Skocz do zawartości

Wyskok kamperem z parceli na zwiedzanie


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Zulos said:

Do Pyrlandii mam w sumie ponad 100 km dalej, ale mam tam rodzinkę...

Wciąż jest jakieś tam ryzyko, że Nadarzyn może się nie odbyć więc może lepiej Poznań zaplanować ;) W poprzednich latach zdecydowanie Nadarzyn miał więcej wystawców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w prosty sposób mogę się sam o tym przekonać - trza pojechać i tu i tu;)

Najgorsze jest to, że z budżetem 200 tys. jestem w zasadzie w czarnej d... Nowego oczywiście nic nie kupię, a kilkuletnich używek na rynku w zasadzie nie ma... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jak tak :)

Dethleffs mój były w ub roku był kilkuletnim okazem i pojechał za pierwszym ogłoszeniem, fakt, że dziś dostałbym za niego +30k więcej, ale nie żałuję gdyż za Adrię musiałbym położyć dziś znacznie więcej. Takie prawo rynku.

Obserwuję rynek podaży w D ?

Istny kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 20:33, pawel1966 napisał:

Właśnie dlatego ja już się rozglądam za lekkim przedsionkiem do naszego nowego nabytku. Chcę kupić lekki, może pompowany przedsionek, który mogę zamknąć po wysunięciu z kedry. Widziałem ostatnio, takie rozwiązanie i bardzo mi się to spodobało. żeby zawsze wjechać z powrotem idealnie do namiotu po prostu rozciągasz na dwóch szpilkach sznurek i wjeżdżasz dokładnie w to samo miejsce żeby połączeni z namiotem się nie zmieniło.

zapodaj jakiś link, ciekawe ... wysunięcie kedry, sznurek....??? co to za patent??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link? dużo tego jest każdy przedsionek  np. z katalogu Reimo  ale i innych firm oznaczony jako "freistehend" czyli wolnostojący ma taką opcję. Po prostu odjeżdżasz kamperkiem i zamykasz go jak zwykły namiot.

np coś takiego

 

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pawel1966 napisał:

Link? dużo tego jest każdy przedsionek  np. z katalogu Reimo  ale i innych firm oznaczony jako "freistehend" czyli wolnostojący ma taką opcję. Po prostu odjeżdżasz kamperkiem i zamykasz go jak zwykły namiot.

np coś takiego

 

Oooo widzę zmiana sprzętu, tylko pogratulować:brawo:

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel1966 napisał:

Po prostu odjeżdżasz kamperkiem i zamykasz go jak zwykły namiot

Niemcy miesiąc temu rozbili się koło mnie z takim przedsionkiem. Potem się zdziwiłem, jak samochód zniknął a przedsionek został. W sumie mam mieszane uczucia co do tego patentu. Według mnie mija się to z charakterem kampera i jego mobilnością, a jak widziałem, ile czasu im zajęło rozkładanie go, to chyba wolę rozwinąć markizę w kilka minut ?

IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lbuster napisał:

Niemcy miesiąc temu rozbili się koło mnie z takim przedsionkiem. Potem się zdziwiłem, jak samochód zniknął a przedsionek został. W sumie mam mieszane uczucia co do tego patentu. Według mnie mija się to z charakterem kampera i jego mobilnością, a jak widziałem, ile czasu im zajęło rozkładanie go, to chyba wolę rozwinąć markizę w kilka minut ?

IMO

Ja podałem tylko przykładowy filmik. Ale będę szukał przedsionka podobnego do tego, który kupiłem do przyczepy na Obelinku. Nie jest pompowany a ma tylko w sumie jedną rurkę składającą się z trzech częsci. jego rozkładania mnie samemu zajmuje może do 10 minut. patent rewelacyjny. Sprawdzę czy da się go założyć do T5 ale boję się, że może być minimalnie za wysoki. Podobnie jak dla Ciebie  priorytet dla mnie to mobilność więc na pewno do minicampera potrzebne ne jest coś szybkiego w rozkładaniu i składaniu. BTW . My mamy zwykły daszek do T5 jak widać na zdjęciach i na pewno będe go zabeorał na letnie wypady ale już wtedy gdy będzie chłodniej przydałoby się coś zamkniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawel1966 napisał:

My mamy zwykły daszek do T5 jak widać na zdjęciach i na pewno będe go zabeorał na letnie wypady ale już wtedy gdy będzie chłodniej przydałoby się coś zamkniętego

No chyba, że tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lbuster napisał:

No chyba, że tak ?

:) mniej więcej mam już koncepcję jak pogodzić campera z przyczepą i używac jednego i drugiego. Ale wszelkie sugestie mile widziane. Np. niedawno przestałem się przejmować aż tak bardzo DMC przyczepy jaką chcę kupić ( ale nie chcę niczego powyżej 1300 DMC) bo np. DMC holowanej przyczepy dla nasego t5 to 2200 kg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawel1966 napisał:

Ale wszelkie sugestie mile widziane.

Ja się nie znam, ale się wypowiadam :P

Na filmiku, który zapodałeś wcześniej jest pokazane, jak rozkłada się ten przedsionek. Widać, że to bardziej jest pełnoprawny namiot niż markiza. Ci Niemcy mniej więcej tak samo walczyli i dodatkowo robili to w deszczu. Współczułem Im :( A mi się przyjemnie siedziało pod markizą :ph34r: Według mnie to był dokładnie taki sam namiot, jak na filmiku. I jak widać, żeby to był samo stojący przedsionek to muszą być co najmniej dwie rurki. No chyba, że jakiś pompowany o którym wspominałeś, to ok. 

Wydaje mi się, że powinien ktoś zaprojektować taki przedsionek w postaci 3-sekundowej Quechuy (czy jak to tam się pisze :mlot:)

PS. Dodaj w swoim profilu nowy nabytek :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.