Skocz do zawartości

Wyskok kamperem z parceli na zwiedzanie


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Slawka napisał:

Spokojnie jeszcze kilka lat przed Wami - potem będą pożyczać kampera ;) Nasze dziewczyny z dziadkami już nie jeżdżą (14 i 16 lat), ale do kampera się chętnie pakują. I to mimo tego, że czasem internetu nie ma. Na pokładzie mamy też sporo gier no i zawsze wybieramy miejsca, gdzie można połazić. Syn za to, jak on to mówi, "opiekuje się" kamperem kiedy my nie możemy ;)

Ja też ich szkolę i niemal zawsze ustawiają przyczepkę moverem do poziomu. Wiedzą jak to wszystko obsługiwać już dość dobrze, choć są młodsi. Ale najbardziej nas cieszy,że po prostu mają szansę  na to by zażyć z nami lasu, swobody...ich rodzice oczywiście też tego nie zaniedbuję i zdarza się, że jak wyjadą na wakacje to wracają do domu na sam ich koniec.Nieraz przejechali w wakacje drogę na Mani dwukrotnie w ciągu jednych  wakacji:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, pawel1966 said:

po prostu mają szansę  na to by zażyć z nami lasu, swobody

W dzisiejszych czasach to ważniejsze niż mogłoby nam się wydawać... Tego lasu i tej swobody nie da się skomercjalizować jak ktoś to czuje. Ja wiem, że rodzice się starają i rodzice też dbają, ale babcia z dziadkiem to inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Slawka napisał:

W dzisiejszych czasach to ważniejsze niż mogłoby nam się wydawać... Tego lasu i tej swobody nie da się skomercjalizować jak ktoś to czuje. Ja wiem, że rodzice się starają i rodzice też dbają, ale babcia z dziadkiem to inna bajka ;)

Sam mam takie odczucie ,że ten najwspanialszy świat, jaki przynajmniej ja znam z nieskrępowanych włóczęgo po mazurach, puszczy augustowskiej już się nie odrodzi P tegorocznej zadymie z coroną zdałem sobie sprawę, że coś jest nie tak. Swiat się zmienia niesamowicie, rozwój elektrnicznej, medialnej technologii, kontroli, ograniczeń, natłoku informacji  ogłupia ludzi w sposób niespotykany do tej pory. Dlatego wydaje mi się że warto ich zabierać w las, w miejsca, gdzie nie ma tłumu. Po to właśnie chcemy jeszcze przez jakiś czas pokazywać im inny świat niż ten , który zaczyna ich przytłaczać z każdej strony. :):)

20200614_121144.jpg

20200614_093113.jpg

20200613_114211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 15:46, Slawka napisał:

Do takich namiotów na dachach kamperów są dostępne ocieplacze, które zakłada się do wewnątrz lub na zewnątrz. Coś w stylu zewnętrznych mat ochronnych na kampera.

To właśnie mam zamiar zaraz zakupić, bo spałem kiedyś na  dachu w T5 jesienią w górach stołowych( byliśmy w Radkowie)  trochę było chłodno, tym bardziej,że było to jesienną porą i  zmarzłem śpiąc pod otwieranym dachem. Webasto to pierwsza rzecz, którą muszę załozyć ( w tej chwili jest podgrzewacz płynu chłodzącego ale to na chłodne noce jest za mało). Mój wybór tego rodzaju samochodu jest podyktowany przede wszystkim różnymi opcjami podróżowania. Nie zamierzam rezygnować z przyczepy, ale nie chcę zbyt dużej więc coś w rodzaju Kanus Sport 450 Fu z prysznicem i czterema miejscami do spania będzie dla nas do T5 odpowiednie. bo wtedy w samochodzie będą mogły spać jeszcze przynajmniej dwie osoby - więc będziemy mogli sobie campingować w szerszym gronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, pawel1966 said:

na  dachu w T5 jesienią w górach stołowych( byliśmy w Radkowie)  trochę było chłodno

Polecam ciepły śpiwór (mamy taki dwuosobowy ;)) i na wszelki wypadek odzież termiczną. Ale śpiwór jest tak ciepły, że jeśli już korzystamy z odzieży termicznej, to tylko z bluzy.

 

43 minutes ago, pawel1966 said:

świat, jaki przynajmniej ja znam z nieskrępowanych włóczęgo po mazurach, puszczy augustowskiej już się nie odrodzi

Mazury są inne, Puszcza Augustowska też. Powiem Tobie - nie trać nadziei :) Dzieci wynoszą z domu wartości i priorytety. Patrzę na nasze najstarsze dziecko (28 lat). On w tym roku urlop spędził w Bieszczadach. Z dala od tłumów. Pielęgnujcie we wnukach to, co piękne. Wrócą do tego prędzej czy póżniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Slawka napisał:

Mazury są inne, Puszcza Augustowska też. Powiem Tobie - nie trać nadziei

Ja osobiście zdecydowanie wolę bardziej pustą i dziką puszczę augustowską...wnuki jeżdzą tam z rodzicami od kilku lat w pewne odludne miejsce.  A Mazury zaliczyłem w ostatnich latach tylko na jakichś długo weekendowych wypadach na żagle. ale to już nie to jak dla mnie co było w latach kiedy pływaliśmy drewnianymi żaglówkami i kajakami robiąc w dwa tygodnie bez silnika rejz z węgorzewa do Rucianego i z powrotem...ehhh

OK to moje sentymenty i takie mi pozostały wspomnienia, do których się przeciez wraca...wszystko się zmienia więc nie mówię,że teraz jest źle - jest lepiej pod względem infrastruktury, to oczywiste. tylko ludzi za dużo...

A odnośnie spania na dachu - następnym razem byliśmy mądrzejsi i wzięliśmy porządne spiwory. Ale to wewnętrzne ocieplenia podnoszonego dachu w dużym stopniu rozwiązuje problem chłodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pawel1966 napisał:

w tej chwili jest podgrzewacz płynu chłodzącego ale to na chłodne noce jest za mało

Nie wiem czy w nim jest to samo co w sharanie, ale w sharanie ten dogrzewacz łatwo przerobić na ,,webasto,, wystarczy dołożyć programator i wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie wiem czy w nim jest to samo co w sharanie, ale w sharanie ten dogrzewacz łatwo przerobić na ,,webasto,, wystarczy dołożyć programator i wentylator

Tak to jest to samo. ale   rozmawiałem z producentem tego T5 ( zabudowa by la robiona w firmie Camp Van  w roku 2014 i zaraz pottem kupili go moi teściowie.) i potwierdził, że może to być za mało. Dlatego myslę, o zalożeniu Webasto.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

A piecyk nie jest ten sam?

nie wiem . muszę się temu przyjrzeć dokładniej jak będzie już u mnie pod domem. mój mechanik który robił różne naprawy tego auta mówil, że trzeba by przy tym pogrzebać i będzie OK. Jak na razie wszystko przede mną i musze się d teg dobrać po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pawel1966 napisał:

właśnie przed chwilą dobiliśmy z rodzicami targu

Gratki Paweł. Ja też od jakiegoś czasu patrzę w tę stronę. Zostawić sobie cepkę, zrobić blaszaka oraz B+E i w zależności od potrzeb albo samym holownikiem albo całym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pawel1966 napisał:

To właśnie mam zamiar zaraz zakupić, bo spałem kiedyś na  dachu w T5 jesienią w górach stołowych( byliśmy w Radkowie)  trochę było chłodno, tym bardziej,że było to jesienną porą i  zmarzłem śpiąc pod otwieranym dachem. Webasto to pierwsza rzecz, którą muszę załozyć ( w tej chwili jest podgrzewacz płynu chłodzącego ale to na chłodne noce jest za mało). Mój wybór tego rodzaju samochodu jest podyktowany przede wszystkim różnymi opcjami podróżowania. Nie zamierzam rezygnować z przyczepy, ale nie chcę zbyt dużej więc coś w rodzaju Kanus Sport 450 Fu z prysznicem i czterema miejscami do spania będzie dla nas do T5 odpowiednie. bo wtedy w samochodzie będą mogły spać jeszcze przynajmniej dwie osoby - więc będziemy mogli sobie campingować w szerszym gronie. 

No Paweł - teraz wnuki to chyba już u CIebie zamieszkają:D

Super sprawa - a jak poszukiwania cepki, bo chyba nie łatwo teraz znaleźć coś konkretnego?? Czy mi umknęło, że chcesz nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zulos napisał:

No Paweł - teraz wnuki to chyba już u CIebie zamieszkają:D

Super sprawa - a jak poszukiwania cepki, bo chyba nie łatwo teraz znaleźć coś konkretnego?? Czy mi umknęło, że chcesz nową?

Dziękuję  Mirek. Chcielibyśmy nową. Zobaczymy jak się sprawy potoczą ale już rozmawiałem z Knausem i być może wybierzemy się do Nadarzyna żeby zamówić przyczepę. Najbardziej przypadł nam do gustu Knaus Sport 450 FU Silver Edition ( kabina prysznicowa, umywalka wyprowadzona na zewnątrz i cztery miejsca do spania. ale pewnie byśmy do niej od razu coś dołozyli. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybierałem do Nadarzyna, ale nie wiem, czy nie pojadę za tydzień do Poznania.

A właśnie - gdzie bardziej warto??? Pod kątem kamperów/kampervanów oczywiście. Tak z suchej listy wystawców to nie wiadomo, co wiadomo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.