Skocz do zawartości

Nowy podatek


Benior

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, jacek00 napisał:
7 godzin temu, PanSamochodzik napisał:
Ja tam się nie znam, jednak niektórzy tak szczekają na PIS, ale nie wiem czy nie zdają sobie sprawy z tego, że gdyby kto inny rządził, to  -na pierwszy przykład - benzyna byłaby teraz po 7 zł.

Tak tak. Chyba nie masz pojęcia jak ceny szaleją i jak wszystko idzie w górę. Ile ekstra musi płacić zwykły przedsiębiorca np piekarz - prąd, gaz, mąka, wszystkie dodatki, masło - wiesz jak ceny poszły w górę? Finalnie kto płaci więcej za produkt końcowy? Klient czyli Ty.

Przedsiębiorca to nie jest dojna krowa-

Oj jest, ja naliczyłem że płacę 5 podatków, PCC3, VAT, dochodowy, śmieciowy i zdrowotny, jeszcze jeden wprowadzą i jak zarobię 1000zł to 1200zł będę musiał oddać:(, do czego to zmierza:niewiem:, jak w przyszłym roku wprowadzą jeszcze jakiś podatek to likwiduję bo nie idzie ujechać.

 Mój kolega komorę lakierniczą ma grzaną gazem, normalnie za dwa miesiące w tym samym okresie płacił około 3500zł teraz zapłacił 9000zł, jak tak dalej będzie to naprawa aut będzie ekonomicznie nie opłacalna, chyba że ubezpieczenia tak pójdą w górę że będzie się opłacało,  kto na tym straci na moje zwykły Kowalski, tylko on teraz o tym nie myśli bo jemu dali i nie idzie z jego kieszeni, ach ręce letą.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

32 minuty temu, peja76 napisał:

zwykły Kowalski, tylko on teraz o tym nie myśli bo jemu dali i nie idzie z jego kieszeni,

Przepraszam, że się wtrącę, ale jak Kowalskiemu dali więcej to dali właśnie z jego kieszeni - w końcu wszystko idzie z naszych podatków, więc wszelkie podwyżki czy inne 500+ także...

Typowa psia ich mać polityka rozdawnictwa środków publicznych ...

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BuryKocur napisał:

Przepraszam, że się wtrącę, ale jak Kowalskiemu dali więcej to dali właśnie z jego kieszeni - w końcu wszystko idzie z naszych podatków, więc wszelkie podwyżki czy inne 500+ także...

Typowa psia ich mać polityka rozdawnictwa środków publicznych ...

Pzdr

Włodek

No właśnie tu jest sedno, że przeciętnego Kowalskiego kieszeń to jest dosłownie tylko kieszeń. Widzi tylko to co ma w kieszeni, więc jak mu dają to dają ,a jak mu zabiorą podatek od kupki pieniędzy, zanim ona trafi do jego kieszeni, to mu to nie przeszkadza, bo przecież mu nie zabrali z kieszeni. A oni ciągle tylko dają... :niewiem: Przeciętny Kowalski nie płaci podatków, a przynajmniej tak myśli...

I jest pięknie, a Niemcy nam zazdroszczą wszystkiego. Idąc tropem naszej jedynej słusznej telewizji to niedługo lawety z samochodami zaczną jeździć na zachód a wracać puste. Będę płakał, jak będę sprzedawał Niemcowi swojego 20-tolatka, ale nic to. Kupię wtedy sobie jednego z miliona polskich elektryków...  :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie konkretnie ile w piekarni płacą więcej za gaz.

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,szczecinska_piekarnia_dostala_gigantyczny_rachunek_za_gaz_ceny_po_prostu_nas_wykoncza,id-39954.html  

Odnośnie  500+ na dziecko .

Proszę mi wskazać osobę ,której przysługuje te 500 + na dziecko i nie odbiera tej kasy a najlepiej taką ,która otwarcie o tym mówi  .

że jest to patologia a kasę przytula. 

Inni ,którzy się nie łapią bo dzieci mają swoje lata i nie dostają już tych 500+ też pewnie są przeciw.

 

Biorę 500+ na jedno dziecko do czego się przyznaję . Dodam ,że moja córka do przedszkola chodziła prywatnego  3lata , do szkoły też prywatnej w tym roku 8 rok stuknie . Co będzie dalej zobaczymy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tu macie konkretnie ile w piekarni płacą więcej za gaz.
https://wszczecinie.pl/aktualnosci,szczecinska_piekarnia_dostala_gigantyczny_rachunek_za_gaz_ceny_po_prostu_nas_wykoncza,id-39954.html  
Odnośnie  500+ na dziecko .
Proszę mi wskazać osobę ,której przysługuje te 500 + na dziecko i nie odbiera tej kasy a najlepiej taką ,która otwarcie o tym mówi  .
że jest to patologia a kasę przytula. 
Inni ,którzy się nie łapią bo dzieci mają swoje lata i nie dostają już tych 500+ też pewnie są przeciw.
 
Biorę 500+ na jedno dziecko do czego się przyznaję . Dodam ,że moja córka do przedszkola chodziła prywatnego  3lata , do szkoły też prywatnej w tym roku 8 rok stuknie . Co będzie dalej zobaczymy  


Ja biorę po 500+ na dwoje dzieci. Kasę miesiąc w miesiąc odkładam. Niby czemu mam nie brać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Misio napisał:

Byle byś miał co kiedyś wyciągnąć...żeby to miało wówczas jakąś wartość...

Dlatego oszczędnosci warto zamieniać z PLN na EUR. Obecnie to chyba mniejsze ryzyko 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

Tu macie konkretnie ile w piekarni płacą więcej za gaz.

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,szczecinska_piekarnia_dostala_gigantyczny_rachunek_za_gaz_ceny_po_prostu_nas_wykoncza,id-39954.html  

Odnośnie  500+ na dziecko .

Proszę mi wskazać osobę ,której przysługuje te 500 + na dziecko i nie odbiera tej kasy a najlepiej taką ,która otwarcie o tym mówi  .

że jest to patologia a kasę przytula. 

Inni ,którzy się nie łapią bo dzieci mają swoje lata i nie dostają już tych 500+ też pewnie są przeciw.

 

Biorę 500+ na jedno dziecko do czego się przyznaję . Dodam ,że moja córka do przedszkola chodziła prywatnego  3lata , do szkoły też prywatnej w tym roku 8 rok stuknie . Co będzie dalej zobaczymy  

Biorę 500+ a nawet dwa (jedno się właśnie kończy) ale się brzydzę :mlot:

A tak ogólnie to czemu niby mam nie brać? Czy jak bym zrezygnował, czy to zmieni politykę rozdawnictwa naszego rządu? Tylko ja jeden bym na tym stracił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

Biorę 500+ na jedno dziecko do czego się przyznaję

Ależ nikt Cie nie potępia - mając małoletnie pacholę też pewnie - będąc w stosunku do obecnej władzy całkiem przeciw - tez bym brał bo czemu nie - pieniądz nie śmierdzi a bywa przydatny.

Nie neguję faktu pomocy - neguję sposób - czyli kupowanie pieniędzmi.

Taka pomoc powinna moim zdaniem nie być wypłacana w formie gotówkowej a winna refundować określone opłaty ponoszone na dziecko - np. książki, kursy językowe itp.

Gotówka w tym przypadku jednak moim zdaniem deprawuje.

Pzdr

Włodek

PS - znasz dowcip o 500+?

Tatusiu - jak dostałeś to 500+ tzn., że będziemy lepiej jeść ?

Cicho gówniarzu - to znaczy, że tatuś będzie więcej pił...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak by to spieniężyli. 
 

taka pomoc powinna być ale np dla pracujących albo jeszcze lepiej jako zwrot podatku

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, BuryKocur napisał:

 

Nie neguję faktu pomocy - neguję sposób - czyli kupowanie pieniędzmi.

Taka pomoc powinna moim zdaniem nie być wypłacana w formie gotówkowej a winna refundować określone opłaty ponoszone na dziecko - np. książki, kursy językowe itp.

Gotówka w tym przypadku jednak moim zdaniem deprawuje.

Pzdr

Włodek

PS - znasz dowcip o 500+?

Tatusiu - jak dostałeś to 500+ tzn., że będziemy lepiej jeść ?

Cicho gówniarzu - to znaczy, że tatuś będzie więcej pił...

 

 

Całkowicie się z tobą zgadzam, U nas młodzież nie ma gdzie iść, nie ma żadnej świetlicy nic kompletnie, szlajają się po mieście bez celu, nie mają gdzie usiąść, latem ok ale teraz dolna, na takie cele powinny iść pieniądze, ale to trudno zrealizować lepiej dać kasę i po problemie, więcej takich przykładów można dać ale szkoda nerwów.

Ja nie biorę 500, wszystko idzie na konto córki:D ma 15lat, ma kartę i nich się rządzi , więc jak ktoś mnie pyta czy biorę 500 to odpowiadam ja nie córka;). Potem będzie mi ktoś wypominał że biorę, kużwa ale jak płacę w dziesiątkach tysięcy podatki to nikt się nie zapyta po co płacisz, ach.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam piekarnia , ja za gaz przy prawie identycznym zużyciu rok temu zapłaciłem coś 3200 (listopad i grudzień) i pamiętam jak przeżywałem że 700zł więcej niż w 2019 a za 11 i 12 2021 dostałem od gazpromu czy też pegenige  fakturki dwie na w sumie 15300 i to jest zmiana. Myślałem na początku że to pomyłka jakaś ale szybko wyprowadzili mnie z błędu.

też biorę 500+ na dzieci i dzieci dostają .... bo i czemu mam nie brać , dwoma fakturami za gaz odebrali sobie 500+ z 3 lat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BuryKocur napisał:

Tatusiu - jak dostałeś to 500+ tzn., że będziemy lepiej jeść ?

Cicho gówniarzu - to znaczy, że tatuś będzie więcej pił...

I taką postawę powinno się chwalić. VAT na jedzenie od wtorku 0%, a wszystkie podatki w wódce ~80%. Toż to wzór obywatela, co prawie całe 500+ zamiast na siebie i dzieci, oddaje do budżetu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Tak tak. Chyba nie masz pojęcia jak ceny szaleją i jak wszystko idzie w górę.

Oczywiście, że ceny szaleją, ale nie jest to wina obecnego rządu ani PIS'u w ogólności.

To jest taka polska mentalność - korzystać z czegoś i narzekać, opluwać. Ostatnio dwie dziewczyny w pracy u mnie były zbulwersowane, że na "Polskim Ładzie" zyskają tylko 80 zł do pensji.  Kurcze! co się z tymi ludźmi dzieje ?

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.