Skocz do zawartości

GasBank i instalacja gazowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 minut temu, Dodi napisał(a):

Tylko ja chce kupić DUO, to co kupiłeś żeby założyć Dish?

Jeśli chcesz DUO napełniać z pistoletu to musisz mieć to

Nakręcasz na stałe lub tylko na czas tankowania na gniazdo, które wcześniej zaznaczyłem strzałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin T napisał(a):

Jeśli chcesz DUO napełniać z pistoletu to musisz mieć to

Nakręcasz na stałe lub tylko na czas tankowania na gniazdo, które wcześniej zaznaczyłem strzałką.

Dziękuje ?

A te o których Ty pisałeś ze kupiłeś są do czegoś innego? W sensie zastosowania 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dodi napisał(a):

A te o których Ty pisałeś ze kupiłeś są do czegoś innego? W sensie zastosowania 

Propanu nie leją z pistoletu, zatem sam w/w adapter dish nic by nie dał. Po zmodyfikowaniu gwintu w jednej z tych redukcji wkręcam ją w wewnętrzny gwint 10 mm adaptera dish i tym sposobem na wejściu do gasbanka jest typowe gniazdo jak w butlach gazowych, zdaje się G12. Tylko takie przyłącze daje mi możliwość nabicia propanu. Jak będę miał w ręku, zrobię foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcin T napisał(a):

Propanu nie leją z pistoletu, zatem sam w/w adapter dish nic by nie dał. Po zmodyfikowaniu gwintu w jednej z tych redukcji wkręcam ją w wewnętrzny gwint 10 mm adaptera dish i tym sposobem na wejściu do gasbanka jest typowe gniazdo jak w butlach gazowych, zdaje się G12. Tylko takie przyłącze daje mi możliwość nabicia propanu. Jak będę miał w ręku, zrobię foto.

Ok teraz rozumiem. Propan zapewne bo jeździsz w zimie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin T napisał(a):

Propanu nie leją z pistoletu, zatem sam w/w adapter dish nic by nie dał. Po zmodyfikowaniu gwintu w jednej z tych redukcji wkręcam ją w wewnętrzny gwint 10 mm adaptera dish i tym sposobem na wejściu do gasbanka jest typowe gniazdo jak w butlach gazowych, zdaje się G12. Tylko takie przyłącze daje mi możliwość nabicia propanu. Jak będę miał w ręku, zrobię foto.

Nawiązując do instrukcji którą zamieściłeś. Widzę ze pierwsze napełnienie nie może być do końca (powietrze) , i piszą o kolejnym że musi nastąpić po użyciu 50%. Czy te 50% obowiązuje przy każdym następnym napełnianiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania o Gasbank duo

-podana pojemność 11kg stanowi 80% (bezpieczna) pojemności butli?

-jak należy rozumieć zapis w instrukcji dotyczący kolejnego napełniania.Czy nie można tej butli opróżnić więcej niż 50%? . I czy to kolejne oznacza drugie tankowanie czy już każde kolejne.

 

IMG_1278.jpeg

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2023 o 23:56, Dodi napisał(a):

Widzę ze pierwsze napełnienie nie może być do końca (powietrze) , i piszą o kolejnym że musi nastąpić po użyciu 50%. Czy te 50% obowiązuje przy każdym następnym napełnianiu ?

Pierwsze nie może, bo teoretycznie mogłoby nie pozwolić pływakowi na odcięcie napełniania przy 80%.

1 godzinę temu, Dodi napisał(a):

podana pojemność 11kg stanowi 80% (bezpieczna) pojemności butli?

butla jest 11kg z czego możesz zatankować ją w 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Pierwsze nie może, bo teoretycznie mogłoby nie pozwolić pływakowi na odcięcie napełniania przy 80%.

butla jest 11kg z czego możesz zatankować ją w 80%.

O pierwszym to wiem. Nad tym kolejnym się zastanawiałem i wydaje mi się że przy zbyt dużej ilości gazu w butli zawór OPD uniemożliwi dolanie gazu.

Z pojemnością to chyba jednak nie masz racji ani ja ? , 1L propanbutan to około 0,52kg , wychodziłoby około 10kg gazu przy 80%

 

IMG_1280.jpeg

 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dodi napisał(a):

O pierwszym to wiem. Nad tym kolejnym się zastanawiałem i wydaje mi się że przy zbyt dużej ilości gazu w butli zawór OPD uniemożliwi dolanie gazu.

Ja mam tego gasbanka ze „stali lekkiej” bo tylko takie były rok temu jak zamawiałem. Do tego mam zrobiony zawór do zdalnego tankowania pod dyszlem przyczepy i kilka razy zdarzyło mi się dotankowywać ją gazem na stacjach. Nalewając po 5-6 litrów gazu czyli jakieś 2,5-3kg nie było problemów i zawór za każdym razem działał prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Ja mam tego gasbanka ze „stali lekkiej” bo tylko takie były rok temu jak zamawiałem. Do tego mam zrobiony zawór do zdalnego tankowania pod dyszlem przyczepy i kilka razy zdarzyło mi się dotankowywać ją gazem na stacjach. Nalewając po 5-6 litrów gazu czyli jakieś 2,5-3kg nie było problemów i zawór za każdym razem działał prawidłowo.

Masz może fotkę jak sobie to zainstalowałeś? (Mocowania gniazda, prowadzenie przewodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodi napisał(a):

Mam dwa pytania o Gasbank duo

-podana pojemność 11kg stanowi 80% (bezpieczna) pojemności butli?

-jak należy rozumieć zapis w instrukcji dotyczący kolejnego napełniania.Czy nie można tej butli opróżnić więcej niż 50%? . I czy to kolejne oznacza drugie tankowanie czy już każde kolejne.

 

IMG_1278.jpeg

Pytałem ich o to samo. 18 litrów przy pierwszym tankowaniu wynika z faktu, że wewnątrz jest powietrze i podczas tankowania tworzy się poduszka. W pierwszych chwilach użytkowania taka mieszanka generuje kiepski płomień. Kolejne tankowania już normalnie, czyli powinno odbijać od 19,5 a opis dotyczący dotankowania gdy jest poniżej 50% dotyczy każdego następnego tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcin T napisał(a):

Pytałem ich o to samo. 18 litrów przy pierwszym tankowaniu wynika z faktu, że wewnątrz jest powietrze i podczas tankowania tworzy się poduszka. W pierwszych chwilach użytkowania taka mieszanka generuje kiepski płomień. Kolejne tankowania już normalnie, czyli powinno odbijać od 19,5 a opis dotyczący dotankowania gdy jest poniżej 50% dotyczy każdego następnego tankowania.

No właśnie , czyli wg instrukcji nie powinno się dolewać np. 5 litrów (zbiornik na 19,5)?  co ciekawe ludzie dolewają  takie małe ilości i zawór otwiera się (np. @Eastnomad)

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dodi napisał(a):

No właśnie , czyli wg instrukcji nie powinno się dolewać np. 5 litrów (zbiornik na 19,5)?  co ciekawe ludzie dolewają  takie małe ilości i zawór otwiera się (np. @Eastnomad)

Tak, ale zdarzało się podobno, że użytkownicy dolewali niemal po kropelce i wtedy odcięcie może nie zadziałać.

Nie wiem czy jest sens rozkminiać temat na atomy. Jak to mawiają - lać i jeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.