Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, mirmar napisał:

@maarec jakie obłożenie na Dole? Odwiedziłeś także inne kampingi w tym rejonie Cro?

Poza domkami ok 30%.

Falkensteiner  w Zadarze  ok 95% na parcelach ACSI i 20% na pozostałych. 

11 godzin temu, tomekk napisał:

Jaki w Dalmacji kemping jest w miarę sensowny, tzn zawsze znajdzie się wolne miejsce, wjadę sporą przyczepą, widok morza ? Rozrzut może być od Zadaru do Makarskiej. Najlepiej z częścią nieparcelowaną.

Być może  Viter lub  Ciste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2021 o 07:37, maarec napisał:

Jeżeli miałbym stac za 2 rzędami  domków  bez szans na widok i powiew  wiatru  - pojechałbym dalej. 

A jak miejscówki na klifie.. po prawej jak domki się kończą???

Tam było kilka miejscówek w pierwszej linii, w cieniu, bliżej miasteczka....

W dniu 20.06.2021 o 07:37, maarec napisał:

 

 

Edytowane przez Prusiak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Socale napisał:

Ta swojska nazwa w brzmieniu...

Nawet Niemcy nie wiedzą co ona oznacza, tu wazelina ma działać.

Dawniej borik. Nowy właściciel w końcu po latach zainwestował,  ze starego miejskiego cempingu została tylko działka. 

Nazwa odstrasza,  reszta bdb. Dla mnie do osiągnięcia  na raz z domu poniżej  12 godzin bez korków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dalibyśmy radę stworzyć listę banków, z których bankomatów można wypłacać z kart wielowalutowych bezpośrednio kuny bez przeliczników i prowizji?

Mi wszystkie Euronety (ATM) drą się o prowizję i także przeliczają jak chcą (jak mam EUR i kuny na karcie to domyślnie bierze mi z EUR, przelicza i jeszcze prowizję nalicza.

W tym roku utwierdziłem się, że bez przeliczników (wybór na ostatnim etapie transakcji) i bez prowizji wypłacają bankomaty OTP Banka i tego jestem pewny. Z tego co pamiętam to ponoć Zagrebacka Banka też, ale nie jestem pewien.

 Tak że ja do takiej listy mogę dołożyć tylko ten jeden:

OTP Banka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Czy dalibyśmy radę stworzyć listę banków, z których bankomatów można wypłacać z kart wielowalutowych bezpośrednio kuny bez przeliczników i prowizji?

Mi wszystkie Euronety (ATM) drą się o prowizję i także przeliczają jak chcą (jak mam EUR i kuny na karcie to domyślnie bierze mi z EUR, przelicza i jeszcze prowizję nalicza.

W tym roku utwierdziłem się, że bez przeliczników (wybór na ostatnim etapie transakcji) i bez prowizji wypłacają bankomaty OTP Banka i tego jestem pewny. Z tego co pamiętam to ponoć Zagrebacka Banka też, ale nie jestem pewien.

 Tak że ja do takiej listy mogę dołożyć tylko ten jeden:

OTP Banka.

 

OTP Banka

Erste

Raiffeisen (na 99%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, pjetko napisał:

OTP Banka

Erste

Raiffeisen (na 99%)

Dzięki.

W międzyczasie inny temat na tranzyt przez Słowację. Taki artykuł na gazeta.pl o nowych zasadach wjazdu na Słowację (fragment):

Wprawdzie Słowacja umieściła Polskę od 14 czerwca na zielonej liście, nie oznacza to, że podróże do naszego południowego sąsiada będą odbywać się bez żadnych ograniczeń. Jak informuje Rzeczpospolita, wszystkie osoby wjeżdżające na teren kraju muszą wypełnić specjalny formularz. Jego brak oznacza 14 dni kwarantanny i 1,6 tys. euro kary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jest to prawda, ale na szczęście nie dotyczy tranzytu - info z gov.pl:

Tranzyt przez terytorium Republiki Słowackiej

Zgodnie z zapisami Zarządzenia Urzędu Zdrowia Publicznego Republiki Słowackiej nr 218/2021 obowiązującego od dnia 14 czerwca 2021 r. (vyhláška ÚVZ SR č. 218/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky), obywatele państw UE, w tym obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem do innego kraju UE przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowania paliwa na stacjach benzynowych. Na tranzyt nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19 ani wypełnianie jakiegokolwiek formularza np. https://korona.gov.sk/ehranica/.

2 godziny temu, pjetko napisał:

OTP Banka

Erste

Raiffeisen (na 99%)

Wracając do listy bankomatów bez prowizji - czy ktoś może potwierdzić, że do listy można dopisać Zagrebacka Banka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś od północy dla wracających z Chorwacji którzy nie są zaszczepieni 10 dni kwarantanny :
"Od północy będzie obowiązywać 10-dniowa kwarantanna dla powracających z krajów znajdujących się poza strefą Schengen - z wyłączeniem osób w pełni zaszczepionych i będących minimum dwa tygodnie od ostatniej dawki. "

https://next.gazeta.pl/next/7,173953,27240902,dluzsza-kwarantanna-dla-przybywajacych-spoza-schengen-zmiana.html

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

36 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Od dziś od północy dla wracających z Corwacji którzy nie są zaszczepieni 10 dni kwarantanny :
"Od północy będzie obowiązywać 10-dniowa kwarantanna dla powracających z krajów znajdujących się poza strefą Schengen - z wyłączeniem osób w pełni zaszczepionych i będących minimum dwa tygodnie od ostatniej dawki. "

https://next.gazeta.pl/next/7,173953,27240902,dluzsza-kwarantanna-dla-przybywajacych-spoza-schengen-zmiana.html
 

 Tylko, że to dotyczy w zasadzie tylko przylatujących bezpośrednim samolotem. Wjeżdżając samochodem będziesz wjeżdżać do PL zapewne z Czech albo Słowacji, czyli z Schengen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.