sprayu,

- odpowietrzanie silikonu metodą wibracji ręcznej ? i wlewanie cieniutką stróżka silikonu do formy.

Dziś:

- rozklejenie formy i wyjęcie elementu,

- zjecie samej plasteliny i oczyszczenie plastiku,

- odwrócenie elementu i ponowne sklejenie formy klejem na gorąco,

- oprysk rozdzielaczem, ale ważna sugestia sprzedawcy, żeby sam silikon przesmarować wazeliną gdyż lepiej rozdziela,

- przygotowanie i wlanie silikonu tak ja poprzednio

- czekanie aż zastygnie i zobaczymy jak faktycznie to wyszło ?.

Kolejny etap ze żywicą opiszę później ? Oczywiście nim się za to zabrałem wsparcie techniczne znalazłem w necie i YouTube. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko ci jeszcze tylko napiszę jedną radę, na przyszłość po włożeniu do pojemnika elementu zalewanego sylikonem popracuj z plastelina nad tym żeby jej styk z sylikonem był powierzchnią płaską, ułatwi ci to potem rozdzielanie form,

 

I pytanie, jak będziesz zalewał formę ? Grawitacja czy strzykawka? Oba sposoby mają swoje plusy i minusy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jaki uda się zrobić otwór wlewowy do żywicy ? ale raczej będę chciał zrobić grawitacyjnie ? a na razie póki co przyszedł stelaż prosto z Holandii i ....

IMG_20220502_181709123_HDR.jpg

IMG_20220502_181725379_HDR.jpg

Podpowiedzcie proszę czy można oddać przedsionek do pralni chemicznej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz dwa odlewy z jednej formy, po lewej z odgazowaną żywicą w ciepłej wodzie i po 48h w formie, po prawej wyjęta po 24h i odgazowania grawitacyjnie bez podgrzewania,
Wg instrukcji w 20 stopniach utwardza się 24h......
037964dc34b196d883ce66b2671fac8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bardziej to złudzenie albo zniekształcenie, może być też że tak wygląda gdyż na samym rancie formy nie odciąłem cieniutkiego nadtadtku.

Powiem wam że nie mogłem wytrzymać i.....

IMG_20220504_161133933.jpg

IMG_20220504_161145716.jpg

IMG_20220504_161202349.jpg

IMG_20220504_161212766.jpg

Wyszło super, sam jestem pod wrażeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można już komuś pomóc po kosztach ? nie ma problemu ? Ale mam inną zagwostkę i proszę o opinię. Z góry uprzedzam że wiem, że wodór, że temperatura, ale chciałbym umieści aku za trumą bo tam jest całe centrum elektryki to raz, a dwa jest idealne miejsce i nie musiałbym ciągnąć kabli po całej przyczepie. Planuje też dorzucić w szafie przetwornicę i sterownik od PV. 

IMG_20220504_183447347.jpg

IMG_20220504_183455720.jpg

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, TomekReda napisał:

Z góry uprzedzam że wiem, że wodór, że temperatura, ale chciałbym umieści aku za trumą bo tam jest całe centrum elektryki to raz, a dwa jest idealne miejsce i nie musiałbym ciągnąć kabli po całej przyczepie. Planuje też dorzucić w szafie przetwornicę i sterownik od PV. 

IMG_20220504_183447347.jpg

IMG_20220504_183455720.jpg

Pomijam kwestie gazów, bo zakładam, że nie użyjesz najzwyklejszego kwasiaka.

Temperatury tutaj za bardzo nie powinny zaszkodzić, bo kiedy będziesz mocno grzał, to raczej nie będziesz jednocześnie ładował, a już raczej na pewno nie solarami.

Dla mnie największym minusem tego miejsca była by dostępność, chyba, że z założenia za piecem wyląduje sam aku, a rozdzielnia i sterowanie do szafy wyżej.

Jeszcze kwestia wyważenia przyczepy, jaki masz nacisk na hak i gdzie wyląduje aku względem osi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe sterowanie będzie na górze w szafie. Aku będzie zaraz za osią , prawa ściana szafy jest bez mała na osi, różnica kilku cm. Co do nacisku na hak to mam 75 kg. Niestety nie mam wagi njezdnej żeby dla samego siebie sprawdzić nacisk na każde koło osi oraz zważyć całą przyczepę. Myślałem żeby dorwać gdzieś ITD i żeby sprawdzili na zasadzie wsparcia technicznego ? Jest to ważne bo wiadomo opony też mają swoją nośność. Ja wziąłem takie po 850kg/ oponę, czyli zapas niby jest. Ale jak wspomniałeś dobrze byłoby  wiedzieć jak rozkładać ładunek kempingowy. Byłem też na 2 stacjach diag., ale też nie mają ani wagi, ani możliwości regulacji najazdu. Będę musiał podzwonić gdzie by zrobić pełne ważenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.