Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Pomalutku do przodu. Austria otworzyła w niedzielę granice m.in. z Czechami, a dziś późnym popołudniem Czesi zapowiedzieli otwarcie granic 26.05. Wieczorem mają podać więcej szczegółów (m.in. z jakimi państwami). Źródło: https://news.expats.cz/weekly-czech-news/czech-republic-to-relax-border-controls-from-may-26/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie nakręcam , od kilku lat co roku "główny" urlop spędzamy za granicą. W tym roku plan był na Francję i powrót przez Włochy , Austrię.

Powiem szczerze choćby otwarli wszystkie granice to i tak w tym roku poświęcimy cały wolny czas tylko Polskę

i  w końcu pojedziemy w te miejsca  na które co roku brakuje czasu.

i zachęcam każdego z Was.

olać w tym roku zagraniczne wyjazdy, jeździć po Polsce , korzystać z lokalnych, firm, pić piwo z lokalnych browarów, kosztować regionalnej kuchni.

pomożemy lokalnym firmą stanąć na nogi i pokażemy że warto inwestować w infrastrukturę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Suzu4x4 said:

pomożemy lokalnym firmą stanąć na nogi i pokażemy że warto inwestować w infrastrukturę .

Szlachetne to co napisałeś... gdyby tylko faktycznie przełożyło się to na inwestycje w infrastrukturę, a nie w maksymalizację zysku za wszelką cenę. Dwie ciekawostki z zeszłego tygodnia: cena za noc w 2019 roku (miejsce w porcie) - 50 zł, w tym roku - 80 zł, kemping za pobyt od piątku do niedzieli liczy sobie w tym roku jak za 3 doby a nie za 2. No i chyba średnio mam ochotę płacić za 0,5 litra piwa 10 zł. W zeszłym roku, w Niemczech, podwójna porcja żeberek z grilla - 4,5 EUR i piwo (nierozcieńczane) 1,5 EUR. Wyboru dokona każdy sam :)

A poza tym, jak podał wczoraj Teleexpress, na kempingach większość miejsc jest już zarezerwowana ;)

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Slawka napisał:

Szlachetne to co napisałeś... gdyby tylko faktycznie przełożyło się to na inwestycje w infrastrukturę, a nie w maksymalizację zysku za wszelką cenę. Dwie ciekawostki z zeszłego tygodnia: cena za noc w 2019 roku (miejsce w porcie) - 50 zł, w tym roku - 80 zł, kemping za pobyt od piątku do niedzieli liczy sobie w tym roku jak za 3 doby a nie za 2. No i chyba średnio mam ochotę płacić za 0,5 litra piwa 10 zł. W zeszłym roku, w Niemczech, podwójna porcja żeberek z grilla - 4,5 EUR i piwo (nierozcieńczane) 1,5 EUR. Wyboru dokona każdy sam :)

A poza tym, jak podał wczoraj Teleexpress, na kempingach większość miejsc jest już zarezerwowana ;)

oczywiście można jechać do Sopotu, Międzyzdroji , czy  Pod krokwię do Zakopanego i rezerwować kemping za 150 zł dobę, czy stać na wybetonowanym parkingu za 80 pln.

Ale równie dobrze można stać nad tym samym morzem czy w tych samych górach za połowę tej kwoty w dużo ciekawszym miejscu ;).

 W Niemczech owszem fastfoody czy piwo nie są drogie ale wyjście do normalnej restauracji na dwudaniowy obiad czy obiad + deser zawsze jest  dużo droższe niż w Polsce. Austria, Włochy czy Chorwacja to samo.

nie będę się licytował cenami bo podając ceny na wyrywki w każdym z państw można znaleźć coś taniej niż w Polsce ale dla nas dla osób które na wyjazdach nie siedzą w garach tylko lubią korzystać i poznawać lokalną kuchnię przeliczając na osobodoby jakby nie liczył wakacje w PL zawsze wychodzą taniej niż w UE.

nikomu nie narzucam, jedynie zachęcam, ja tak postanowiłem  i budżet który miałem przeznaczony na UE pozostawię w całości w PL.

nie będziemy sobie żałować :]

 

ps. do tej pory nigdy w życiu nie rezerwowałem żadnego kempingu i nie  zamierzam tego zmieniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Slawka napisał:

w Niemczech, podwójna porcja żeberek z grilla - 4,5 EUR i piwo (nierozcieńczane) 1,5 EUR

Bardzo lubię bywać u zachodnich sąsiadów i jeść ich smakołyki, ale.... nie daje wiary w to co napisałaś. Powiedz mi gdzie te żeberka? Pojedziemy, zjemy, zrobię fotki cennika.

 

32 minuty temu, Slawka napisał:

No i chyba średnio mam ochotę płacić za 0,5 litra piwa 10 zł

Dycha to normalna cena. Chyba że lubisz speluny, to tam spokojnie za 6-7 piwo dostaniesz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Cathay said:

Powiedz mi gdzie te żeberka? Pojedziemy, zjemy, zrobię fotki cennika.

Bardzo proszę :) Byliśmy na tym kempingu https://goo.gl/maps/3ouYCgiMTZvB4VLg6, a żeberka dawali obok https://goo.gl/maps/HVfDTEBgV7ishjAM6 

I jeszcze zdjęcie, ale nie cennika ;)

10 zł za pół litra piwa, to być może cena w Polsce normalna. Nie wypowiem się, bo mało podróżuję po Polsce.

20190430_161836-01.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Slawka napisał:

10 zł za pół litra piwa, to być może cena w Polsce normalna.

Tak, to normalna cena w PL w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. 8-12zł 

Godzinę temu, Slawka napisał:

Dwie ciekawostki z zeszłego tygodnia: cena za noc w 2019 roku

To ja dorzucę łekendowe rozeznanie z teraz: randomowy camping na płw. Helskim, 3 osoby, najbliższy łekend: 80-90zł/dobę. Zarezerwowałem więc kwatery obok za 100zł/dobę. 50 m do morza. (tylko te parko-wydmy oddzielają budynnki od morza, jak to w PL). Campingi w PL nie mają kompletnie sensu. Przy takim podejściu i standardach jakie prezentują, lepiej by było żeby pobankrutowały.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

i  w końcu pojedziemy w te miejsca  na które co roku brakuje czasu.

i zachęcam każdego z Was.

Kuba, zachęcać nie trzeba, chętnie w tym roku nadrobię zaległości, w formie przedłużonych weekendów

bez wspierania biznesu lokalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Slawka napisał:

Nie wypowiem się, bo mało podróżuję po Polsce.

szkoda. nie wiesz co tracisz.

nie to żebym był jakimś przeciwnikiem zagranicznych wyjazdów, jak pisałem wcześniej sami podróżujemy kilka razy w roku poza granice naszego kraju , ale polska ma tyle do zaoferowania że praktycznie każdy wolny weekend znajdzie się coś ciekawego.

I jeśli kwestia finansowa jest dla Ciebie tak ważna, to uwierz mi że jest wiele miejsc (cywilizowanych) gdzie za cenę poniżej połowy tego co płaciłaś w podlinkowanym przez Ciebie kempingu (za moją rodzinę wychodzi tam ok 140 zł doba)  można się budzić z wcale nie gorszym widokiem z okna.

stanie na wybetonowanym nabrzeżu za 80 zł /doba pozostawiam pasjonatom parkingów wolę taki widok za 65zł  :)

obraz.thumb.png.fcc9f1147b0ba60b4364fdba9912b481.png

 

 

4 minuty temu, chris_66 napisał:

Kuba, zachęcać nie trzeba, chętnie w tym roku nadrobię zaległości, w formie przedłużonych weekendów

bez wspierania biznesu lokalnego

ja bym powspierał :)

u nas też są winnice gdzie można napić się dobrego wina w cenie  kilku E za butelkę .

ja będę testował szukam nowych doznań , na razie same pozytywne wrażenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Slawka napisał:

No i chyba średnio mam ochotę płacić za 0,5 litra piwa 10 zł. W zeszłym roku, w Niemczech, podwójna porcja żeberek z grilla - 4,5 EUR i piwo (nierozcieńczane) 1,5 EUR. Wyboru dokona każdy sam :)

A poza tym, jak podał wczoraj Teleexpress, na kempingach większość miejsc jest już zarezerwowana ;)

Jeśli chodzi o piwo rzemieślnicze, to jako miłośnik kraftu i piwowar domowy uważam że 10 zł za piwo uwarzone z pasją to nie jest dużo. Jeśli chodzi o piwo Niemieckie, to u nich browary nie były przejęte przez koncerny. Fakt mają dużo mniejszych lokalnych browarów w których ważony jest głównie Lager i z tego powodu patrząc pod kątem "rewolucji piwnej" oni są trochę za nami (u nas to się wszystko odbiło od dna i bardzo dynamicznie wystrzeliło, bardzo dużo rzemieślniczych browarów, ponad 1000 premier piwnych w roku, spora ilość festiwali craftowych). Nie chodzi mi o to że ich (niemieckie) piwa są złe, są po prostu "nudne" :D, aczkolwiek szalenie poprawne.

Z tym Teleexpresem, podobne informacje sprzedają w artykule na stronie TOK FM. Ale ja mam swoje zdanie na ten temat. Tak na prawdę, na rzadko który kemping idzie się na razie dodzwonić. Więc jakim cudem, wszystko już jest po rezerwowane?  Ktoś tu się chyba bawi w jakiś "agresywny marketing" , otwarcie granic myślę że jest realne i jednak "złoty strzał 2020" może campingach w kraju nie do końca wypalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

ja bym powspierał :)

u nas też są winnice gdzie można napić się dobrego wina w cenie  kilku E za butelkę .

ja będę testował szukam nowych doznań , na razie same pozytywne wrażenia ;)

Właśnie ostatnio PC wpadło na pomysł, aby w swojej bazie zrobić nową kategorie, chyba "Agro Camp" gdzie poza możliwością zaparkowania na noc, jest możliwość zakupu lokalnych produktów. Tylko coś to na ich stronie jakoś dziwnie zorganizowane jest. Bo w kategoriach jest "nad morzem", "nad jeziorem" i w "górach". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

 

To ja dorzucę łekendowe rozeznanie z teraz: randomowy camping na płw. Helskim, 3 osoby, najbliższy łekend: 80-90zł/dobę. Zarezerwowałem więc kwatery obok za 100zł/dobę. 50 m do morza. (tylko te parko-wydmy oddzielają budynnki od morza, jak to w PL). Campingi w PL nie mają kompletnie sensu. Przy takim podejściu i standardach jakie prezentują, lepiej by było żeby pobankrutowały.

Kempingi w ogóle nie mają sensu?

Pomijam już porównywanie cen kwater do zupelnie innej formy jakim jest karawaning?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mandrol napisał:

To moje prawie 15l nie wygląda tak źle przy gabarytach mojego zestawu?

Ford g... wart a spalił najmniej z rowerami i kratą piwka w bagażniku 12l ??

Zapowiada się gorący dzionek

IMG_20200519_080816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.