Skocz do zawartości

Montaż elastycznego solara - gdzie kupić, jak zamontować, czego się wystrzegać itp.


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Kdl napisał:

Jest to rozłącznik 2P na dc 

https://allegro.pl/oferta/rozlacznik-bezpiecznik-10x38-1000v-dc-solar-32a-2p-8076677905 i spokojnie można go rozpinać pod obciążeniem

Mam taki między solarem ( 300 W ) a regulatorem.  Dobry pomysł. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, filipert napisał:

Pochmurno? 

Ale ładnie działa MPPT

W słońcu, ale była już 17:00  więc nie za wiele go padało, jutro ma być ładna pogoda jak się uda stanąć w słońcu to zobaczę w południe jak ładuje.
Od mojego powrotu czyli wtorek, jeszcze aku się nie naładowały :P Ale przyczepa jest delikatnie pod drzewem, więc słońce mam dopiero po południu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Voku napisał:

Od mojego powrotu czyli wtorek, jeszcze aku się nie naładowały :P

3 pełne dni ładowania bez poboru i jeszcze nie naładowało?

Do ilu zjechałeś baterie? Jaką miałeś pogodę przez te 3 dni?

Drzewo chyba jeszcze nie zacienia zbytnio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, filipert napisał:

3 pełne dni ładowania bez poboru i jeszcze nie naładowało?

Do ilu zjechałeś baterie? Jaką miałeś pogodę przez te 3 dni?

Drzewo chyba jeszcze nie zacienia zbytnio.

 

około 12V ale jak przyjechałem do domu to nie wiem czy nie było 12,6V idzie to jak krew z nosa.
Zobaczę jak to będzie hulać na szeregowym. Druga sprawa że tego słońca chyba za dużo nie było może 2 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Krakowa jestem oddalony o ok 100 km w linii prostej. U nas dopiero dzisiaj było trochę słońca (ale bez szału), a do wczoraj, to śnieg padał i jakby tak razem policzyć, to słońca raczej na minuty, niż na godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jerrylin napisał:

Od Krakowa jestem oddalony o ok 100 km w linii prostej. U nas dopiero dzisiaj było trochę słońca (ale bez szału), a do wczoraj, to śnieg padał i jakby tak razem policzyć, to słońca raczej na minuty, niż na godziny. 

Fakt jeszcze wczoraj chyba śnieg padał. Mam nadzieje jutro zobaczyć ile to wyciągnie na słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U mnie tak - czasem jakaś lampk a się zaświeci, ale ogólnie kamper stoi...

Screenshot_20210409-144700.thumb.jpg.777bdbc8511ca477aa3c8ace2c289b37.jpg

Screenshot_20210409-144704.thumb.jpg.a5cd5c5929b6f9ded68fd883a8a7b448.jpg

Screenshot_20210409-144640.thumb.jpg.7a83d760b8000659578b9dfbba77f5fb.jpg

Ale to efekt naładowanego akumulatora że więcej nie chce...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lądowanie akumulatora 200Ah przy prądzie 5A trwa około 32 do 40h. Jedyne co pozostaje to czekać na słoneczne dni ... zimą na naładowanie dużego aku potrzeba tygodnia :) preferowane świeczki albo agregat. Duży plus, że lodówki nie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Misio napisał:

u nas piękne słońce...,

a agregat - jednak to nie kojarzy mi się z urlopem...

.Mi też nie. ..Ale jaka jest alternatywa na doładowanie aku w Norwegii w trakcie nocy polarnej ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.