Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

.f4b19b203555d799acdd1bb175620ad5.jpg&key=af18ac6e1051c87328ef8e4574262d42adf1df93a136b33592e5cbed8f7c0bd2e9257fa90ebfedeadc0114e891902877.jpg&key=40790bacb4185237f524cca0e2a767587ac8f11b84d8020bb82198b3594f1d2e

 

No to jednak wychodzi, że na Tagu sporo taniej niż na Istrii i Krku. Wprawdzie MałaŻonka mnie naprostowała, że wisiała gdzieś Margeritę za 55 kun, ale piwo, w takich warunkach jak napisałeś nie było poniżej 30 kun. W jednym tylko miejscu w knajpce na końcu Baśki piwo było po 22 kuny.

image.thumb.jpeg.c40eae86eee721aef719f269e6b5425f.jpeg

Tyle tylko, że te 16 kun to było jednak za małe - duże 22 kuny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

.

Smaczna ta pizza koło minimarketu ? Bo faktycznie parę kun tańsza niż w tej dużej pizzeri, na mieście ceny podobne z tego co patrzyłem 

Jeśli chodzi o pizze to najlepsze oszczędności daje kupowanie na wynos, bo wtedy sporo oszczędza się na napojach 

Piwo przy plaży 25kun

 

Ja mam jeszcze euro z 2018, chyba po 4.2zl, to można szaleć ;)

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kunach może faktycznie nie widać takich różnic, zwłaszcza że sama kuna też się osłabiła. Podobnie było na Wegrzech. Tam forint słaby w stosunku do złotego więc w sklepach i restauracjach było taniej, na kempingu drożej o jakieś 25%.

 

W Czechach też wzrost o jakieś 25% za sam kemping, natomiast ceny w sklepach miałem wrażenie że wzrosły jescze bardziej. Samo paliwo w Czechach też jest jednym z droższych.

 

Natomiast w Słowenii wg mnie wzrost cen jest bardzo duży i nie chodzi tylko o wysoki kurs euro, ale same kempingi zdrożały i to masakrycznie - ceny za kempingi z basenami oscylują w okolicy 60-70 eu za dobę! Za to paliwo wszędzie po tyle samo - diesel po 1,808 - nawet się zastanawiam czy nie mają jakiejś urzędowej ceny bo nie ważne czy na autostradzie czy poza nią , cena identyczna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Natomiast w Słowenii wg mnie wzrost cen jest bardzo duży i nie chodzi tylko o wysoki kurs euro, ale same kempingi zdrożały i to masakrycznie - ceny za kempingi z basenami oscylują w okolicy 60-70 eu za dobę! Za to paliwo wszędzie po tyle samo - diesel po 1,808 - nawet się zastanawiam czy nie mają jakiejś urzędowej ceny bo nie ważne czy na autostradzie czy poza nią , cena identyczna.

No to paliwo w Słowenii bardzo potaniało od zeszłego tygodnia.

Nie wiem czy mają ceny urzędowe, ale dwa największe koncerny mają niemal identyczne ceny na wszystkich swoich stacjach. Jeszcze 5 lipca to było w okolicach:

- Petrol - 1,895

- OMV - 2,02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, konrad_b napisał:

Smaczna ta pizza koło minimarketu ? Bo faktycznie parę kun tańsza niż w tej dużej pizzeri, na mieście ceny podobne z tego co patrzyłem 

Jeśli chodzi o pizze to najlepsze oszczędności daje kupowanie na wynos, bo wtedy sporo oszczędza się na napojach 

Piwo przy plaży 25kun

 

Ja mam jeszcze euro z 2018, chyba po 4.2zl, to można szaleć ;)

 

Pizza jak pizza ,   dzieciakom smakowała , spróbować warto , szopska sałatka też mi tam smakowała ;)

9 godzin temu, Zulos napisał:

No to paliwo w Słowenii bardzo potaniało od zeszłego tygodnia.

Nie wiem czy mają ceny urzędowe, ale dwa największe koncerny mają niemal identyczne ceny na wszystkich swoich stacjach. Jeszcze 5 lipca to było w okolicach:

- Petrol - 1,895

- OMV - 2,02.

ja tankowałem w Słowenni  ON po  1,848E na stacji MOL w Mariborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacek00 napisał:

W kunach może faktycznie nie widać takich różnic, zwłaszcza że sama kuna też się osłabiła. 

Już niedługo

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8490312,chorwacja-waluta-euro-2023.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Liczę na kilka wskazówek od zacnego grona .

Jedziemy w przyszły, tygodniu z rodziną 2+2 Vanem  (Mercedes Sprinter Max) pierwszy raz na camping do Cro i szczerze powiedziawszy zupełnie nieobeznani w temacie.

Auto przetestowane nad polskimi jeziorami.Dzieci zadowolone, dorośli tez się wyspali, więc jest ok.

Kochani podpowiedzcie jakies sprawdzone miejscówki, wiek dzieci 5,8 lat. Z mężem wolelibyśmy ustronne, zaciszne miejsce, ale dzieci pragną zabawy, basenów ,mini disco itp...

A szczęśliwe dzieci to zadowoleni rodzice...

Wiadomo, jak dla większości w dzisiejszych czasach budżet ograniczony i nie chcielibyśmy przepłacać. Rezerwacji jeszcze nie mamy.

3 z nas pierwszy raz w Chorwacji, więc tereny nie odkryte.

Może ktoś nakieruje ,podpowie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomekk napisał:

Informacyjnie zamieszczam ceny owoców morza z targu rybnego w Puli.
956913783783c65b2b4a07090d032876.jpg

Na Strasko jest stoisko z rybami, ceny startuja od 100kn, mniejsza dorada 140kn duże po 220kn, więc sporo drożej na kampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mery123 napisał:

Witam wszystkich forumowiczów!

Liczę na kilka wskazówek od zacnego grona .

Jedziemy w przyszły, tygodniu z rodziną 2+2 Vanem  (Mercedes Sprinter Max) pierwszy raz na camping do Cro i szczerze powiedziawszy zupełnie nieobeznani w temacie.

Auto przetestowane nad polskimi jeziorami.Dzieci zadowolone, dorośli tez się wyspali, więc jest ok.

Kochani podpowiedzcie jakies sprawdzone miejscówki, wiek dzieci 5,8 lat. Z mężem wolelibyśmy ustronne, zaciszne miejsce, ale dzieci pragną zabawy, basenów ,mini disco itp...

A szczęśliwe dzieci to zadowoleni rodzice...

Wiadomo, jak dla większości w dzisiejszych czasach budżet ograniczony i nie chcielibyśmy przepłacać. Rezerwacji jeszcze nie mamy.

3 z nas pierwszy raz w Chorwacji, więc tereny nie odkryte.

Może ktoś nakieruje ,podpowie?

 

Rozumiem, że przewertowaliście już liczne Chorwackie wątki i macie pewien obraz? Czy zaczęliście od tego zapytania?

Najpierw powinniście napisać w jakie rejony się wybieracie, bo to zbyt szeroki temat.

Generalizując - im bliżej południa tym większe szanse na miejsce na kempingu w szczycie sezonu bez rezerwacji, ale też tym skromniejsze kempingi - mniejsze i z uboższą infrastrukturą.

Na północy - najbardziej najeżona wypasionymi kempingami Istria, ale też najbardziej oblegana i najtrudniej w szczycie sezonu o wolną parcelę bez rezerwacji. Czasem trzeba się obić od kilku bram...

Jeśli górę bierze zapewnienie atrakcji dla dzieciaków, a niekoniecznie intymność i spokój dla rodziców, to na Istrii najbardziej wypasione pod tym względem są chyba kempingi Valamaru - Istra i Lanterna. Istra kosmicznie droga i małe szanse na parcelę, ale standard najwyższy i fajny aquapark. Lanterna straszny moloch, aquapark dla mniejszych dzieci raczej (dla Waszych w sam raz), ale mnóstwo innych atrakcji w tym boiska do wszelkich sportów, pumptrack, itd, itp. Też ciężko z miejscem w samym szczycie.

Poza tym całe mnóstwo innych.

Niżej też są powiedzmy dość bogate w atrakcje - np. Strasko na Pagu, czy Solaris k/Szybenika (nie mylić z Solaris koło Lanterny - to jest FKK).

Na takie wypasione trzeba się liczyć z budżetem w okolicach 70- EUR za najtańsze parcele do 100 EUR za te lepsze (ale te z pewnością będą zajęte).

Na przeciwległym biegunie są malutkie, rodzinne kempingi, bez żadnych atrakcji, często tylko z 12V, ale za cenę 20 EUR.

 

Kompromisowe rozwiązanie to też w zasadzie ok. 50 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku pięknie dziękuję za wskazówki.

Przyznam szczerze,że wałkuje temat od kilku dni w przerwach śniadaniowych jak czas pozwala. Generalnie plan na ten rok był inny, tzn.standardowa wycieczka z TUI do jakiegoś aquaparku w inny zakatek Europy..kto ma dzieci w naszym wieku ten zrozumie...

Jak co roku liczylismy na jakies fajne last minute,ale sie przeliczyliśmy;)

Niestety ceny nas powaliły i szukamy czegoś co dźwignie nasz budżet.

Dlatego teraz trochę na wariata organizujemy naszą wyprawę. Od trasy, winiet, po miejsce, region- każdy etap to dla nas coś nowego.

Wiem, wiem..wątków tysiąc,przyznaję że czasowo nie przebrnę przez wszystkie opinie, dlatego z nadzieją w sercu liczyłam,że ktoś nakieruje mnie na właściwe tory

Nie linczujcie ..;)

Dla kogoś kto zwiedził Chorwację z dzieciaczkami czasami kilkakrotnie to tylko kilka zdań i subiektywnych opini a dla mnie skarbnica wiedzy.

Dziękuję:)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 razy w okolicach Szybenika, Zadaru  i Trogiru i było mega fajnie i nie tłoczno, w 2021 byłem na Istrii na koniec sierpnia...masakra....w tym roku na początku czerwca chciałem dać Istrii drugą szansę...wszędzie tłumy...Istria - nigdy więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebeb napisał:

Byłem 2 razy w okolicach Szybenika, Zadaru  i Trogiru i było mega fajnie i nie tłoczno, w 2021 byłem na Istrii na koniec sierpnia...masakra....w tym roku na początku czerwca chciałem dać Istrii drugą szansę...wszędzie tłumy...Istria - nigdy więcej....

Byłem w ubiegłym roku na Lanternie w połowie sierpnia i udało się bez rezerwacji w super miejscu. Kemping jest bardzo duży ale jak na pierwszy raz z dziećmi polecam. Mojej żonie się tak spodobała że w tym roku również zahaczymy.   Połowa sierpnia to także święto u Włochów gdzie wszyscy wyjeżdżają  więc podczas objazdówki ,wracając z Chogii  towarzyszyły nam tabuny przyczep w stronę CRO. Z dziećmi na pierwszy raz musicie tam wpaść chociaż na 4 doby ,nacieszyć się z aquaparku  ,kina na plaży , koncertów na żywo i wszelkich animacji. Cena ok 62eurow w sierpniu (warto).   Według mnie najtaniej jest po środku np. Paklenica  w Starigrad.  Kameralnie ,mały basen, taniej ok 36 euro  , dużo knajp na ulicy za rogiem z przystępnymi cenami. Market i stacja paliw przy samym wjeździe na kemping , a ceny np: lodów czy drinków w barze nad wodą o 30 % niższe niż Istria czy Solaris. Dla dzieci niestety zero atrakcji .. 

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mery123 napisał:

Mirku pięknie dziękuję za wskazówki.

Przyznam szczerze,że wałkuje temat od kilku dni w przerwach śniadaniowych jak czas pozwala. Generalnie plan na ten rok był inny, tzn.standardowa wycieczka z TUI do jakiegoś aquaparku w inny zakatek Europy..kto ma dzieci w naszym wieku ten zrozumie...

Jak co roku liczylismy na jakies fajne last minute,ale sie przeliczyliśmy;)

Niestety ceny nas powaliły i szukamy czegoś co dźwignie nasz budżet.

Dlatego teraz trochę na wariata organizujemy naszą wyprawę. Od trasy, winiet, po miejsce, region- każdy etap to dla nas coś nowego.

Wiem, wiem..wątków tysiąc,przyznaję że czasowo nie przebrnę przez wszystkie opinie, dlatego z nadzieją w sercu liczyłam,że ktoś nakieruje mnie na właściwe tory

Nie linczujcie ..;)

Dla kogoś kto zwiedził Chorwację z dzieciaczkami czasami kilkakrotnie to tylko kilka zdań i subiektywnych opini a dla mnie skarbnica wiedzy.

Dziękuję:)

 

 

 

 

napisz proszę ceny tych wycieczek z biura podróży - jaki okres, jaka liczba osób i za ile jeżeli to nie tajemnica. Kilku znajomych również anulowało wakacje samolotem - nie stać ich. Dla mnie to ciekawy temat, nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 razy w okolicach Szybenika, Zadaru  i Trogiru i było mega fajnie i nie tłoczno, w 2021 byłem na Istrii na koniec sierpnia...masakra....w tym roku na początku czerwca chciałem dać Istrii drugą szansę...wszędzie tłumy...Istria - nigdy więcej....
Istria, Fazana, camp Pineta, pewna miejscówka, niezbyt tłoczno. Kemping nie posiada basenów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.