Skocz do zawartości

Grecja 2021


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

Taki urok tych granic, trzeba sobie niestety doliczyć kilka dodatkowych godzin na ich pokonanie, niż zakładać z góry że nie będziemy na nich stać. 

W tamtym roku na pokonanie praktycznie pustych granicach straciłem łącznie ponad 1,5h a 2 lata temu już jakieś 5h 

Co do drogi to ja uważam że najlepiej z Krakowa przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię i Grecję. Od Budapesztu autostrada do samych Aten. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodi napisał:

Planuje podróż z Krakowa . Czy możesz napisać którędy jechałeś do Grecji ?

Wieliczka - > Dobczyce - > Mszana Dolna - > Rabka-Zdrój - > Chyżne - > Sachy - > Budapeszt, a dalej Szeged, Belgrad..., aż do Grecji ? Droga super w Polsce (omijam przede wszystkim zakopiankę), a Słowację trzeba się przemęczyć ☹️ Od Węgier to już bajka... - no stres ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to mamy autostradę już od Miskolca. Trudny wybór .... Z jednej strony kusi szybki dojazd ale boje się granicy ale jak piszecie to tam również możemy stać a trasa jaka jest to już widać na mapie. Łatwiej o mandat ?  

Z drugiej strony to jazda cały czas Unią i net bezproblemowy, brak opłat za autostrady w Słowacji, Węgrzech i Serbii. Gdybym jechał z przyczepą to wybór trasy byłby oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytanko z innej beczki. Właśnie wypełniłam PLF jeden na całą rodzinę. Mąż jako główny a ja i dzieci jako członkowie rodziny. Coś mnie naszło i jeszcze na YT popatrzyłam, a tam koleś twierdzi, że każdy członek rodziny ma mieć swój PLF (nie mówię o kodzie QR). Na stronie grecji jest napisane, że jeden na rodzinę. No i pytanie - czy jeden na rodzinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jolcia napisał:

Cześć, pytanko z innej beczki. Właśnie wypełniłam PLF jeden na całą rodzinę. Mąż jako główny a ja i dzieci jako członkowie rodziny. Coś mnie naszło i jeszcze na YT popatrzyłam, a tam koleś twierdzi, że każdy członek rodziny ma mieć swój PLF (nie mówię o kodzie QR). Na stronie grecji jest napisane, że jeden na rodzinę. No i pytanie - czy jeden na rodzinę?

Wystarczy jeden ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Daro13 napisał:

Wystarczy jeden ?

Dzięki. To kolejne szybkie pytanie- startujemy jutro (trasa z Niepołomic przez Serbię) czas dotarcia wpisałam środa (30.06) nie mamy pewności czy dojedziemy we wtorek, ale z drugiej strony jeśli jednak będziemy w stanie - to będziemy musieli czekać w Macedoni do środy i QR kody też ściągać w Macedoni. Czy wiesz może czy będzie jakiś problem jeśli zmienię datę na 29.06 a przejedziemy granicę dopiero 30.06. Jak to było w Waszym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jolcia napisał:

Dzięki. To kolejne szybkie pytanie- startujemy jutro (trasa z Niepołomic przez Serbię) czas dotarcia wpisałam środa (30.06) nie mamy pewności czy dojedziemy we wtorek, ale z drugiej strony jeśli jednak będziemy w stanie - to będziemy musieli czekać w Macedoni do środy i QR kody też ściągać w Macedoni. Czy wiesz może czy będzie jakiś problem jeśli zmienię datę na 29.06 a przejedziemy granicę dopiero 30.06. Jak to było w Waszym przypadku?

Formularz trzeba wypełnić najpóźniej 24 godziny przed przyjazdem do Grecji . Kod QR dostaniesz na maila. Gdyby nic nie przyszło, to powinno wystarczyć potwierdzenie wypełnienia formularzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Daro13 napisał:

Formularz trzeba wypełnić najpóźniej 24 godziny przed przyjazdem do Grecji . Kod QR dostaniesz na maila. Gdyby nic nie przyszło, to powinno wystarczyć potwierdzenie wypełnienia formularzu. 

Dzięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Daro13 napisał:

Wieliczka - > Dobczyce - > Mszana Dolna - > Rabka-Zdrój - > Chyżne - > Sachy - > Budapeszt, a dalej Szeged, Belgrad..., aż do Grecji ? Droga super w Polsce (omijam przede wszystkim zakopiankę), a Słowację trzeba się przemęczyć ☹️ Od Węgier to już bajka... - no stres ?

Dziękuje.

Właśnie interesuje mnie jeszcze jak jedziesz od Węgier , przez jakie kraje? Słyszałem że jeżdżą przez Bośnię i Hercegowinę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zo mi mówił poznany Polak w Grecji od jeździ przez Rumunie i Węgry - bo nie lubi autostrad. Trasa trwa dzień dłużej, a że emeryt to mu sie nie spieszy. Ja jeżdżę przez Serbie/MKD, chociaż Rumunia przyciąga przejechaniem transfogary, ale to jak będzie z miesiąc wolnego kiedyś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dodi napisał:

Słyszałem że jeżdżą przez Bośnię i Hercegowinę 

Do Grecji z Polski przez Bośnię??? Może bardziej chodzi o jazdę w kierunku Chorwacji. Ale..pewnie, że można - wracaliśmy już z Grecji przez Albanie, Czarnogórę Chorwację, Bośnię...ale to raczej długa i problematyczne w obecnej chwili droga, choć bardzo piękna. nam kilka tak temu zajęło to chyba 5 dni - oczywiście z noclegami po drodze w różnych fajnych miejscach ( Ohrid, Pogrqadec, Elbasan,, Tirana, Szkodra, Sveti Stefan, Kotor, Dubrovnik, Zaostrog, Mostar,Sarajevo i okolice Mohacsa - Dunasekcso.jużna Węgrzech.. Trasa kapitalna i jak najbardziej do przejechania, tylko trochę to może potrwać w obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2021 o 09:08, Daro13 napisał:

Wieliczka - > Dobczyce - > Mszana Dolna - > Rabka-Zdrój - > Chyżne - > Sachy - > Budapeszt, a dalej Szeged, Belgrad..., aż do Grecji ? Droga super w Polsce (omijam przede wszystkim zakopiankę), a Słowację trzeba się przemęczyć ☹️ Od Węgier to już bajka... - no stres ?

Spaliście gdzieś po drodze? Bo jak czytam, że 8, 24 i 12 godzin na kraj to ciężko tak gonić. Jeśli spaliście to gdzie bo nie znalazłem info, że można zatrzymać się na odpoczynek. Stacje owszem mam już poznaczone ale nocleg planowałem na Angel przed Miskolc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Benior napisał:

Spaliście gdzieś po drodze? Bo jak czytam, że 8, 24 i 12 godzin na kraj to ciężko tak gonić. Jeśli spaliście to gdzie bo nie znalazłem info, że można zatrzymać się na odpoczynek. Stacje owszem mam już poznaczone ale nocleg planowałem na Angel przed Miskolc. 

Spalismy tylko godzinę w Serbii, a tak krótkie odpoczynki podczas tankowania auta. Mieliśmy opóźnienie w wyjeździe z Polski, stąd pośpiech by godzinowo być w ciągu dnia w Skopje, a z tamtąd jak najszybciej na przejście graniczne z Grecją. 

Edytowane przez Daro13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.