Skocz do zawartości

GasBank i instalacja gazowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, cezarypl napisał(a):

@jacek00

Dziękuję za podpowiedź, ale taka plastikowa klapka słabo się komponuje z charakterem mojej przyczepy.

Myślałem o czymś w stylu zaworu tankowana, metalowej szybkozłączki itp.

Ja mam w bakiście coś takiego. Sprawdza się wyśmienicie. 

Screenshot_20240119_114009_Allegro.thumb.jpg.216718185cdb57040462bc329bc6f6a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cezarypl napisał(a):

@jacek00

Dziękuję za podpowiedź, ale taka plastikowa klapka słabo się komponuje z charakterem mojej przyczepy.

Myślałem o czymś w stylu zaworu tankowana, metalowej szybkozłączki itp.

No klapkę musiałbyś dostosować do tych, które masz :) U mnie producent stosował gniazda FAWO, więc i ja dałem FAWO. Samo przyłącze zamontowałem w tym samym miejscu, w którym montuje je producent. 

Takie przyłącze z klapką jest mega wygodne. Oczywiście można zrobić to taniej i zrobić sobie przyłącze na szybkozłączke w bakiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cezarypl napisał(a):

@Bercik77

Właśnie o takiej szybkozłączce myślałem, a jak nie występuję z mocowaniem, to się samemu dorobi.

Szukać pod nazwą Gok?

https://allegro.pl/oferta/szybkozlaczka-gazu-8mm-komplet-gok-turismus-pl-10697735954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Ładne miejsce kempingowe ;)

 

Tanie i dobre ;) 

A poważnie, to zdjęcie z testu dwóch grilli gazowych od Campingazu z testu, gdzie testowałem campingaz na kartusze, a drugi na reduktor 30 mbar. Ten na 30 mbar gotował tą samą ilość wody, w tych samych warunkach 2x szybciej. Taka ciekawostka :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak przeewoluwałem w grillach gazowych zasilanych:

Z dużej butli gazowej

Przez przyłącze zewnętrzne i długi wąż

Przez 1kg butle z gazem

Do kartuszy - i te aktualnie najchętniej używam i zabieram ze sobą na wyjazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jacek00 napisał(a):

Tanie i dobre ;) 

A poważnie, to zdjęcie z testu dwóch grilli gazowych od Campingazu z testu, gdzie testowałem campingaz na kartusze, a drugi na reduktor 30 mbar. Ten na 30 mbar gotował tą samą ilość wody, w tych samych warunkach 2x szybciej. Taka ciekawostka :) 

A kartusz był nowy czy już używany a nawet mocno używany? Uzywamy Cadac'a na kartusze i zauważyłem, że jak kartusz jest nowy to szybciej mu idzie z gotowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piorun napisał(a):

A kartusz był nowy czy już używany a nawet mocno używany? Uzywamy Cadac'a na kartusze i zauważyłem, że jak kartusz jest nowy to szybciej mu idzie z gotowaniem...

W moim teście była jeszcze z połowa kartusza. Ale masz rację. Jak kartusz jest nowy to efektywność jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak najczęściej palnik idzie na 1/3 max na 1/2 mocy...

A lekkie kartusze łatwiej mi się układa.

A wąż zawsze był za krotki, lub szedł nie tędy, bo wiatr itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Tanie i dobre ;) 

A poważnie, to zdjęcie z testu dwóch grilli gazowych od Campingazu z testu, gdzie testowałem campingaz na kartusze, a drugi na reduktor 30 mbar. Ten na 30 mbar gotował tą samą ilość wody, w tych samych warunkach 2x szybciej. Taka ciekawostka :) 

To znaczy że ten na kartusze posłuży 2x dłużej :D Teflon mu nie zejdzie od gorąca :D 
Kartusze zimą też słabo się sprawdzają :D 
Ale, albo inwestujesz z 1200zł zł w przyłącze gazowe które posłuży tylko do grilla :D , albo akceptujesz kartusze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę ide w kartusze, do grilla i ew. kuchenki w łódce (szkoda wagi na np. butlę do sporadycznego użytku, zawsze łatwiej wziąć małą przenośną kuchenkę z kartuszem do kokpitu lub na brzeg - a to sie rybka trafi itp, co lepiej ogarnąć na powietrzu). Grill też jakoś taki mobilny się robi - 2 kartusze i można dobre 2-2,5 godziny szaleć, akurat, wziąć go gdzieś dalej od cepy). 

Te 1200PLN to trochę chyba sporo (z 600-650 PLN mi wychodziło z tego co liczyłem ciągnąc na tył, z trójnikiem, zaworem w bakiście, rurkami na tył i przyłączem). "Naturalnym" miejscem podłączenia nie tylko grilla, ale też kuchenki w przedsionku jest u mnie tył przyczepy - ciągnęlibyście gaz na sztywno na tył i tam robili przyłącze, czy raczej przyłącze w okolicach bakisty i ca. 5m węża elastycznego za każdym razem na zewnątrz wzdłuż cepy? Wiadomo, "pozostanie" z przyłączem gazu w bakiście ma swoje plusy (jest to już sama w sobie wentylowana przestrzeń odseparowana od wnętrza cepy, a żeby zrobić z tyłu przyłącze, należałoby "wejść" z rurką i przyłaczem spod podłogi z powrotem do wnętrza /tylnej bakisty pod podkową/ - trzeba byłoby w bakiście wydzielić tę przestrzeń, zrobić osobną wentylację w podłodze, chociażby powiększając nieco otwór na rurkę).

Żeby nie być gołosłownym, trójnik 10/8/10 75PLN, zawór do bakisty 139 PLN, przyłacze z zaworem 279PLN, rurka 8mm CNG/LPG w otulinie 6m 100PLN, dojdą jeszcze drobiazgi typu obejmy itp, jakaś obudowa przy przyłączu.  

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz sobie sam to jasne że taniej. U dilera w tamtym roku w kwietniu.

Prysznic zewnętrzny 1167,32 pln brutto
Gniazdo gazowe (pod grill) 1189,25 pln brutto
Wentylator MaxxFan 2875 pln brutto
Roletka do Maxxfan z LED/bez LED 525 / 412 pln brutto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.