Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 8805 mały remont


Rekomendowane odpowiedzi

Rozłożenie mas na koło jest istotne, ale uważam, że 30kg gdziekolwiek być nie upakował, to oponie nie zrobi większej różnicy, bardziej chodziło mi o nacisk na hak. Masz 75kg zważone, czy na tabliczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

33 minuty temu, TomekReda napisał:

Będę musiał podzwonić gdzie by zrobić pełne ważenie ?

Całą przyczepę, bez wnikania ile na koło to na większości większych skupów złomu. Jedyny minus, że czasami później trzeba wyciągać wkręta z koła, jak u mnie ;)

Nacisk na hak, jak nie masz dedykowanej wagi, to zwykłą łazienkową podstawioną pod kółko ogarniesz plus drobna poprawka, że na haku będzie kilka procent mniej niż pod kółkiem. 

36 minut temu, TomekReda napisał:

Myślałem żeby dorwać gdzieś ITD i żeby sprawdzili na zasadzie wsparcia technicznego ?

Oni maja dość drogie usługi ;)

W dniu 2.05.2022 o 18:32, TomekReda napisał:

 

IMG_20220502_181709123_HDR.jpg

Rozumiem ,że nie napięty, ale poprzednio składany był chyba po imprezie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Całą przyczepę, bez wnikania ile na koło to na większości większych skupów złomu. Jedyny minus, że czasami później trzeba wyciągać wkręta z koła, jak u mnie ;)

Nacisk na hak, jak nie masz dedykowanej wagi, to zwykłą łazienkową podstawioną pod kółko ogarniesz plus drobna poprawka, że na haku będzie kilka procent mniej niż pod kółkiem. 

Oni maja dość drogie usługi ;)

Rozumiem ,że nie napięty, ale poprzednio składany był chyba po imprezie :D

Przedsionek dostałem jako dodatek do przyczepy od poprzednika, ale bez stelaża. Przeleżał całą zimę i się wietrzył, nie wiem gdzie poprzednik go trzymał i czym impregnowal ale śmierdział jak powojenny namiot ??. Udało mi się kupić nowy stelaż alu w firmie z Holandii za niewielkie pieniądze  (455pln)? I w końcu moglem go rozwinąć, a całość jest w pralni chemicznej  i nabiera świeżości ?

W weekend zrobię pomiar wagą łazienkową? Nie pomyślałem o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

Rozłożenie mas na koło jest istotne, ale uważam, że 30kg gdziekolwiek być nie upakował, to oponie nie zrobi większej różnicy, bardziej chodziło mi o nacisk na hak. Masz 75kg zważone, czy na tabliczce?

Na tabliczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TomekReda napisał:
2 godziny temu, filipert napisał:

Masz 75kg zważone, czy na tabliczce?

Na tabliczce.

No to jak @Piotrekm13 radzi, na wagę łazienkową. Do tej operacji jest potrzebny kij/pręt około 40cm który włożony w otwór na kulę, zasymuluje wysokość kuli haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, filipert napisał:

No to jak @Piotrekm13 radzi, na wagę łazienkową. Do tej operacji jest potrzebny kij/pręt około 40cm który włożony w otwór na kulę, zasymuluje wysokość kuli haka.

Wiem, zostały mi jeszcze jakieś kawałki kantówek po remoncie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grotaczarka napisał:

@TomekReda Jak ściągałeś listwy i uszczelnialeś to jakie wkrety kupiłeś? Po całym obwodzie listew są takie same czy na dachu inne? 

U mnie były wszystkie takie same, a kupowałem oczywiście z nierdzewki. Jak będziesz kupował to zwróć uwagę na średnicę łba, bo są różne i można kupić za duże i wtedy nie podejdzie maskownica.

Krótkie podsumowanie weekendu:

- łazienka skończona w całości za wyjątkiem zlewu i wylewki

- uruchomiona cala autonomiczna instalacja 230V ( Aku weszło idealnie za trumą ) - na razie na krótko ale wszystko działa i daje radę. Jak odpalę wszystko na 230V wentylator przetwornicy wkręca się na max. ale nic się nie grzeje.

W łazience są minimalne niedoróbki ale ogarnę to na tygodniu ?

 

IMG_20220508_204313975.jpg

Edytowane przez TomekReda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić albo w Leroy, albo Castrama nie pamiętam. Mają takie w małych opakowaniach. Niedawno szukałem bo też jeszcze potrzebuje i już nie spotkałem z nierdzewki. Brałem z tego co kojarzę fi3.5  lub 3 na L 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów po krótkiej przerwie i owocnych pracach ? Od ostatniego mojego wpisu zamknąłem elektrykę za wyjątkiem montażu PV, całą łazienkę, kuchnię i sypialnię ? Dlubaniny było co nie miara ale powolutku środek jest na zamknięciu. Dodatkowo mam już cała przyczepkę zeszlifowaną i gotową pod odświeżenie poliuretanem. Czekam tylko na stałe min. +20 żeby pomalować. Zostało oczywiście jeszcze sporo drobiazgów do zrobienia, ale myślę że max. za dwa tygodnie będzie wszystko gotowe. Jak też widać klin od okna dalej wisi bo nie mam do niego cierpliwości ??

IMG_20220515_200931832.jpg

IMG_20220515_200921455.jpg

IMG_20220515_200910095.jpg

IMG_20220515_174856800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Mały skrót za ostatnie 2 tygodnie:

Cały środek wykończony i domknięty ? pozostało mi tylko jeszcze malowanie całości, montaż PV na dachu i podpięcie odpływów wody. Niestety pogoda nie pozwala za zakończenie prac. Ale wczasy już wykupione i będzie wielki test całości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.