Skocz do zawartości

Grecja 2021


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Voku napisał:

Testy ważne 72H (przypominam że tu chyba jest ważna godzina pobrania próbki a nie godzina otrzymania wyniku testu)

A wiesz może jak wygląda testowanie dzieci w drodze powrotnej? Na granicy? Czy trzeba sobie szukać przychodni, szpitala itp?

Też kombinujemy ponowny wyjazd do Grecji i też z opcją 2-3 dni na Węgrzech (o ile otworzą) tyle że na powrocie. Tylko że to z kolei oznacza, że testy wykonane w Grecji wygasną (72h) i znowu trzeba będzie je robić u Węgrów (no chyba że wyjeżdżając z Grecji nie potrzeba testów bo w sumie to tranzyt - już sam zaczynam się w tym gubić). To samo jadąc do Grecji, ew. postój u madziarów skraca czas ważności testów wykonanych w kraju. Będziemy testować tylko dzieci, bo my po drugiej dawce, ale i tak będzie to "upierdliwość". Ponoć Chorwaci machają ręką na testy u dzieci, ale Grecy mogą nie być już tak pobłażliwi.

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nikt po drodze nas nie sprawdzał. Na tranzyt nie trzeba testów. Na razie na Węgrzech nie można stanąć, ba trzeba poruszać się tylko autostradami. Na powrocie stajemy na dziko w Bułgarii. Poniżej link do krótkiego filmiku jak wyglądają granice: https://youtu.be/Zk4XVIeympk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czepkateam napisał:

A wiesz może jak wygląda testowanie dzieci w drodze powrotnej? Na granicy? Czy trzeba sobie szukać przychodni, szpitala itp?

Też kombinujemy ponowny wyjazd do Grecji i też z opcją 2-3 dni na Węgrzech (o ile otworzą) tyle że na powrocie. Tylko że to z kolei oznacza, że testy wykonane w Grecji wygasną (72h) i znowu trzeba będzie je robić u Węgrów (no chyba że wyjeżdżając z Grecji nie potrzeba testów bo w sumie to tranzyt - już sam zaczynam się w tym gubić). To samo jadąc do Grecji, ew. postój u madziarów skraca czas ważności testów wykonanych w kraju. Będziemy testować tylko dzieci, bo my po drugiej dawce, ale i tak będzie to "upierdliwość". Ponoć Chorwaci machają ręką na testy u dzieci, ale Grecy mogą nie być już tak pobłażliwi.

Nie wiem jak będzie z Węgrami bo oni są oficjalnie zamknięci do 23.06, ale na tranzyt nie potrzebujesz testów, testy trzeba wykonać jeśli kraj docelowy tego wymaga. 
Powrotem bym się nie przejmował teraz bo to się jeszcze wszystko może pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Voku napisał:

Nie wiem jak będzie z Węgrami bo oni są oficjalnie zamknięci do 23.06, ale na tranzyt nie potrzebujesz testów, testy trzeba wykonać jeśli kraj docelowy. 
Powrotem bym się nie przejmował teraz bo to się jeszcze wszystko może pozmieniać.

Rok temu Węgrzy się otworzyli chyba 20 czerwca. W tym roku też muszą się otworzyć, bo inaczej po prostu padną. Już zeszły rok dał im mocno w kość bo kempingi i baseny termalne były puste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:

Rok temu Węgrzy się otworzyli chyba 20 czerwca. W tym roku też muszą się otworzyć, bo inaczej po prostu padną. Już zeszły rok dał im mocno w kość bo kempingi i baseny termalne były puste. 

Otworzyć się otworzą, pytanie czy nie będą wymagać testów. Grecja w tamtym roku się zamknęła, a w tym zrobiła to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się trochę rypła, chciałem zrobić test w sobotę rano i od razu wio w drogę, miałbym 3 doby na dojazd. Ale okazało się, że na wynik testu PCR czeka się, najmniej co znalazłem 8-10 godzin. Czyli test muszę zrobić w piątek rano, i mi doba na dojazd odpada. Jak wy rozwiązujecie temat testów? Myślę czy nie wyjechać w piątek po południu, tylko wypadnie spanie w serbii albo macedonii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się trochę rypła, chciałem zrobić test w sobotę rano i od razu wio w drogę, miałbym 3 doby na dojazd. Ale okazało się, że na wynik testu PCR czeka się, najmniej co znalazłem 8-10 godzin. Czyli test muszę zrobić w piątek rano, i mi doba na dojazd odpada. Jak wy rozwiązujecie temat testów? Myślę czy nie wyjechać w piątek po południu, tylko wypadnie spanie w serbii albo macedonii

A czemu nie możesz zrobić antygenowego? I komu chcesz robić te testy skoro jesteście szczepieni?

 

Ok juz wiem że to dla córki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:
35 minut temu, jacekzoo napisał:
No i sprawa się trochę rypła, chciałem zrobić test w sobotę rano i od razu wio w drogę, miałbym 3 doby na dojazd. Ale okazało się, że na wynik testu PCR czeka się, najmniej co znalazłem 8-10 godzin. Czyli test muszę zrobić w piątek rano, i mi doba na dojazd odpada. Jak wy rozwiązujecie temat testów? Myślę czy nie wyjechać w piątek po południu, tylko wypadnie spanie w serbii albo macedonii emoji848.png

A czemu nie możesz zrobić antygenowego? I komu chcesz robić te testy skoro jesteście szczepieni?

Gdzieś czytałem że musi być pcr. My nie musimy ale dzieciaki tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

No i sprawa się trochę rypła, chciałem zrobić test w sobotę rano i od razu wio w drogę, miałbym 3 doby na dojazd. Ale okazało się, że na wynik testu PCR czeka się, najmniej co znalazłem 8-10 godzin. Czyli test muszę zrobić w piątek rano, i mi doba na dojazd odpada. Jak wy rozwiązujecie temat testów? Myślę czy nie wyjechać w piątek po południu, tylko wypadnie spanie w serbii albo macedonii ?

Ale wyniki zazwyczaj dostajesz online (przynajmniej tam gdzie sprawdzałem). Ja jadę zaraz po zrobieniu testu nie czekam już na wyniki. |
Przesunąłem też wyjazd, do momentu zaszczepienia dzieci 2 dawką. Na powrocie będzie można wtedy bez ceregieli odpocząć na Węgrzech jeśli będą wymagać testów no i wrócić do PL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Voku napisał:

Ale wyniki zazwyczaj dostajesz online

@Voku ale na zadupiu mieszkam, stąd wysyłają do wrocławia, a w sobotę i tak nie ma kuriera ??
A jakbym pojechał do wrocławia w sobotę rano to wyjedziemy w trasę po 10, a to już za późno
 

A masz jakiś plan awaryjny jak jakimś cudem wyjdzie +? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacekzoo napisał:

@Voku ale na zadupiu mieszkam, stąd wysyłają do wrocławia, a w sobotę i tak nie ma kuriera ??
A jakbym pojechał do wrocławia w sobotę rano to wyjedziemy w trasę po 10, a to już za późno
 

A masz jakiś plan awaryjny jak jakimś cudem wyjdzie +? 

To jedz z przyczepą :D Zrobisz po drodze w Wrocławiu, zatrzymasz się na camp4you.
Nie mam planu awaryjnego, ale liczę że jak już będą zaszczepieni to będzie minimalne ryzyko że wyjdzie +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Voku napisał:

liczę że jak już będą zaszczepieni to będzie minimalne ryzyko że wyjdzie +

i tu się możesz najbardziej zdziwić

szwagier jest testowany co tydzień i jedyny + miał po szczepieniu Astrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jacekzoo napisał:

@Voku ale na zadupiu mieszkam, stąd wysyłają do wrocławia, a w sobotę i tak nie ma kuriera ??
A jakbym pojechał do wrocławia w sobotę rano to wyjedziemy w trasę po 10, a to już za późno
 

A masz jakiś plan awaryjny jak jakimś cudem wyjdzie +? 

u Ciebie to zawsze jakieś nietypowe problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.