Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Tu też myślę, że warto dodać, bo sporo ludzi czeka na tą informację. Od wczoraj do Chorwacji wjeżdżamy bez żadnego cyrku, bez testów, bez szczepień i bez żadnych rejestracji - czyli tak jak w przeszłości ;) 

Możesz podać źródło informacji? W necie słyszałem tylko o Cyprze, że wpisali Polskę na zielona listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mirmar napisał:

Możesz podać źródło informacji? W necie słyszałem tylko o Cyprze, że wpisali Polskę na zielona listę.

Oczywiście: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212

I to nie Cypr nas wpisał na zieloną listę a ECDC.

Cytat

Passengers travelling to the Republic of Croatia from an EU / EEA member state

Passengers coming directly from the countries and / or regions of the European Union, i.e. countries and / or regions of the Schengen Area and Schengen associated countries, and who are currently in the so-called green list of the European Centre for Disease Prevention and Control, regardless of their citizenship, will be allowed entry into the Republic of Croatia under the same conditions as before the onset of the COVID-19 disease if they show no signs of disease and they have not been in close contact with an infected person.

If the aforementioned persons transited to the border crossing points of the Republic of Croatia through other countries / regions without delay, at the border crossing point they should prove that they did not stay in transit areas and in that case, they will not be required to have proof of testing, a certificate of vaccination against SARS-CoV-2 disease, proof of recovery, nor will they have to stay in self-isolation.

Graphic representation of countries by colour according to the risk of the COVID-19 disease can be found on the website of the European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC).

i tłumaczenie wyboldowanego kawałka:

Cytat

Pasażerowie podróżujący do Republiki Chorwacji z państwa członkowskiego UE/EOG

Pasażerowie przyjeżdżający bezpośrednio z krajów i/lub regionów Unii Europejskiej, tj. z krajów i/lub regionów strefy Schengen oraz krajów stowarzyszonych z Schengen, którzy aktualnie znajdują się na tzw. zielonej liście Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób , niezależnie od ich obywatelstwa, będą mogły wjazdu do Republiki Chorwacji na takich samych warunkach jak przed wystąpieniem choroby COVID-19 , jeśli nie wykazują żadnych objawów choroby i nie byli w bliskim kontakcie z osobą zakażoną.

Tu aktualna mapka, gdzie od 17 czerwca Polska w całości znajduje się już na zielonej liście:
https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/situation-updates/weekly-maps-coordinated-restriction-free-movement

image.thumb.png.f1688c5f03ba3b9a3277a665279b5faa.png

Info też znajduje się po Polsku na oficjalnej stronie UE https://reopen.europa.eu/pl/map/HRV/7001

Cytat

Podróże z krajów lub regionów klasyfikacji jako „zielone”

Podróżni - niezależnie od obywatelstwa - przybywający z zaklasyfikowanymi jako „zielone” jeździć do Chorwacji bez konieczności poddania się wymogowi zapewnić lub testowi.

W przypadku tych podróżnych testowanie i kwarantanna nie są wymagane również w przypadku tranzytu przez państwa lub regiony wysokiego ryzyka.

I przy okazji. Od 21 czerwca Czechy znoszą zakaz podróży inny niż służbowe. I z racji, że PL jest na ich zielonej liście (https://koronavirus.mzcr.cz/en/list-of-countries-according-to-the-level-of-risk/) to do Czech też wjeżdzamy bez żadnych cyrków: 
https://reopen.europa.eu/pl/map/CZE/7001

Cytat

Kraje niskiego ryzyka (zielone)
podróżni 
przybywający z krajów sklasyfikowanych jako „zielone” nie podlegają wymogom w zakresie badań lub izolacji.

 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pawel1o napisał:

Marku a jaka jest teraz temperatura wody? 

W Zadarze  było bardzo  ok - ok 23 C dało się wejść. Aktualnie  południe Dalmacji  - bliżej 21C. Jutro  sprawdzę  czy da się wejść. 

20210618_184005.jpg

57 minut temu, Zulos napisał:

Ooo - i z tych bobów to ten bób mi odpowiada najbardziej...?

My ruszamy za tydzień... Ja już po raz drugi w tym roku... A niewykluczone, że nie ostatni...;)

Ja nie wykluczam,  że też zajrzymy tu jeszcze raz. Chyba,  że otworzą się  Włochy. 

20210617_191916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Ooo - i z tych bobów to ten bób mi odpowiada najbardziej...?

 

Tak, mi też sie to rzuciło w oczy, że tak można przygotować bób, ze wygląda zupełnie jak mięso. @maarec Daj przepis na taki bób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirmar napisał:

Tak, mi też sie to rzuciło w oczy, że tak można przygotować bób, ze wygląda zupełnie jak mięso. @maarec Daj przepis na taki bób. 

Na lodówkach szukasz wołowiny, przy okazji zabierasz mlody bób :) . Oba na ogień i pilnować  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem mam pytanko w świetle nowych postawień jak po drodze było na granicach w Austrii Słowenii sprawdzali coś czy może jechaliście przez Węgry ? 

Jadę w nocy z 26/27.06 i zastanawiam się czy brać zaświadczenia że jestem ozdrowieńcem czy nic nie brać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Smolik napisał:

Czołem mam pytanko w świetle nowych postawień jak po drodze było na granicach w Austrii Słowenii sprawdzali coś czy może jechaliście przez Węgry ? 

Jadę w nocy z 26/27.06 i zastanawiam się czy brać zaświadczenia że jestem ozdrowieńcem czy nic nie brać ?

Jeśli masz jakiekolwiek glejty, czy z tytułu ozdrowieńca, czy zaszczepienia, to bierz - niby teraz jesteśmy na zielono, ale nikt nie powiedział, czy za tydzień też będziemy. Jeśli nie wówczas wracają poprzednie zasady. A kartka papieru chyba nie przeważy zestawu;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak to jest po 15 sierpnia w Chorwacji. Gdzieś, kiedyś wyczytałem że turystów w tym okresie jest juz coraz mniej? Prawda to?
Ogolnie po sporej ilości emaili do różnych kemingow udało nam się zarezerować parcele na Cikat w nowej strefie która otwierzyli dopiero w tym roku. Byliśmy w szoku że aż tak mały wybór jest na ten sezon.
Faktycznie robi się luźniej gdy kończą się wakacje Włochów w sierpniu. Zawsze po 15tym sierpnie, ale sprawdź jak jest w tym roku.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

U nas wszystko  było załączone przez enter croatia. Zeskanowali Chorwaci dowody i po godzinie  oczekiwania wjechaliśmy do  Chorwacji. 

 

20210619_124319.jpg

Zivogosce kemp. Dole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gusia-s napisał:

Zivogosce kemp. Dole ?

Oczywiście. Trudno pomylić to miejsce.

Niestety  równie trudno je poznać po 8 latach :(.

2 rzędy domków  czeskiego  biura podróży  w 1 i 2 linii zabiły  ten camping dla karawaningu. 

Jeżeli miałbym stac za 2 rzędami  domków  bez szans na widok i powiew  wiatru  - pojechałbym dalej. 

My zajechaliśmy  z wizytą, głównie do sklepu,  który okazał się być  zamknięty. 

20210619_124335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.