Skocz do zawartości

Pierwszy zakup, budżet 70 tysięcy.


danielosmachos

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, rolf napisał:

Również:) I jedyni którzy przysłali ofertę, później kontakt już niezły. 

To mnie trochę pocieszyłeś mimo wszystko, może czerwiec był gorącym miesiącem ? Finał pozytywny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

34 minuty temu, danielosmachos napisał:

To mnie trochę pocieszyłeś mimo wszystko, może czerwiec był gorącym miesiącem ? Finał pozytywny?

Na pewno był gorący. Będzie pozytywny jak odbiorę przyczepę:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rolf napisał:

Na pewno był gorący. Będzie pozytywny jak odbiorę przyczepę:) 

Ale domniemam że złożyli dobrą ofertę i dlatego czekasz na odbiór? ?

BTW - jaki okres oczekiwania na Dethleffsa? Golas czy personalizowales? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielosmachos napisał:

Tak jak napisałem, "must have" dla mnie to łóżko małżeńskie i przynajmniej oddzielna umywalka. Wcale nie ma u wszystkich producentów takiego wyboru, na zasadzi 1:1 tylko inny producent.

Jak nie ma jak jest? ;) 

Cytat

Najlepsze układy i wielkość ma "niestety" Hobby, resztę starałem się dopasować:

1. Fendt Bianco Active 515 SD
2. Fendt Opal 560 SRF
3. Hobby 560 WFU
4. Hobby 560 CFE
5. Hobby 560 FC
6. Fendt TENDENZA 465 SFB
7. Dethleffs Nomad 560 RFT
8. Dethleffs Nomad 590 RF
9. Knaus SÜDWIND 500 UF

W poniedziałek-wtorek mam zamiar jechać na pierwszy objazd do punktów żeby dotknąć ?

Powyższe układy są bardzo różne. Jedne mają łazienki z tyłu z prysznicem, inne nie. Czyli klucz to łóżko małżeńskie i oddzielna umywalka. I wszystko długości 470-560 cm. No to proszę

  • Adria Adora 613 UT, HT, PK, 522 UP,  472 UP, Adria Alpina 583 LP, Adria Altea 542 PH, 472 PU, 
  • Dethleffs Camper 470 FR, Aero 470 FR, Nomad 470 FR, 530 DR, 590 RF
  • Knaus Sudwind 450 FU, 500 FU, 500 PF
  • Sterckeman Evolution 490 CP, 520 CP, Alize Connect 520 CP, 560 Cp
  • u Buernstera, LMC, Tabberta itd też pewnie się coś znajdzie 

Jakbyś pokazał konkretny układ, który Ci pasuje to byłoby łatwiej ;) 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, danielosmachos napisał:

Ale domniemam że złożyli dobrą ofertę i dlatego czekasz na odbiór? ?

BTW - jaki okres oczekiwania na Dethleffsa? Golas czy personalizowales? 

Ciężko powiedzieć czy dobra, jak innych nie było;) Ale patrząc na to co się działo/dzieje na otomoto, wygląda rozsądnie.

Zamówiłem w sierpniu, produkowana ma być w lutym, więc trochę się czeka. Zupełny golas. I mniej więcej tak zostanie. Chyba, że czegoś będzie mocno brakowało:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacek00 napisał:

Jakbyś pokazał konkretny układ, który Ci pasuje to byłoby łatwiej ;) 

 

Układ idealny nie istnieje, bo chciałbym mieć kuchnię z dodatkowym blatem jak w Hobby 560 FC/Fendt Opal 560 SRF + łazienkę jak w Hobby 560 WFU/Fendt Bianco Active 515 SD z oddzielną kabiną prysznicową. 

Długość taka żeby nie obijać się w środku i spokojnie przejść. 

Dlatego podałem kilka modeli które jako tako chociaż część warunków spełniają, wszystko rozsądzi cena/dostępność.

Do tego potem zostanie porównać jakość wykonania i to co jest w standardzie oferowane. Bo jak napisałem - różnice są chociażby w ogrzewaniu wody (Truma Combi w Hobby/Fendt vs zwykły bojler w Dethleffs), różnica w grubości podłogi i sufitu (8mm Fendt grubszy od Hobby), itp, itd. Ale to będę oceniał mając jakieś konkretne przyczepy dostępne, bo póki co nie wiem jak sytuacja wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ idealny nie istnieje, bo chciałbym mieć kuchnię z dodatkowym blatem jak w Hobby 560 FC/Fendt Opal 560 SRF + łazienkę jak w Hobby 560 WFU/Fendt Bianco Active 515 SD z oddzielną kabiną prysznicową. 

Długość taka żeby nie obijać się w środku i spokojnie przejść. 

Dlatego podałem kilka modeli które jako tako chociaż część warunków spełniają, wszystko rozsądzi cena/dostępność.

Do tego potem zostanie porównać jakość wykonania i to co jest w standardzie oferowane. Bo jak napisałem - różnice są chociażby w ogrzewaniu wody (Truma Combi w Hobby/Fendt vs zwykły bojler w Dethleffs), różnica w grubości podłogi i sufitu (8mm Fendt grubszy od Hobby), itp, itd. Ale to będę oceniał mając jakieś konkretne przyczepy dostępne, bo póki co nie wiem jak sytuacja wygląda. 

I to wszystko w budżecie do 70k? Czy jednak budżet już większy i celujesz w nowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

I to wszystko w budżecie do 70k? emoji3.png Czy jednak budżet już większy i celujesz w nowe?

 

Tak, obecnie właśnie modele które podałem to są nowe i wysłałem o nie zapytanie do dealerów.

Uzywanych nawet za 80k nie ma, dzisiaj na otomoto.pl pojawiła się Angielka Lunar z 2017 za 80k... Wiec widać w którym kierunku to idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby 560 WFU 94 600zł netto: https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-560-wfu-excellent-model-2021-cargo-pomorze-wejherowo-model-2021-dostepny-kwiecien-2021-mozliwosc-konfiguracji-ID6Dh09c.html?

Fendt Bianco Activ 515 SD 26 00 €, czyli jakieś 115 00 zł https://kampi.pl/sklep/przyczepy-kempingowe/przyczepy-nowe/przyczepy-fendt/nowa-przyczepa-kempingowa-fendt-bianco-activ-515-sd-zingaro-model-2021-3-4-os-wygodny-model-z-kabina-prysznicowa/

Dlatego czekam na odpowiedź od dealerów. Bo jak już podsyłałem link - Hobby 560 Cfe z 2010 używana to wydatek 70 000 zł, co prawda z pełnym wyposażeniem ale wychodzi 20 tysięcy netto tylko taniej od nowej. No i nie ma ogrzewania wody na gaz na czym mi zależy.

Edytowane przez danielosmachos
Linki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, danielosmachos napisał:

Układ idealny nie istnieje, bo chciałbym mieć kuchnię z dodatkowym blatem jak w Hobby 560 FC/Fendt Opal 560 SRF + łazienkę jak w Hobby 560 WFU/Fendt Bianco Active 515 SD z oddzielną kabiną prysznicową. 

No to jeśli warunkiem jest łóżko małżeńskie, prysznic i umywalka to też trochę modeli się znajdzie chociaż wybór jest już faktycznie mniejszy. W zasadzie u Dethlefsa w modelu Camper i Nomad masz możliwość rozbudowania łazienek o prysznic, więc model Dethleffs Nomada 590 RF możesz rozważyć, do tego Adria Adora 613 UT, Buerstner Averso 525 TS, Sterckeman Evolution 520CP i Alize Connect 520 CP, LMC Vivo 580 D, Tabbert Da Vinci 560 HTD. To chyba wszystko co mi przychodzi do głowy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

No to jeśli warunkiem jest łóżko małżeńskie, prysznic i umywalka to też trochę modeli się znajdzie chociaż wybór jest już faktycznie mniejszy. W zasadzie u Dethlefsa w modelu Camper i Nomad masz możliwość rozbudowania łazienek o prysznic, więc model Dethleffs Nomada 590 RF możesz rozważyć, do tego Adria Adora 613 UT, Buerstner Averso 525 TS, Sterckeman Evolution 520CP i Alize Connect 520 CP, LMC Vivo 580 D, Tabbert Da Vinci 560 HTD. To chyba wszystko co mi przychodzi do głowy ;) 

Dzięki, widzisz jestem póki co na etapie przeglądania katalogów i stron bez rozmowy z dealerem i nie wiedziałem że istnieje możliwość rozbudowania łazienki o prysznic ?

3 minuty temu, infer napisał:

Czyli u Niemca może być nawet taniej, z tym że nie wiem jeszcze jak to jest z różnica VAT, bo tam jest stawka 16% widzę, czyli pewnie różnica będzie do dopłaty w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

W zasadzie u Dethlefsa w modelu Camper i Nomad masz możliwość rozbudowania łazienek o prysznic

Jacku, masz na myśli wyjmowaną baterię i zasłonkę czy osobna, pełna kabina, bo z tą drugą opcją się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u Niemca może być nawet taniej, z tym że nie wiem jeszcze jak to jest z różnica VAT, bo tam jest stawka 16% widzę, czyli pewnie różnica będzie do dopłaty w PL?

Kupujesz w cenie netto a Vat płacisz w Polsce, chyba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.