Skocz do zawartości

Wyskok kamperem z parceli na zwiedzanie


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

57 minutes ago, Zulos said:

Zastanawiam się tylko (nie zauważyłem tego) czy na parkingach dla osobówek właśnie np. przed centrami miasteczek nie ma czasem ograniczeń (czy to tablica, czy belka na wysokość), co eliminowałoby też blaszaki. Nie zaobserwował ktoś z Was czegoś takiego?

Spotkaliśmy się we Francji z takim rozwiązaniem i w Niemczech. W obu przypadkach były wyznaczone miejsca dla kamperów i strefy dla osobówek. Ale władze miasta czy ktoś kto tym zarządzał, mógł w zależności od potrzeb regulować ilość miejsc otwierając barierki z limitem 2,2m (przekręcając o 180 stopni). Kiedy my tam byliśmy większa część była przeznaczona dla kamperów.

Znalazłam nawet zdjęcie z Francji :)

20190206_155805.jpg

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliśmy się we Francji z takim rozwiązaniem i w Niemczech. W obu przypadkach były wyznaczone miejsca dla kamperów i strefy dla osobówek. Ale władze miasta czy ktoś kto tym zarządzał, mógł w zależności od potrzeb regulować ilość miejsc otwierając barierki z limitem 2,2m (przekręcając o 180 stopni). Kiedy my tam byliśmy większa część była przeznaczona dla kamperów.
Znalazłam nawet zdjęcie z Francji
20190206_155805.thumb.jpg.a6e98952070ae7a8f0b39de1a0094d25.jpg
Taką barierkę sam we Francji połamałem, bo zapomniałem że na dachu mam rower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wjechał parę lat temu z rowerem na dachu na parking podziemny w Ikei. Uchwyt thula wytrzymał ale relingi w Pasacie nie - wyrwało je razem ze śrubami.

 

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

No gdzie... obejrzał się czy nikt go nie widział i dał dyla ?

?

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wjechał parę lat temu z rowerem na dachu na parking podziemny w Ikei. Uchwyt thula wytrzymał ale relingi w Pasacie nie - wyrwało je razem ze śrubami.
 

Wiesz o ile do tuneli człowiek jest przyzwyczajony to do tych durnych bramek na parkingach naziemnych już niekoniecznie.

Po całym dniu podróży, zwyczajnie zapomniałem o rowerach na dachu, których nie ściągnąłem bo spieszyliśmy się do sklepu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze rozważyć campervana z otwieranym dachem i za nim przyczepa. 

Pozwoli to na dowolny wypad z kempingu i pozostanie na noc gdzieś gdzie akurat dojedziesz i nie opłaci się wracać bo np. fajnie w tym miejscu spędzić 2 dni. 

Przeważnie mają 4 miejsca do spania, lodówkę, kran no i turystyczną toaletę chociaż są i takie z zabudowaną i prysznicem. Wada to cena jak za kampera na busie lub nawet drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Benior napisał:

To może jeszcze rozważyć campervana z otwieranym dachem i za nim przyczepa. 

Pozwoli to na dowolny wypad z kempingu i pozostanie na noc gdzieś gdzie akurat dojedziesz i nie opłaci się wracać bo np. fajnie w tym miejscu spędzić 2 dni. 

Przeważnie mają 4 miejsca do spania, lodówkę, kran no i turystyczną toaletę chociaż są i takie z zabudowaną i prysznicem. Wada to cena jak za kampera na busie lub nawet drożej. 

@pawel1966 chyba chce uskutecznić takie rozwiązanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Zulos napisał:

U mnie to też taka pierwotna strategia była przyjęta, ale do tego czasu jeszcze trochę mamy, a jakoś tak coraz bardziej ciągnie do kampera.

Nie chodziło mi o to, żeby w tym wątku nakręcać kolejną dyskusję na temat kamper czy blaszak (choć to nieuniknione), ale przede wszystkim, czy ta wyższość mobilności jest warta ciasnoty i w zasadzie namiotu na dachu...

Z obserwacji zwłaszcza włosko-chorwackich wychodzi mi na to, że jednak blaszakiem można by może w wiele miejsc jednak się wcisnąć, gdzie kamperem nie ma szans.

Zastanawiam się tylko (nie zauważyłem tego) czy na parkingach dla osobówek właśnie np. przed centrami miasteczek nie ma czasem ograniczeń (czy to tablica, czy belka na wysokość), co eliminowałoby też blaszaki. Nie zaobserwował ktoś z Was czegoś takiego?

Ale jest dużo parkingów typowo dla kampera, ja bym na początek przeszedł w normalnego kampera (będzie mniejszy szok przestrzeni używkowej) pojeździł i zobaczył czy taki gabaryt to jakiś problem w zwiedzaniu, potem sobie zdecydujesz co chcesz. Blaszak jak dla mnie max 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Voku napisał:

Ale jest dużo parkingów typowo dla kampera, ja bym na początek przeszedł w normalnego kampera (będzie mniejszy szok przestrzeni używkowej) pojeździł i zobaczył czy taki gabaryt to jakiś problem w zwiedzaniu, potem sobie zdecydujesz co chcesz. Blaszak jak dla mnie max 2 osoby.

No i to jest chyba najlepsze rozwiązanie - do czasu jazdy z dziećmi taka półintegra, która zapewni nam przestrzeń podobną do przyczepy (a nawet w przypadku mojej ciut większą), a w naszym przypadku to jest jeszcze zapewne z 6-7 lat minimum, a później dla dwóch osób to już wybór jest wieeelki i ciasnota schodzi na dalszy plan w porównaniu do mobilności.

A jeśli chodzi o wyskoki z parceli na zwiedzanie, czyli mobilność na czas dłuższego pobytu, to trzeba się jednak nastawić na zwiedzanie w zasięgu rowerów i ścieżek rowerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

chyba chce uskutecznić takie rozwiązanie

tak jest. i...właśnie przed chwilą dobiliśmy z rodzicami targu...:):) to nasz nowy holownik. My już nim dużo jeździliśmy....teraz czas założyć hak, muszę zrobić prawo jazdy. A jesienią prawdopodobnie zaliczkujemy nowego Knausa 450 FU. Zwykle jeździmy we dwójkę, ale często z wnukami więc taki zestaw na jabliższe lata chyba nam będzie najbardziej odpowiadał.

T 5 Camp Van.jpg

20180428_120501.jpg

WP_20160527_001.jpg

WP_20160526_011.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.