Skocz do zawartości

Hymer Filiperta - Eriba Nova 620A


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, marek230482 napisał:

Kurcze to może zamiast tak mocno przerabiać przyczepę to pomyśleć o jakiejś rampie lub adapterze, żeby sama mogła się przesiąść z wózka zewnętrznego na wewnętrzny. 

To nie takie proste. I tak moje ręce są potrzebne. Podobnie łóżko, toaleta itd. Dlatego docelowo szersze drzwi, poszerzenie ciągu komunikacyjnego i system podnośników sufitowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 611
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, marek230482 napisał:

Kurcze to może zamiast tak mocno przerabiać przyczepę to pomyśleć o jakiejś rampie lub adapterze, żeby sama mogła się przesiąść z wózka zewnętrznego na wewnętrzny. 

Obawiam się że to nie jest takie proste. Wózek "zewnętrzny" musi zostać na zewnątrz, "wewnętrzny" stoi w środku przy drzwiach (jak sądzę, wewnętrzny, manualny, przechodzi przez drzwi złożony "po szerokości" i rozkładany na pełną szerokość jest w środku). Już to wymaga przeważnie pomocy, bo trudno byłoby żeby wózek "wewnętrzny" stale stał w drzwiach. Poza tym cała operacja przesiadania się z wózka na wózek musiałaby odbywać się "w drzwiach", więc jest to mało realne (osoba przesiadająca się musiałaby się przy tym obrócić dokładnie centralnie w wąskich drzwiach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czyś napisał:

Obawiam się że to nie jest takie proste. Wózek "zewnętrzny" musi zostać na zewnątrz, "wewnętrzny" stoi w środku przy drzwiach (jak sądzę, wewnętrzny, manualny, przechodzi przez drzwi złożony "po szerokości" i rozkładany na pełną szerokość jest w środku). Już to wymaga przeważnie pomocy, bo trudno byłoby żeby wózek "wewnętrzny" stale stał w drzwiach. Poza tym cała operacja przesiadania się z wózka na wózek musiałaby odbywać się "w drzwiach", więc jest to mało realne (osoba przesiadająca się musiałaby się przy tym obrócić dokładnie centralnie w wąskich drzwiach). 

Dokładnie tak i jeszcze trzeba mieć siłę aby samemu się przesiąść. 

Wczoraj pisałem do Hymera czy mogą mi przysłać jakieś schematy techniczne dotyczące tego modelu - nie chciałbym jakiejś kuchy zrobić wycinając otwór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przesiąść się z wózka na wózek dźwigając się na rękach, i to jeszcze z obrotem, i w drzwiach, to nawet nie wiem jak wytrenowana osoba, będzie miała duuuży problem. 

Może zasugerują, w razie np. konieczności wycięcia listwy w ścianie przy poszerzaniu drzwi, jakiś "wymian", bo co by nie było, przy drzwiach listwa musi być. 3mam kciuki za powodzenie tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie, w małym miasteczku jest gość na wózku inwalidzkim który sam jeździ.... hondą coupe. Sam podjeżdża do auta, otwiera, wsiada na fotel, potem.... składa wózek i.... chowa go za fotel.... byłem w ciężkim szoku jak widziałem to. Ale się da. Gdybym nie zobaczył to bym powiedział, że to jest niemożliwe. Teraz już mnie to nie dziwi. Dlatego zaproponowałem, że można tak też w przyczepie. W końcu jest więcej miejsca i łatwiej niż w ciasnym aucie dwudrzwiowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba by było mieć większą rampę (podobna wysokość)...i w aucie są szersze drzwi - też znam parę osób na wózku, a czasem sprawniejsi od tych "w pełni sprawnych"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla takich ludzi. To było niebywałe zobaczyć jak gość schodzi z wózka na fotel kierowcy a potem siedząc na nim składa wózek i sam go wkłada za własny fotel....

Tu na forum też był (jest?) gość który jeździ na wózku i sam holował przyczepę. Sam ją zapinał, sam wsiadał i się przesiadał auto <-> przyczepa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2020 o 09:24, Misio napisał:

Może napisz/zadzwoń do Andrewy - on przerabiał drzwi dla Kielczanina by on mógł na wózku po rampie wjeżdżać...

Oczywiście gratulacje zakupu ?

Dzięki za podpowiedź 

 

23 godziny temu, marek230482 napisał:

Niedaleko mnie, w małym miasteczku jest gość na wózku inwalidzkim który sam jeździ.... hondą coupe. Sam podjeżdża do auta, otwiera, wsiada na fotel, potem.... składa wózek i.... chowa go za fotel.... byłem w ciężkim szoku jak widziałem to. Ale się da. Gdybym nie zobaczył to bym powiedział, że to jest niemożliwe. Teraz już mnie to nie dziwi. Dlatego zaproponowałem, że można tak też w przyczepie. W końcu jest więcej miejsca i łatwiej niż w ciasnym aucie dwudrzwiowym. 

Mój brat na wózku również sam jeździ Hondą ale sedanem i takich osób jest sporo. I dla takich osób "przeskok" do przyczepy rzeczywiście powinien być dość łatwy do opanowania. 

Jednak ludzie poruszają się na wózkach z różnych przyczyn i np. tak jak moja żona, sami się nie przesiądą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna rzecz a jak cieszy oko

Przed

IMG_20201224_112205.thumb.jpg.776fa11dc092d470ea000c26b534a3a8.jpg

Po

IMG_20201224_112416.thumb.jpg.b0673cb6162b215eab17c0cbedbc5c6a.jpg

Po deszczu znalazłem zastoisko wodne przy narożniku okna, trzeba będzie szczególnie dbać o jego uszczelnienie. 

IMG_20201224_143551.thumb.jpg.a048dcc389e2302eb7a1230f44b7018f.jpg

Zaniepokoiło mnie posadowienie klimy. 

Jej lewy tylny narożnik obudowy wygląda jakby stykał się z dachem. Co o tym sądzicie? Wygląda to źle?

IMG_20201224_143816.thumb.jpg.20a030b414a9a963a757392f1e7b17f0.jpg

Z lewej szczelina po całości jest równa 

IMG_20201224_143948.thumb.jpg.27f203151de873d8e320b5a0a4fd76f4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał:

Ściągnij klimę i obadaj. Ona ma tylko uszczelkę

 

44 minuty temu, Maras napisał:

To raczej robota na wiosnę jak będzie cieplej -IMO

Dokładnie tak, albo jak posprzątam wiatę. Niestety, brat trzyma tam teraz mnóstwo drewna do budowy domu. Taka cena za współfinansowanie projektu wiaty... 

44 minuty temu, Maras napisał:

może by tak wyżej przód budy podnieść aby woda odpływała :hmm:

Najpierw mover, bo mam za wąsko na podjeździe aby obrócić przyczepę, stoi tyłem w kierunku wzniesienia i już samo złapanie poziomu przy dwuośce wymaga sporego przejęcia ciężaru na tylną oś oraz kółko manewrowe. Nie wiem ile mogę dźwignąć na kółku manewrowym?

Jak na moverze wjadę przodem do wzniesienia to od razu będzie odpowiednie odwodnienie. 

 

Edytowane przez filipert
Dopisek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, filipert napisał:

Najpierw mover, bo mam za wąsko na podjeździe aby obrócić przyczepę, stoi tyłem w kierunku wzniesienia i już samo złapanie poziomu przy dwuośce wymaga sporego przejęcia ciężaru na tylną oś oraz kółko manewrowe. Nie wiem ile mogę dźwignąć na kółku manewrowym?

 

 

Z tym podnoszeniem dyszla przy dwóch osiach trzeba myśleć co się robi. To nie laweta ,która ma +- 600kg i porządne kółko manewrowe gdzie może dźwignąć 350 kg!

Wzniesienie byłoby najlepszym rozwiązaniem a jak będzie już wiata to masz spokój i dobrze ,że o niej myślisz. 

Przy dwóch osiach podniesienie przodu przyczepy kołem wsporczym gdzie większość ciężaru jest na tylnej osi naprawdę pomaga przy manewrowaniu np. na trawiastej parceli. Zrób  sobie test i zobaczysz jaka jest różnica. Nawet Mover ma lżej oczywiście jak jest na tylnej osi zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, filipert napisał:

Po

IMG_20201224_112416.thumb.jpg.b0673cb6162b215eab17c0cbedbc5c6a.jpg

 

Najfajniej IMO wyglądają same ładnie odnowione (wypiaskowane i polakierowane) felgi stalowe (pomijając felgi aluminiowe). Ale kołpaki koszt znikomy i a felgi można kiedyś wyszykować, lepiej jednak już kołpaki niż mocno skorodowane felgi ;).

Widzę że nie ma klinów w dolnych listwach - pasują te standardowe 12mm najbardziej popularne.

Seria pytań "co to":

 -Nad oknem kuchennym to kratka od wyciągu nad kuchenką?

- gniazda na ścianie? 2 prądowe od lewej, dlaczego 2? potem co? wlew wody to ta ostatnia czwarta z prawej?

- 3 pasy logo na ścianie są malowane czy naklejane z dodatkowej blachy jak w starszych modelach?

 

11 godzin temu, filipert napisał:

Najpierw mover

Do której osi będziesz montował? Jak tam amortyzatory układ mają? w przedniej osi chyba będzie problem właśnie bo amortyzatory przeszkadzać mogą, więc chyba tylna oś zostaje?

Czy dobrze działa Ci spłuczka? w sensie czy ciśnienie spłukiwania jest dobre, pytam bo rzadko kiedy dobrze to działa jak woda jest ze zbiornika głównego (chyba że zbiornik jest blisko toalety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.