Skocz do zawartości

Hymer Filiperta - Eriba Nova 620A


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Maras napisał:

Z tym podnoszeniem dyszla przy dwóch osiach trzeba myśleć co się robi. To nie laweta ,która ma +- 600kg i porządne kółko manewrowe gdzie może dźwignąć 350 kg!

 

Godzinę temu, Maras napisał:

Przy dwóch osiach podniesienie przodu przyczepy kołem wsporczym gdzie większość ciężaru jest na tylnej osi naprawdę pomaga przy manewrowaniu np. na trawiastej parceli. Zrób  sobie test i zobaczysz jaka jest różnica.

Czyli jak w końcu? Mnie się wydaje, ze unoszenie na kole manewrowym przedniej osi to proszenie się o kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 661
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, filipert napisał:

 

Czyli jak w końcu? Mnie się wydaje, ze unoszenie na kole manewrowym przedniej osi to proszenie się o kłopoty.

Podnosisz na krótką chwilę minimalnie przód i już tylną oś masz bardziej dociążoną. Dosłownie minimalnie ( nie mówię o całkowitym podniesieniu) i już masz lżej  aby obrócić przyczepę w miejscu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, golob napisał:

Najfajniej IMO wyglądają same ładnie odnowione

Zdecydowanie ten kierunek mi się podoba ? ale jak zauważyłeś przykryłem doraźnie za 14zł/szt pordzewiałe szkaradztwo.

39 minut temu, golob napisał:

Nad oknem kuchennym to kratka od wyciągu nad kuchenką?

Tak, bardzo mnie cieszy to urządzenie. Pytałem o to przez telefon i poprzedni właściciel nie miał pojęcia co to i stwierdził, że żadnego wyciągu nie ma... a tu niespodzianka.

39 minut temu, golob napisał:

- gniazda na ścianie? 2 prądowe od lewej, dlaczego 2?

Sporo w przyczepie prądożernych urządzeń; lodówka, bojler, ultraheat, klima, pralka, piekarnik... dlatego dołożono drugi niezależny obwód na osobnym zabezpieczeniu. Jeszcze nie sprawdzałem co na co jest rozdzielone ale to kwestia czasu. Pomysł wydaje sie rozsądny i wykonanie instalacji (Centercamp) też wygląda dobrze, przynajmniej pod względem estetycznym.

39 minut temu, golob napisał:

potem co?

instalacja do wpięcia anteny z dwoma przewodami + zasilanie 230V i 12V

IMG_20201229_113034.thumb.jpg.9388cf990274a81b23642be1ead4ab00.jpg

39 minut temu, golob napisał:

wlew wody to ta ostatnia czwarta z prawej?

Tak, to wlew wody a za krzakiem schowała się ostatnia piąta puszka z przyłączem wody miejskiej

IMG_20201229_113024.thumb.jpg.95d0544438ebea6dd9ee3b69eb056888.jpg

 

40 minut temu, golob napisał:

3 pasy logo na ścianie są malowane czy naklejane z dodatkowej blachy jak w starszych modelach?

wydaje mi się, że to zwykła folia

 

46 minut temu, golob napisał:
12 godzin temu, filipert napisał:

Najpierw mover

Do której osi będziesz montował? Jak tam amortyzatory układ mają? w przedniej osi chyba będzie problem właśnie bo amortyzatory przeszkadzać mogą, więc chyba tylna oś zostaje

Zdecydowanie wolałbym do przedniej osi, szczególnie po wątku zalewanych silników ale jak słusznie zauważyłeś, amortyzatory mogą to uniemożliwić. 

 

16092382565821812450862832875664.jpg

Edytowane przez filipert
Foto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bogato bardzo jest :) 

Godzinę temu, filipert napisał:

Zdecydowanie wolałbym do przedniej osi, szczególnie po wątku zalewanych silników ale jak słusznie zauważyłeś, amortyzatory mogą to uniemożliwić. 

Może tak być. Pomierz sobie te odległości opony od amora itd, może jakiś mover przypasuje i z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, golob napisał:

To na bogato bardzo jest :) 

:)

Nie ukrywam, że to był bardzo duży atut tej przyczepy przy wyborze, szczególnie, że wyposażenie które i tak planowałem w przyszłości jak markiza czy klima, mają dopiero 4 sezony użytkowania. Powoli zliczam te "ekstrasy" i robi się fajna potencjalnie zaoszczędzona sumka, nie mówiąc już o zaoszczędzonym czasie. 

Dodatkowo całe dokładane wyposażenie montował Center Camp więc liczę, że nie była to druciarska robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marek230482 napisał:

Faktycznie rewelacja z tym wyposażeniem. A pralkę jaką masz? Taką domową? Pralki jeszcze w przyczepie nie widziałem :lol: 

Zostawiłem ją, to była zwykła domowa chyba Candy ale ta płytka. Mam pełny węzeł wod-kan na wyposażeniu ?

Żałuję, że nie zapisałem sobie zdjęć z ogłoszenia, bardzo fajnie i estetycznie to było zrobione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:
3 godziny temu, marek230482 napisał:

Ale przecież masz tą przyczepę więc zdjęcia to chyba nie problem :lol:

Problem, bo sprzedawca zabrał pralkę

Dokładnie ?

3 godziny temu, marek230482 napisał:

Rozumiem, że nastawiasz się tylko na kempingi?

Nie. Zmiana przyczepy na większą uwalnia mnie od kempingów ?

Ale pewnie większość wyjazdów to będą kempingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marek230482 napisał:

Aaaa... to zmienia postać rzeczy :) ale skoro nie będziesz jeździł na kempingi to i tak nie będzie Ci potrzebna :lol: 

Mam wrażenie, że nabijasz się tylko ?, chyba, że ja niejasno piszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyy.... sam napisałeś, że zmiana przyczepy na większą uwalnia Cię od kempingów. Czyli będziesz jeździł na dziko :) przypuszczenie z drugiej linijki traktuję jako okres przejściowy bo jak zasmakujesz wolności to pewnie będziesz coraz mniej na kempingach bywał. Aż w końcu wcale :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marek230482 napisał:

yyyyy.... sam napisałeś, że zmiana przyczepy na większą uwalnia Cię od kempingów. Czyli będziesz jeździł na dziko :) przypuszczenie z drugiej linijki traktuję jako okres przejściowy bo jak zasmakujesz wolności to pewnie będziesz coraz mniej na kempingach bywał. Aż w końcu wcale :) 

No tak, uwolnienie jednak w moim przypadku traktuję jako możliwość a nie cel, moja żona i pewnie dzieciaki też, raczej nie odpuszczą kempingów :)

Co do pralki, to ona i tak by wyleciała z przyczepy, poprzedni właściciel pracował po kilka miesięcy każdego roku w Szwajcarii i tam zamieszkiwał więc pralka miała uzasadnienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.