Skocz do zawartości

Grecja 2021


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, ufolz napisał:

Nie wiem o ile to wazne, ale informuje Evzoni czynne od 7-23... 

Dla osób walczących z czasem może się przydać

Wydawało mi sie że było całodobowe..

 

Całodobowe było przed covidem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkminiam plan na drogę, z tego co wyczytałem to po drodze są takie obostrzenia:

Czechy- tranzyt 12h bez testów, tylko potrzeba wykazać powód przejazdu

Słowacja- rejestracja na stronie https://korona.gov.sk/en/ehranica/ plus zaświadczenie szczepienia lub test, tylko nie znalazłem informacji o wieku dzieci? czy wszystkie czy np powyżej 6 lat

Węgry- nie znalazłem konieczności testu ani szczepienia, tylko tranzyt i trzeba wiarygodnie udowodnić cel podróży, cokolwiek to znaczy ? przejazd tylko wyznaczonymi trasami, jedynie problem z granicą Węgiersko Serbską w Horgos, z tego co widzę czynna 7-19

Serbia- bez problemów, bez testów itp

Macedonia- jak w Serbii, bez problemów

Grecja- test dla dzieci powyżej 6 lat nie starszy niż 72h, szczepienie co najmniej 14 dni wcześniej, rejestracja na stronie https://travel.gov.gr/#/

 

 

na tern moment to tyle, jak ktoś coś wie więcej to proszę o uzupełnienie. może jeszcze jakieś dodatkowe pomysły

 

edytka: Słowacja- tranzyt bez testu, szczepienia itp tylko na przejazd 8h

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki info:

W przypadku tranzytu przez Macedonię Północną do Grecji, prosimy o upewnienie się, że przejścia graniczne po stronie Greckiej są otwarte. W tym celu prosimy o kontakt z Ambasadą RP w Atenach.
 

ktoś wie jak z przejściem Evzoni?

 

edytka:

Na ten moment podróżni mogą korzystać z lądowych przejść granicznych w Promachonas (Bułgaria BG) i Ormenio (BG), które są czynne przez 24 godziny na dobę, oraz z przejść granicznych w Evzonoi (Macedonia Północna) i Nymfaia (BG) w godzinach od 07:00 do 23:00 (czasu Ateńskiego).

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kacperek1 napisał:

BAĆKI

Z tego co widzę, nie ma do tego przejścia dozwolonej na tranzyt drogi

 

5BFDA5DC-F09A-40C5-B5AD-719B30E51CB2.png

3 minuty temu, Voku napisał:

Tu piszą, że wypełnienie plf co najmniej 24h przed wjazdem, czyli trzeba to jeszcze na węgrzech zrobić póki zasięg internetu w normalnych pieniądzach ?

I też to jest ważne do 21.06, od poniedziałku może się coś zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś zabrakło czasu to dziele sie informacja od znajomych z MK

Cyt" Macku, poniżej przekazujemy listę akredytowanych przez Komisję Chorób Zakaźnych Republiki Macedonii Północnej laboratoriów, znajdujących się w Skopje, gdzie jest możliwe wykonanie PCR testu (test na koronawirusa SARS-CoV-2):  

Acibadem Sistina Hospital, Skupi 5A, www.acibademsistina.mk, tel: +389-2-3099-500, open 24/7.

Avicena Laboratory, Bul. 8 Septemvri, 2-1, www.avicenalab.com.mk, tel: +389-2-3179-001.

Biotek Laboratory, Vasil Gjorgov 12, www.bioteklab.com.mk, tel: +389-2-5300-898, +389-78-394-820.

Zan Mitrev Clinic, Bledski dogovor 8, www.zmc.mk, tel: +389-2-3091-500.

Public Health Institute, Virology Department, 50 Divizija, no. 6, iph.mk, tel: +389-2-3125-044.

Skopje Public Health Center, III Makedonska Brigada 18, cph.mk, tel: +389-2-3298-667.

Macedonian Academy of Arts and Sciences, Bul. Krste Misirkov 2, P.S. 428, manu.edu.mk, tel: +389-2-3235-400.

Institute of Forensic Medicine, Majka Tereza 19, tel: +389-2-3177-044

Clinic of Infectious Diseases and Febrile Conditions, Majka Tereza 17, infektivnaklinika.mk, tel: +389-2-3228-224.

Gynecology and Obstetrics Clinic, Majka Tereza 17, tel: +389-2-3228-440

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufolz nie będziemy krzaczyć w temacie o Turcji. Jeżeli od poniedziałku nie zniosą tych maseczek to ja grecję odpuszczam, nie będę się kisił w szmacie na ryju. Zostanie mi 3 dni na obmyślenie planu awaryjnego ? turcja nie, chorwacja tym bardziej. Patrząc na obostrzenia francja mocno odpuściła, może znowu korsyka? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jacekzoo napisał:

@ufolz nie będziemy krzaczyć w temacie o Turcji. Jeżeli od poniedziałku nie zniosą tych maseczek to ja grecję odpuszczam, nie będę się kisił w szmacie na ryju. Zostanie mi 3 dni na obmyślenie planu awaryjnego ? turcja nie, chorwacja tym bardziej. Patrząc na obostrzenia francja mocno odpuściła, może znowu korsyka? ?

No tak.. poniosło mnie... hihihi.. a może to znak..

Jestem tego samego zdania jak nie zniosą maseczek to Witaj Turcjo.. i przez Rumunię, wybrzeże Bułgarii do Turcji.. :) Ale poczekamy zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Jeżeli od poniedziałku nie zniosą tych maseczek

Śledzę wątek od dłuższego czasu ;), my wybieramy się z żoną i dwiema córkami (6lat i roczek) do Grecji na przełomie lipca i sierpnia (24lipiec - 8 sierpień), razem ze znajomymi. Myślicie, że trzeba będzie siedzieć w maskach na plaży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacekzoo napisał:

@Voku a wy jak? Jedziecie jak będą maseczki?

Grecy i maski to nie idzie z sobą w parze :D Ale to akurat mi nie przeszkadza.
Może do mojego wyjazdu jeszcze się to wszystko zmieni. Ogólnie postanowiliśmy że wyjedziemy zaraz po drugim szczepieniu dzieci, i gdzieś się pokręcimy po Europie bo do Grecji będziemy mogli wjechać dopiero koło 20lipca.
To drugie szczepienie trochę też po to żeby sobie na powrocie stanąć na węgierskich termach i mieć spokojny wjazd do PL.
Cały czas też czekam na to co zrobią Węgry 23.06, czy pozwolą na wjazd bez 14 dniowej przerwy od drugiego szczepienia a może otworzą się całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Myślę, że cholera wie :niewiem:

Przerąbane z tymi testami, maskami... aż się odechciewa. Więc podobnie ja Ty - jeśle Grecja nie odpuści, to my odpuścimy Grecję i cały czas szukamy - Najpierw wchodzi w grę Turcja, ale też trochę nam zaczynają chodzić po głowie inne kraje zgniłego zachodu. Może Włochy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.