Skocz do zawartości

Nowy podatek


Benior

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, peja76 napisał:

Nie wiem co napisać, czy się śmiać czy płakać:mlot:

Ani śmiać, ani płakać, tylko zmienić pomysł na życie :)

Pytanie tylko co by było jak by nagle w Polsce wszyscy tak chcieli... Chyba by papieru brakło na drukowanie gotówki... :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, Piotrekm13 napisał:

Ani śmiać, ani płakać, tylko zmienić pomysł na życie :)

Pytanie tylko co by było jak by nagle w Polsce wszyscy tak chcieli... Chyba by papieru brakło na drukowanie gotówki... :mlot:

Ach, Ręce letą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Slawka napisał:
13 godzin temu, Tomaszsl napisał:

Rozmawiałem z Niemcem i mają jeszcze gorzej 5 procent co miesiąc inflacja w górę od września.

Co za bzdura. Niewiarygodne, że w dzisiejszych czasach, kiedy ludzie mają dostęp do wiadomości to nie sprawdzą tylko powtarzają coś, czego najwyraźniej nie zrozumieli, bo było w obcym języku. A może Niemiec nie wie co się u niego w kraju dzieje.

To się uśmiałem.

W Polsce też ludzie wierzą, że inflacja tak skacze miesięcznie, ale to po części niewyedukowanie ekonomiczne mas, tu nie ma co winić, winowajcą są media które szukają sensacji i podają informacje tak aby przerazić widzów ;)

dla zobrazowania sytuacji krajowej w XXIw

image.png.f86cbd8edb0e73c3d1bc0b1de0a1053a.png

 

P.S.

Ale tu emocje 

dajcie na luz :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, filipert napisał:

To się uśmiałem.

W Polsce też ludzie wierzą, że inflacja tak skacze miesięcznie, ale to po części niewyedukowanie ekonomiczne mas, tu nie ma co winić, winowajcą są media które szukają sensacji i podają informacje tak aby przerazić widzów ;)

dla zobrazowania sytuacji krajowej w XXIw

image.png.f86cbd8edb0e73c3d1bc0b1de0a1053a.png

 

P.S.

Ale tu emocje 

dajcie na luz :banan:

10% miesięcznie, to ile by to było w skali roku?  Policzyłem na szybko to wychodzi ponad 300%. Dziwna ta matematyka...:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotrekm13 napisał:

10% miesięcznie, to ile by to było w skali roku?  Policzyłem na szybko to wychodzi ponad 300%. Dziwna ta matematyka...:niewiem:

Jak 10% miesięcznie???

Napisz, że żartujesz, bo emotikona nie widzę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, filipert said:

Jak 10% miesięcznie???

Napisz, że żartujesz, bo emotikona nie widzę ;)

 

Nawet zaczęłam odpisywać na to 10%, ale zwątpiłam czy to na poważnie ?

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomaszsl napisał:

Stal od kwietnia poszła 300 procent to o co tu chodzi.

Że stal jest droższa o 300% :)

Stal to jeden z elementów układanki inflacyjnej, tak jak jednym z elementów jest cena paliwa, najniższa stawka płacowa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, filipert napisał:

Jak 10% miesięcznie???

Napisz, że żartujesz, bo emotikona nie widzę ;)

 

Spokojnie, odnosiłem się do twojego postu, bo zrozumiałem go tak, że właśnie to sugerujesz,  że jak niektórzy słyszą o inflacji np. za grudzień 9% rok do roku, to myślą że ceny w ciągu grudnia podskoczyły o 9%. :yes:

Z ciekawości policzyłem jak by to było, a dla prostoty rachunku przyjąłem 10%. 

I ciekawostka: 10% miesięcznie to nie jest 120% rocznie :mlot:

23 minuty temu, Slawka napisał:

Nawet zaczęłam odpisywać na to 10%, ale zwątpiłam czy to na poważnie ?

Jak wyżej :)

15 minut temu, Tomaszsl napisał:

Stal od kwietnia poszła 300 procent to o co tu chodzi.

300% to raczej troche na wyrost i to na końcu łańcuszka, u małych dostawców, przy małych zakupach. Jednak u nas rynek producentów też jest mocno rozdrobniony, z tego względu to bardziej boli.

 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno też !

Tydzień temu byłem w tartaku obejrzałem towar ,zapytałem o cenę i powiedziałem ,że jutro rano przyjadę. Na drugi dzień  z rana załadunek i do kasy z kwitem .

Cena  po jednym dniu podskoczyła o 30% !!   Mimo ,że to było to co oglądałem poprzedniego  dnia . Już było grubo a tu jeszcze 30% podnieśli i ponoć to nie jest już koniec !   

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę, że na razie drożeją głównie energia, surowce i materiały. Czyli na resztę dopiero przyjdzie czas. Dzięki tarczom, być może chwilowo to mniej odczujemy, ale za to później nas "kopnie" podwójnie. Co jeszcze ciekawe, te wszelkie tarcze tylko podkręcają inflacje patrząc w dłuższym okresie. Na mój chłopski rozum, to jest tak, że jak dokładamy gdzieś dużą ilość pieniędzy, o one niestety tracą na wartości. A te wszystkie tarcze to jest niestety dokładanie pieniędzy. 

Karuzela się rozkręca, i trzeba będzie się mocno trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję...

Nigdy syty głodnego nie zrozumie. Nigdy nie widziałem tematu na forum , dlaczego w Polsce tak słabe pensje, który założyły by osoby na etatach  Wiem też jakie byłoby wasze stwierdzenie.... Zmień pracę !

Stąd więc moją propozycja ?.

Prawda jest taka, stękanie o wysokich podatkach na 99 procent skończy się przerzuceniem kosztów na klienta. Kropka.

A jeszcze jedno.... Np u mojej żony jest tak źle w robocie, że jak przyprowadzi człowieka, a ten popracuje 3 miechy, to dostanie 2000 za niego do ręki. Więc nie stękać panowie i nie marnować godzin pracy na forum...tylko do roboty ?

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Commander napisał:

.

?

Prawda jest taka, stękanie o wysokich podatkach na 99 procent skończy się przerzuceniem kosztów na klienta. Kropka.

 ?

Nie 99 a 100 bo takie są prawa rynku i ekonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.