Skocz do zawartości

Nowy podatek


Benior

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Slawka napisał:

Co za bzdura. Niewiarygodne, że w dzisiejszych czasach, kiedy ludzie mają dostęp do wiadomości to nie sprawdzą tylko powtarzają coś, czego najwyraźniej nie zrozumieli, bo było w obcym języku. A może Niemiec nie wie co się u niego w kraju dzieje.

Proszę bardzo, to są dane z niemieckiego urzedu statystycznego. Inflacja jest liczona i prezentowana rok do roku wszędzie i zawsze. W grudniu 2021 ceny w Niemczech były wyższe o 5.3% od cen w grudniu 2020. Ceny w Niemczech nie rosną co miesiąc o 5% od września.

Źródło: https://www.destatis.de/EN/Themes/Economy/Short-Term-Indicators/Basic-Data/vpi001j.html

 

 

Screenshot 2022-01-30 at 21.14.49.png

A tak wygląda wykres dla Polski. 

 

Screenshot 2022-01-30 at 21.22.31.png

@Slawka ten wykres o inflacji to jakoś dziwnie podobny z wykresem ilości przypadków covid w PL! Przypadek? Nie sądzę :D

3 godziny temu, BuryKocur napisał:

Tak jest - i wtedy zobaczymy frekwencję i elektorat głosujący na pisuarów w roku 2023 ....

Pzdr

Wł.

@BuryKocur do tego czasu zdecydowanie coś wymyślą. Przecież już teraz są dyskusje o "gwarantowanych przychodzie minimalnym".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 minut temu, maciejstraus napisał:

 

@BuryKocur do tego czasu zdecydowanie coś wymyślą. Przecież już teraz są dyskusje o "gwarantowanych przychodzie minimalnym".....

Dodam ,że minimum egzystencji jest obliczone na jakieś 1200 zł to niech mi ktoś odpowie czemu duża cześć społeczeństwa pobiera emerytury w wysokości około 1000 zł !!

Utrzymanie więźnia to jest 3150 zł  i dodam ,że taki bandyta czy też inny recydywista strzeli rano focha z nudów bo za ciepło pod celą bo już wszystkie gry na PS już się znudziły ...  i powie do klawisza ,że mu pukawa dziwnie chodzi i chce jechać jak najszybciej do kardiologa . A klawisz i cała SW przed obawą szybciutko specjalistę mu znajdą . A normalny człowiek do specjalisty czeka miesiącami.

A może zamienić te stawki i 3150 najniższa emerytura a 1000 dla osadzonego.

A zapewne przychód minimalny obliczą dla samotnych czyli takich osób bezdzietnych. Bo jak masz dzieci to one mają obowiązek Ciebie utrzymywać a nie Państwo.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich przedsiębiorców, którzy boją się że nie dadzą rady zapraszam na etat. Jest super. Wiesz ile zarobisz do końca roku, ile zapłacisz podatku, znasz plan urlopów do końca roku, bez względu na to czy wystąpią nieoczekiwanie zdarzenia, itd...

No i masz dużo więcej kolegów, bo jestem z wszystkimi przeciwko jednemu, a nie sam przeciwko wszystkim. Bezcenne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich przedsiębiorców, którzy boją się że nie dadzą rady zapraszam na etat. Jest super. Wiesz ile zarobisz do końca roku, ile zapłacisz podatku, znasz plan urlopów do końca roku, bez względu na to czy wystąpią nieoczekiwanie zdarzenia, itd...
No i masz dużo więcej kolegów, bo jestem z wszystkimi przeciwko jednemu, a nie sam przeciwko wszystkim. Bezcenne
Jak przedsiębiorca, u którego jesteś zatrudniony pójdzie na etat to co się stanie z Tobą i pozostałymi pracownikami będącymi na etacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Wszystkich przedsiębiorców, którzy boją się że nie dadzą rady zapraszam na etat. Jest super. Wiesz ile zarobisz do końca roku, ile zapłacisz podatku, znasz plan urlopów do końca roku, bez względu na to czy wystąpią nieoczekiwanie zdarzenia, itd...

No i masz dużo więcej kolegów, bo jestem z wszystkimi przeciwko jednemu, a nie sam przeciwko wszystkim. Bezcenne ?

Już dużo nie dało rady, rozmawiałem z księgową i trochę ludzi działalności zawiesiło od nowego roku, jeszcze tak nie miała żeby tyle firm zawiesiło działalność, myślała żeby jeszcze zatrudnić jedną osobę bo przez nowy nieład mają więcej roboty ale nie będzie jednak musiała.

Też można powiedzieć że zapraszam otworzyć działalność i zobaczyć jak jest fajnie w tych realiach, zarabiasz 10000zł a po opłaceniu podatków zus  zostaje ci 3500zł:(, już pomału nie opłaca się robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maras napisał:

A może zamienić te stawki i 3150 najniższa emerytura a 1000 dla osadzonego.

Może jeszcze inaczej - 4150 emerytura, a osadzony niech się utrzyma sam. Zwłaszcza dziś, gdy praca zdalna nie jest niczym nadzwyczajnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Zakolegują się. 

W kolejkach po zasiłek dla bezrobotnych, po 500+, po zasiłek rodzinny i pierdyliard innych dodatków dla nierobów. :-]

Z jednej strony zabawne, ale niestety spora część z nich całkiem nieźle na tym wyjdzie... i przestanie opłacać im się pracować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pjetko napisał:

W kolejkach po zasiłek dla bezrobotnych, po 500+, po zasiłek rodzinny i pierdyliard innych dodatków dla nierobów. :-]

Z jednej strony zabawne, ale niestety spora część z nich całkiem nieźle na tym wyjdzie... i przestanie opłacać im się pracować :(

w sumie nikt mi nie każe płacić tych podatków. Następne miejsce zamieszkania wynajmiemy zamiast kupować, samochody w leasing albo na kogoś z rodziny się kupi. Zostanę jak Marcin Najman - bez szans na windykację. Problem będzie ewentualnie z wypłatą, ale to moze na revoluta zlecenie się zrobi :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak sobie piszemy, to ja pokażę jeszcze inny mechanizm...

Wiadomo, wydatki budżetowe to przetarg...póki chodzi o zakup "towaru" to powiedzmy jakoś tako (bo to trudniej "skontrolować")...ale jak chodzi o wykonanie usługi która trwa według "normy" powiedzmy dla 2 osób 45min (chociaż świat poszedł do przodu i teraz by to dobrze zrobić to już nawet 1h powinno się liczyć), która jest obwarowana różnymi przepisami sanepidowymi, udt, itd...a wygrywa przetarg kwota rzędu 10-20zł za tą "jednostkę" to dopiero czysta hipokryzja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Marcin T napisał:

Może jeszcze inaczej - 4150 emerytura, a osadzony niech się utrzyma sam. Zwłaszcza dziś, gdy praca zdalna nie jest niczym nadzwyczajnym.

Gorzej jak on umie tylko to za co siedzi, a tego akurat nie da rady robić zdalnie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Misio napisał:

wygrywa przetarg kwota rzędu 10-20zł za tą "jednostkę" to dopiero czysta hipokryzja...

Witaj w klubie, ja też tego nie rozumiem, ubezpieczalnia przyjmuje wartość przedmiotu 10000zł, koszt naprawy 8000zł a ktoś płaci za ten przedmiot 8tyś, plus opłaty, też tego nie mogę pojąć. Myślałem że tylko w mojej branży tak jest.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.