Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nie ma co dramatyzować i przesadzać, ale sam miałem rezerwację na kempingu z basenami i ją wycofałem. Zostawiłem drugą na takim bez basenów.
Niestety baseny to dość dobre ryzyko przenoszenia wirusa - zwłaszcza jak są to kompleksy ze zjeżdżalniami. Tłok, wszystkie dzieci wszystkiego dotykają, nabierają wody w usta, wypluwają to, przecierają rękami, dotykają poręczy, barierek, etc...
Wiem jak jest z dziećmi, ale mimo wszystko ja w tym roku odpuściłem.
Może jestem przewrażliwiony (tak jak z komunią do ust), ale w tym siedzę, i wiem czym to się je.
A w tej chwili w trzy dni zamknęliśmy 200 osób z dwóch wsi z dwóch mszy w Boże Ciało na kwarantannę.


Po co te kościoły otworzyli, powinien być przynajmniej calkowity zakaz komunii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, witus napisał:

Po co te kościoły otworzyli, powinien być przynajmniej calkowity zakaz komunii.

 

Gdyby hierarchowie kościelni byli wystarczająco odpowiedzialni, nakazaliby komunię wyłącznie duchową. A jeśli nie duchową to przynajmniej na rękę. Ale powinien to być bezwzględny nakaz dla wszystkich kościołów. Oczywiście samo spotykanie się w kościołach rodzi ryzyko, ale nieporównywalne z braniem komunii do ust.

U mnie z ok. 2 tys. osób które wysłaliśmy na kwarantannę od początku epidemii, przynajmniej z 600 to z kościołów...

A ponoć Słowacja jutro się otwiera dla Polaków - prawda li to??

Aaa - jest już info w głównym koronawirusowym wątku...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam, czytam i się zastanawiamy razem z żoną mocno.... może faktycznie warto sie wstrzymać... sami nie wiemy, nie chcielibyśmy żeby młody się nudził a na chodzenie po górach jest jeszcze trochę za mały - 4 latka. Jeśli nie CRO to wtedy AT oraz chyba Berninapass w Szwajcarii, przejazd tym pociągiem, potem autem... ech namieszał ten wirus, namieszał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, borek6 said:

AT oraz chyba Berninapass w Szwajcarii

Austrię polecam bardzo. Z młodym Montelino's Adventure. Nie nadążycie za nim, jak będzie zbiegał z góry, do kolejnych punktów, by zebrać naklejki ;) https://www.saalbach.com/en/summer/family

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Slawka napisał:

Austrię polecam bardzo. Z młodym Montelino's Adventure. Nie nadążycie za nim, jak będzie zbiegał z góry, do kolejnych punktów, by zebrać naklejki ;) https://www.saalbach.com/en/summer/family

Byliśy nie raz w AT, i uwielbiamy. Ale w Saalbach nas jeszcze nie było więc kto wie, może akurat, dzięki @Slawka ! ?  

To chyba będzie  w obecnym czasie najrozsądnijeszy pomysł. W razie pogorszenia zawsze można się szybko zwinąć i w 24h jesteśmy w Polsce. A obecnie na prawde nie wiadomo czego się można spdziewać i jakię bedą ruchy krajów ościennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, borek6 said:

Byliśy nie raz w AT, i uwielbiamy

Ja kocham góry latem  :) I Austria jest dla mnie rewelacyjna.  Podobnie jak Szwajcaria .

Cały czas czekam, żeby nas Finowie wpuścili. A jeśli nie, to Austria, Jezioro Bodeńskie i Szwajcaria w planach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, borek6 napisał:

Byliśy nie raz w AT, i uwielbiamy. Ale w Saalbach nas jeszcze nie było więc kto wie, może akurat, dzięki @Slawka ! ?  

To chyba będzie  w obecnym czasie najrozsądnijeszy pomysł. W razie pogorszenia zawsze można się szybko zwinąć i w 24h jesteśmy w Polsce. A obecnie na prawde nie wiadomo czego się można spdziewać i jakię bedą ruchy krajów ościennych.

z Chorwacji szybciej - w 12h będziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Chorwacji szybciej - w 12h będziesz

No bez przyczepy to się zgodzę ze się da ja wiem ze z przyczepa 1000km robię w 14 godzin o to już jest dla mnie optymalnie, dokładnie mam sprawdzone ze od miejsca zamieszkania przez Niemcy do granicy z AT mam dokładnie tyle jadąc oczywiście normalnie z przystankami, tankowaniem itp.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym specjalnej wagi do wzrostu zachorowań w Chorwacji nie przykładał.

Po 1 - na pewno to przewidzieli, wkalkulowali w ryzyko i na pewno nie będzie tak, że w panice szybko zamkną granicę z powrotem.

Po 2 - ograniczając aktywności tłumne że tak powiem (zwiedzanie miasteczek i przeciskanie się w ciasnych uliczkach pomiędzy ludźmi, aquaparki, baseny, zjeżdżalnie, duże restauracje, itp, itd.), przebywając w swoim stałym gronie i zabezpieczając się przy np. zakupach czy innych aktywnościach, w których kontakt z innymi jest konieczny - w żaden sposób nie zwiększamy ryzyka w stosunku do zwykłej aktywności w swoim miejscu zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Zulos said:

ograniczając aktywności tłumne że tak powiem

Podzielam Twoją opinię. W dużym stopniu zależy to od naszego podejścia. Bo można na różne sposoby ;) https://www.facebook.com/watch/live/?v=723653745127951&ref=watch_permalink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Szybenik... Najlepiej wygląda od strony morza - wpływanie do Szybeniku to na prawdę fajne doświadczenie, a zwłaszcza uciekanie, gdy dwie burze z dwóch stron schodzą się nad Szybenikiem, łączą i gonią uciekinierów przesmykiem na otwarte morze, a łajba aż trzeszczy lecąc fordziakiem na froncie burzowym 11 węzłów...:D

Co-po-niektórzy - jak np. @gusia-s wiedzą zapewne o czym piszę...:D 

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.