Jump to content
Dariusz Czarnecki

Grecja 2021

Recommended Posts

czepkateam
5 godzin temu, pawel1966 napisał:

bo żona już usłyszała,że Grecja otwarta...

Póki co, na greckich stronach dalej zaszczepieni i PCR😕

jacek00

Ja nigdzie info nie znalazłem na temat tego, że się otwierają więc być może to jakiś fejk biura podróży

pawel1966
Posted (edited)
11 godzin temu, ufolz napisał:

Dowiemy sie jak ktoś pojedzie i namacalnie sprawdzi. Na chwile obecna to mieszanie fusów.

Przedwczoraj koleżanka mojej żony jechała przez Słowację Węgry Serbię ( ale oni potem w Nisu odbili na Sofię, bo docelowo jadą do swoich włości w Bułgarii) . Z tego co mówi, na tych dwóch granicach trwają  kontrole  i sprawdzanie dokumentów. Niestety spędzili w korkach po ponad 3 godziny i  na  węgiersko- serbskiej i serbsko-bułgarskiej granicy :( Choć ruch podobno wcale nie był duży. Sami byli zdziwieni dlaczego tak długo to wszystko trwa, ale z tego co mówią Węgrzy sprawdzają szczegółowo Turków jadących do siebie. A koleżanki żony poza okazaniem paszportów w ogóle o nic nie pytali. Zresztą na przejściach nie było w ogóle innych samochodów z Polski, Słowacji, Czech i tylko trochę serbskich i węgierskich...To mnie odstrasza od jazdy tym szlakiem - te cholerne korki na granicach w upale

Edited by pawel1966 (see edit history)

Tomiy
11 godzin temu, ufolz napisał:

Dowiemy sie jak ktoś pojedzie i namacalnie sprawdzi. Na chwile obecna to mieszanie fusów.

Są już są ludzie i nadaja. W muzeach czy w skupiskach ludzie noszą (nawet na akropolu ganiają), ale na plaży :), czy spacerze, albo targu...zapomnij. Oni jak my Polacy w tym temacie

Voku

Tak jak pisałem. Aktualizacja zasad wjazdu 
Test antygenowy 48h przed wjazdem i dzieci do 12 roku bez testu.
https://greecehealthfirst.gr/?lang=en

Benior
22 godziny temu, pawel1966 napisał:

To mnie odstrasza od jazdy tym szlakiem - te cholerne korki na granicach w upale

Jakaś alternatywa trasa? My chyba wyruszymy w środę po południu więc granica serbsko węgierska wypadnie nad ranem w czwartek. Bardzo byśmy już nie chcieli zmieniać tego kierunku bo już od kilku lat za nami chodzi. 

ufolz

@Benior środa to już jutro... na Bułgarsko Greckiej granicy sprawdzaja bardzo skrupulatnie wszystko i znajomi stali ponad 2 godziny. Juz są w Grecji. My za tydzień w środe wylot na południe.

Pogoda na trójzębie na chwile obecna znośna bez szału. Chyba ze zdjęcia nie oddają tego.

pawel1966
32 minuty temu, Benior napisał:

Jakaś alternatywa trasa? My chyba wyruszymy w środę po południu więc granica serbsko węgierska wypadnie nad ranem w czwartek. Bardzo byśmy już nie chcieli zmieniać tego kierunku bo już od kilku lat za nami chodzi. 

W tej chwili chyba nie ma żadnej alternatywy i wszędzie możesz stać krócej albo dłużej Nawet w nocy. Z tym,że sprawdź najpierw czy przejścia działają w nocy, bo to też się teraz pozmieniało. No ale skoro i tak jedziesz to nie ma co się już przejmować! Udanej podróży!!!!!

Benior
Posted (edited)

Oj .... pospieszyłem środę 😉 mój błąd. Chodziło mi tylko o dzień tygodnia. Wyjazd bliżej drugiej połowy końca lipca.

Raz wracając z Czarnogóry przez Serbię staliśmy w środku nocy ponad 6 godzin. Ludzie usypiali za kółkiem, nigdy więcej. To był weekend i liczyłem, że środek tygodnia coś zmieni. 

Edited by Benior (see edit history)

pawel1966
5 minut temu, Benior napisał:

Oj .... pospieszyłem środę 😉 mój błąd. Chodziło mi tylko o dzień tygodnia. Wyjazd bliżej drugiej połowy końca lipca.

Raz wracając z Czarnogóry przez Serbię staliśmy w środku nocy ponad 6 godzin. Ludzie usypiali za kółkiem, nigdy więcej. To był weekend i liczyłem, że środek tygodnia coś zmieni. 

5 minut temu, Benior napisał:

Raz wracając z Czarnogóry przez Serbię staliśmy w środku nocy ponad 6 godzin.

no i to mnie właśnie zneichęca najbardziej do jazdy przez te granice. Najgorzej zawsze było w Roszke, Trochę lepiej w Tompie

Tomiy
42 minuty temu, Benior napisał:

Mnie Roszke najkrócej trzymało 1,5h ale wieczorem/noca do wyboru masz Roszke i Tompe tylko

Daro13
Posted (edited)

Witajcie, od czwartku jestem z rodziną w Grecji, poniżej Katerini. Trasa z Wieliczki przebiegła bez żadnej kontroli policji w żadnym z państw. Nigdzie nie musiałem zgłaszać tranzytu. W nocy na granicy Węgiersko-Serbskiej odstaliśmy 3,5 godziny - Serbowie chyba mieli nocną sieste. Większość stojących zaczęła trąbić by wzięli się do pracy... Z Serbii do Macedoni stalismy około godziny, a z Macedoni do Grecji około 25 min., gdzie grecy tylko sprawdzili dowody osobiste i czy karty pobytu wypełnione. Jeżeli chodzi o maseczki to póki co tylko w sklepach trzeba zakładać, a w marketach są limity osób. 

Edited by Daro13 (see edit history)

pawel1966
3 godziny temu, Daro13 napisał:

W nocy na granicy Węgiersko-Serbskiej odstaliśmy 3,5 godziny - Serbowie chyba mieli nocną sieste. Większość stojących zaczęła trąbić by wzięli się do pracy.

Dzięki za info...niestety nic się nie zmienia na tej cholernej granicy:) No to udanych wakacji!

Dodi
Posted (edited)
10 godzin temu, Daro13 napisał:

Witajcie, od czwartku jestem z rodziną w Grecji, poniżej Katerini. Trasa z Wieliczki przebiegła bez żadnej kontroli policji w żadnym z państw. Nigdzie nie musiałem zgłaszać tranzytu. W nocy na granicy Węgiersko-Serbskiej odstaliśmy 3,5 godziny - Serbowie chyba mieli nocną sieste. Większość stojących zaczęła trąbić by wzięli się do pracy... Z Serbii do Macedoni stalismy około godziny, a z Macedoni do Grecji około 25 min., gdzie grecy tylko sprawdzili dowody osobiste i czy karty pobytu wypełnione. Jeżeli chodzi o maseczki to póki co tylko w sklepach trzeba zakładać, a w marketach są limity osób. 

Planuje podróż z Krakowa . Czy możesz napisać którędy jechałeś do Grecji ?

Edited by Dodi (see edit history)

Benior

Zaczynamy zastanawiać się nad trasą przez Rumunię i Bułgarię. Czy ta trasa ma sens, jak tam wyglądają drogi? Trochę to stanie na granicy nas odstrasza i zamiast stać wolimy jechać wolniej ale jechać.