Skocz do zawartości

GasBank i instalacja gazowa


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Marcin T napisał(a):

Tak, ale zdarzało się podobno, że użytkownicy dolewali niemal po kropelce i wtedy odcięcie może nie zadziałać.

Nie wiem czy jest sens rozkminiać temat na atomy. Jak to mawiają - lać i jeździć ;)

Masz racje, zastanawiałem się że skoro wspominają o tym w instrukcji to jest to coś istotnego a być może decydującego o bezpieczeństwie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, Dodi napisał(a):

Masz może fotkę jak sobie to zainstalowałeś? (Mocowania gniazda, prowadzenie przewodu)

W wątku z zakupu mojej przyczepy było. W tym poście: 

 

8 godzin temu, Dodi napisał(a):

No właśnie , czyli wg instrukcji nie powinno się dolewać np. 5 litrów (zbiornik na 19,5)?  co ciekawe ludzie dolewają  takie małe ilości i zawór otwiera się (np. @Eastnomad)

Ja tankuje zwykle na trasie powrotnej z kempingu przy okazji tankowania samochodu, ale też nie zawsze (w zależności ile % napełnienia pokaże mopeka).

 

8 godzin temu, Marcin T napisał(a):

Nie wiem czy jest sens rozkminiać temat na atomy. Jak to mawiają - lać i jeździć ;)

Dokładnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=33699]Eastnomad[/mention]
 
Dzięki za link do postu. Wlew elegancko umieszczony ,wierciłeś w ramie żeby go przykręcić?

Tak. Na dwie lub trzy śruby to skręciłem więc powstały takie małe otwory. Wcześniej myślałem nad przyspawaniem tego profilu ale ostatecznie stwierdziłem że montaż na śruby będzie mniej inwazyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Eastnomad napisał(a):


Tak. Na dwie lub trzy śruby to skręciłem więc powstały takie małe otwory. Wcześniej myślałem nad przyspawaniem tego profilu ale ostatecznie stwierdziłem że montaż na śruby będzie mniej inwazyjny.

Widzę że dosyć mocno schowałeś gniazdo tankowania (żeby nie był widoczny?) , musisz podnosić klapę od bakisty żeby zatankować ?

 

edit: chyba jednak musisz otwierać bo masz gasbank single 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dosyć mocno schowałeś gniazdo tankowania (żeby nie był widoczny?) , musisz podnosić klapę od bakisty żeby zatankować ?
 
edit: chyba jednak musisz otwierać bo masz gasbank single 

Nie muszę podnosić klapy bakisty przy tankowaniu. Pistoletem dochodzę bez problemu. Po prostu nie chciałem, żeby się rzucało w oczy od razu
Klapę muszę otworzyć tylko żeby zawór przestawić ale nie muszę tego robić na stacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dodi napisał(a):

No właśnie , czyli wg instrukcji nie powinno się dolewać np. 5 litrów (zbiornik na 19,5)?  co ciekawe ludzie dolewają  takie małe ilości i zawór otwiera się (np. @Eastnomad)

Też tak dolewam czasem. U mnie do dwóch butli wchodzi niecałe 44l Gazu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Eastnomad napisał(a):


Nie muszę podnosić klapy bakisty przy tankowaniu. Pistoletem dochodzę bez problemu. Po prostu nie chciałem, żeby się rzucało w oczy od razuhttps://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png
Klapę muszę otworzyć tylko żeby zawór przestawić ale nie muszę tego robić na stacjihttps://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png

Sprawdzałeś w jakiś sposób szczelność na odcinku gniazdo zdalne — butla? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dodi napisał(a):

Sprawdzałeś w jakiś sposób szczelność na odcinku gniazdo zdalne — butla? 

Tak sprawdzałem testerami szczelności. Wyszło prawidłowo bez nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Przestawiając zawór z kierunku na przyczepę na kierunek w stronę zaworu zdalnego. 

W duo nie wykonalne bo jest zawór zwrotny przy butli. Zapewne Ci co montują instalacje gazowe maja końcówkę do zaślepienia i  nabijają od strony gniazda zdalnego ciśnienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W duo nie wykonalne bo jest zawór zwrotny przy butli. Zapewne Ci co montują instalacje gazowe maja końcówkę do zaślepienia i  nabijają od strony gniazda zdalnego ciśnienie .

Cóż coś za coś duo jest bezpieczniejsza względem single, bo u mnie żeby tankować zdalnie bez konieczności każdorazowego odłączania butli od instalacji przyczepy wymaga tego dodatkowego moduły z zaworem a to zawsze dodatkowy element zewnętrzny mogący stwarzać problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eastnomad napisał(a):


Cóż coś za coś duo jest bezpieczniejsza względem single, bo u mnie żeby tankować zdalnie bez konieczności każdorazowego odłączania butli od instalacji przyczepy wymaga tego dodatkowego moduły z zaworem a to zawsze dodatkowy element zewnętrzny mogący stwarzać problemy.

Zgadza się, jeśli nie chcesz odłączać do tankowania to masz dodatkowy „przełącznik”, jeśli jeździsz z lodówką na gazie to wężyk z zabezpieczeniem (np.Truma) niewiele pomoże w przypadku rozszczelnienia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jeśli nie chcesz odłączać do tankowania to masz dodatkowy „przełącznik”, jeśli jeździsz z lodówką na gazie to wężyk z zabezpieczeniem (np.Truma) niewiele pomoże w przypadku rozszczelnienia .
 

Ja jeżdżę z lodówką na gazie, ale mam świadomość, że ten punkt jest najsłabszym ogniwem tej instalacji. Niemniej tak jak pisałem wcześniej rok temu był problem w ogóle z dostępnością gasbank a duo w ogóle nie były dostępne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.