Skocz do zawartości

Statystyki sprzedaży przyczep i kamperów


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jacek00 napisał:
2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

marka/

obraz.thumb.png.0fdc1650c30d87a6a335464833c14160.png

 

Czyli kampery sprzedają przede wszystkim za granicą. Ale faktycznie to dziwne, że w PL praktycznie nic. Ciekawe czemu.

A ktoś widział kampera Hobby u dilera?

Bo przyczepy stoją a kamperów jakoś na płacach nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

38 minut temu, vrs napisał:

A ktoś widział kampera Hobby u dilera?

Bo przyczepy stoją a kamperów jakoś na płacach nie kojarzę.

Znikają i jadą w trasę. Jest ich oczywiście zdecydowanie mniej niż przyczep a szansy na zmieszczenie w dmc brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, peja76 napisał:

I tu cię zaskoczę, jest cały czas popyt na kampery, nawet więcej by się sprzedało ale nie ma samochodów pod zabudowy, takie to informację dostałem jak z kolegą szukaliśmy przyczepy u dilerów :palacz:

Ludzie powtarzają taką informację od dłuższego czasu. Co dziwne, salony z kamperami mają pełne place nowych sprzętów. ?

 

To chyba takie slogany które mają nakręcać rynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

Ludzie powtarzają taką informację od dłuższego czasu. Co dziwne, salony z kamperami mają pełne place nowych sprzętów. ?

 

To chyba takie slogany które mają nakręcać rynek?

Też to zauważyłem, może masz rację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielpoz napisał:

Ludzie powtarzają taką informację od dłuższego czasu. Co dziwne, salony z kamperami mają pełne place nowych sprzętów. ?

 

To chyba takie slogany które mają nakręcać rynek?

gorzej jak przychodzi coś kupić  lub zamówić. Okazuje się, że te sprzęty na placu to dawno sprzedane i czekają na odbiór albo są na stanie wypożyczalni.

Wszystko zależy od szczęścia -czasem ktoś rezygnuje z zamówienia i można od ręki kupić fajny sprzęt, tak samo jak z osobówkami. Dziś taką skodę ubezpieczałem - ktoś  zrezygnował, a zamówiona sztuka spasowała mojemu klientowi wyposażeniem. Nie czekał mitycznego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maarec napisał:

gorzej jak przychodzi coś kupić  lub zamówić. Okazuje się, że te sprzęty na placu to dawno sprzedane i czekają na odbiór albo są na stanie wypożyczalni.

Wszystko zależy od szczęścia -czasem ktoś rezygnuje z zamówienia i można od ręki kupić fajny sprzęt, tak samo jak z osobówkami. Dziś taką skodę ubezpieczałem - ktoś  zrezygnował, a zamówiona sztuka spasowała mojemu klientowi wyposażeniem. Nie czekał mitycznego roku.

Kampery są nowe i czekają na kupującego. 

Sprzęty do wzięcia od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, danielpoz napisał:

Kampery są nowe i czekają na kupującego. 

Sprzęty do wzięcia od ręki.

Jechałem jeden dzień koło M1 tam też jest jakiś diler, na jesień 3-4 sztuki stały, teraz cały plac, ale czy sprzedane i czekają na doposażenie czy na lizing lub do sprzedania to nie wiem. Jedno jest pewne cały plac pełen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, peja76 napisał:

Jechałem jeden dzień koło M1 tam też jest jakiś diler, na jesień 3-4 sztuki stały, teraz cały plac, ale czy sprzedane i czekają na doposażenie czy na lizing lub do sprzedania to nie wiem. Jedno jest pewne cały plac pełen.

ciszy taki widok :). Obstawiam, że ponad połowa sprzedana i do kwietnia na placu będzie połowa sprzętu a w czerwcu pojedyncze sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak. Np na placach stoją kampery do wydania dla klientów, ale np nie mają jeszcze homologacji bo są jakieś problemy. WIęc to nie jest tak, że pojazdy stoją i czekają bo generalnie wszystko schodzi na pniu.

Tu filmik z CamelCamp z Poznania gdzie własnie jest taka sytuacja:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:

To nie do końca tak. Np na placach stoją kampery do wydania dla klientów, ale np nie mają jeszcze homologacji bo są jakieś problemy. WIęc to nie jest tak, że pojazdy stoją i czekają bo generalnie wszystko schodzi na pniu.

Tu filmik z CamelCamp z Poznania gdzie własnie jest taka sytuacja:

 

Oooo właśnie o tego dilera mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

gorzej jak przychodzi coś kupić  lub zamówić. Okazuje się, że te sprzęty na placu to dawno sprzedane i czekają na odbiór albo są na stanie wypożyczalni.

Wszystko zależy od szczęścia -czasem ktoś rezygnuje z zamówienia i można od ręki kupić fajny sprzęt, tak samo jak z osobówkami. Dziś taką skodę ubezpieczałem - ktoś  zrezygnował, a zamówiona sztuka spasowała mojemu klientowi wyposażeniem. Nie czekał mitycznego roku.

Nie ma tragedii. Tu np. ogłoszenie z 14 grudnia. Dostępny był praktycznie od ręki:
gomarket.png

Sam jak jeździłem oglądać przyczepy to Szerokiej Drogi ma cały czas od targów nie sprzedaną Adore 573 PT, a ProCamp z Wrocławia też mówił że ma 580 QS (tylko nie jestem pewny czy Sporta czy Sunwinda) z roku 2021 do wzięcia z placu. Oczywiście tu może być kwestia że ludzie nie chcą "wypierdzianych" egzemplarzy po targach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, peja76 napisał:

Oooo właśnie o tego dilera mi chodziło.

No to w tym filmie właściciel mówi, że wszystkie kampery, które tam stoją są sprzedane i czekają tylko na homologację bo nie mogą ich zarejestrować i wydać klientom. 

Ale jak dokładnie wygląda rynek kamperów to nie mam pojęcia. Nie interesują mnie za bardzo kampery więc wolę się nie wypowiadać ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 11:23, Suzu4x4 napisał:

obraz.png.23e4a83e8d52bce024c9717f840a3edd.png

 

Jak wynika ze statystyk Hobby  na pierwszym miejscu i zajęło 27% rynku nowych przyczep w Polsce.

Dla mnie miłym zaskoczeniem jest Niewiadów  na trzecim miejscu z prawie 13% rynku i wzrostem rok do roku ponad 243 % :yes:

Warto spojrzeć na dane jeszcze z innej strony:

image.png.bc6360f14be14b71a8da3b3da4a56801.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.