Skocz do zawartości

Statystyki sprzedaży przyczep i kamperów


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 minut temu, Suzu4x4 napisał:

obraz.png.23e4a83e8d52bce024c9717f840a3edd.png

 

Jak wynika ze statystyk Hobby  na pierwszym miejscu i zajęło 27% rynku nowych przyczep w Polsce.

Dla mnie miłym zaskoczeniem jest Niewiadów  na trzecim miejscu z prawie 13% rynku i wzrostem rok do roku ponad 243 % :yes:

Warto zauważyć, że Knaus miał ponad 100% wzrostu. Było to widać w zeszłym roku. Sterckeman jest ciekawostką - widać, jaki wpływ ma na tą markę pojawienie się dealera z Kędzierzyna Koźla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

Jak wynika ze statystyk Hobby  na pierwszym miejscu i zajęło 27% rynku nowych przyczep w Polsce.

A w używanych zdecydowanie króluje :winner:

 

image.png.a8128f66914cbf5e75b80324648e1110.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

dla mnie ciekawostką jest to skoro królują w sprzedaży przyczep to czemu w sprzedaży kamperów są całkowicie poza  zestawieniem :niewiem:

obraz.png.678ba2cbe60ab9ea4f0923a49310e3fa.png

 

Hobby pośród przyczep jest trochę jak mityczny Passat. Ludzie myślą przyczepa kempingowa i od razu kojarzy im się to z Hobby. Dlatego tak wiele ogłoszeń na otomoto ma w Hobby w tytule, nawet jak sprzedawana jest buda innej firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maarec napisał:

Czekam dalej na info, że moda na kampery za chwilę się skończy i góra na jesień będą wyprzedaże po lesingach za pół darmo. :)

5..4..3..2..1

 

Wystarczy przewertować wątek o covidzie i przeczytać kto wypisywał o tanich kamperach???

 

To śmiejemy się??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maarec napisał:

Czekam dalej na info, że moda na kampery za chwilę się skończy i góra na jesień będą wyprzedaże po lesingach za pół darmo. :)

5..4..3..2..1

 

I tu cię zaskoczę, jest cały czas popyt na kampery, nawet więcej by się sprzedało ale nie ma samochodów pod zabudowy, takie to informację dostałem jak z kolegą szukaliśmy przyczepy u dilerów :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, peja76 napisał:

I tu cię zaskoczę, jest cały czas popyt na kampery, nawet więcej by się sprzedało ale nie ma samochodów pod zabudowy, takie to informację dostałem jak z kolegą szukaliśmy przyczepy u dilerów :palacz:

Nie zaskoczysz mnie. Siedzę w tym tak głęboko, że nawet nie mam czasu wstać :)

mam mega szeroki pogląd na rynek, często działam też jak pośrednik pomiędzy klientami. Kilka sprzętów już tak "sprzedałem".

36 minut temu, danielpoz napisał:

Wystarczy przewertować wątek o covidzie i przeczytać kto wypisywał o tanich kamperach???

 

To śmiejemy się??

Ja gotowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maarec napisał:

Nie zaskoczysz mnie. Siedzę w tym tak głęboko, że nawet nie mam czasu wstać :)

mam mega szeroki pogląd na rynek, często działam też jak pośrednik pomiędzy klientami. Kilka sprzętów już tak "sprzedałem".

Ja gotowy :)

Ale żeby nie było tak kolorowo przejęć lizingów też więcej jak kiedyś, może jest to spowodowane tym że rynek większy się zrobił tego nie wiem, pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Hobby pośród przyczep jest trochę jak mityczny Passat. Ludzie myślą przyczepa kempingowa i od razu kojarzy im się to z Hobby. Dlatego tak wiele ogłoszeń na otomoto ma w Hobby w tytule, nawet jak sprzedawana jest buda innej firmy. 

 

zdziwiło mnie po prostu to że  nie ma ich w zestawieniu sprzedaży kamperów  biorąc pod uwagę że przyczepy Hobby  stanowią nr 1  sprzedaży przyczep w Polsce.

Ponad 36%  przychodów firmy Hobby stanowi sprzedaż kamperów a w Polsce w kamperach wyprzedził ich nawet mało znany Capron .

https://www.hobby-caravan.de/pl/spolka/silna-marka/

obraz.thumb.png.0fdc1650c30d87a6a335464833c14160.png

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, peja76 napisał:

Ale żeby nie było tak kolorowo przejęć lizingów też więcej jak kiedyś, może jest to spowodowane tym że rynek większy się zrobił tego nie wiem, pożyjemy zobaczymy.

Dokładnie,  przedwczesnych wykupów też dużo było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zdziwiło mnie po prostu to że  nie ma ich w zestawieniu sprzedaży kamperów  biorąc pod uwagę że przyczepy Hobby  stanowią nr 1  sprzedaży przyczep w Polsce.

Ponad 36%  przychodów firmy Hobby stanowi sprzedaż kamperów a w Polsce w kamperach wyprzedził ich nawet mało znany Capron .

https://www.hobby-caravan.de/pl/spolka/silna-marka/

obraz.thumb.png.0fdc1650c30d87a6a335464833c14160.png

Czyli kampery sprzedają przede wszystkim za granicą. Ale faktycznie to dziwne, że w PL praktycznie nic. Ciekawe czemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.