Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Slawka napisał:

Znajomi, z paszportami w zębach, jeżdżą po Polsce ;) Jak podejmą próbę dotarcia na Słowenię, będziemy mieć info z pierwszej ręki :)

No przez Chorwację na ten przykład tranzyt jest możliwy... Choć mało kto jeździ przez Chorwację tranzytem:-) Ale do Czarnogóry by można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Zulos said:

No przez Chorwację na ten przykład tranzyt jest możliwy... Choć mało kto jeździ przez Chorwację tranzytem:-) Ale do Czarnogóry by można...

Właśnie szukam jakiegoś oficjalnego potwierdzenia, bo czytałam, że jak się ma potwierdzenie  wykupienia noclegów lub usługi turystycznej w Chorwacji, to można przekroczyć granicę. Nadal nie ma jak tam dotrzeć co prawda, ale krok po kroku... ;)

Edit: Polska ambasada w Zagrzebiu podała takie info 

 

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba coś zarezerwować w Chorwacji ?

Do Austrii wpuszczają jeżeli zrobi się test do max 4 dni przed wjazdem. Wydaje mi się że jeżeli tylko przejechać przez kraj bez zatrzymania (tak jak tranzyt teraz) to będą wpuszczać.

https://www.gov.pl/web/austria/ruch-graniczny-i-kwarantanna-w-Austrii

Jeszcze tylko Czechy wpuszczą I można jechać ?

 

Edytowane przez przemeq23 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ostrzyłbym sie szybko na MNE, SRB, - problemem będzie nie sama granica ale granica UE - tu zawsze jaja były nawet z wymaganiami dla psa wiec sądzę że tu przytrzyma najdłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, przemeq23 said:

Do Austrii wpuszczają jeżeli zrobi się test do max 4 dni przed wjazdem. Wydaje mi się że jeżeli tylko przejechać przez kraj bez zatrzymania (tak jak tranzyt teraz) to będą wpuszczać.

Ja do Austrii mogę już dziś ;), ale kempingi otwierają dopiero 29 maja.

2 minutes ago, smok_wawelski said:

problemem będzie nie sama granica ale granica UE

UE stwierdziła, że najpierw muszą być uregulowane kwestie podróżowania między krajami w ramach Unii, dopiero potem będę decydować o warunkach otwarcia unijnych granic. Obecne regulacje obowiązują do 12.06. jeśli dobrze pamiętam datę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie teraz już wjechać do Chorwacji to jest prosta sprawa - trzeba kupić jacht i jeśli wykażesz na granicy, że jesteś właścicielem jachtu z portem macierzystym w Chorwacji to wjeżdżasz;-)

Może sprzedają jakieś wirtualne jachty po max. 100 EUR na przykład??;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Michał2016 said:

Niech im wirus da w kość porządnie.

Nie ukrywam, że ścięło mnie z nóg... Jak można komuś żyć tak źle? Przecież nikt Tobie nie każe tam jeździć, ani nikt Cię nie zmusza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Slawka napisał:

Nie ukrywam, że ścięło mnie z nóg... Jak można komuś żyć tak źle? Przecież nikt Tobie nie każe tam jeździć, ani nikt Cię nie zmusza. 

Nie wiem czemu cie  ścieło. Wiem, że Chorwatom się  popieprzyło pod dekielkiem i niech lekko odsapną. Dzięki wirusowi dowiedzą się że nie tak wiele mają do zaoferowania oraz, że powinni szanować tych którzy im płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie życzę im oczywiście źle ale...do Chorwacji nie pojadę nawet przez kilka następnych lat..a może nawet już wcale się tam nie wybiorę. Wiele razy przepłacałem za czartery, campingi, żarcie w konobach i wszystko. Wiele razy w tych właśnie konobach Polacy ze stojących za 100 EUR/noc jachtów byli pomijani przez kelnerów gdy przy stoliku obok siedzieli niemcy, włosi lub austriacy... Dziesięć lat temu powiedziałem DOŚĆ, choć wiele lat wcześniej byliśmy Chorwacją urzeczeni - po prostu zaraz po tej ich bałkańskiej wojnie tylko my jeździliśmy tam masowo i zostawialiśmy im jakieś tam grosze ..żeby się odradzali. Jak się już odrodzili to...sami wiecie co. Parę lat temu jednak znów miałem nieprzyjemność przejeżdzania przez Chorwację - bo nas napadło, żeby wracać z Grecji przez Albanię, Montenegro. i znów złojono nas na campingu w Konobie...Więc jesli ktoś się tam wybiera - bo bramy niebios się otworzyły, życzę wszystkiego najlepszego:)

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Michał2016 napisał:

Chciałbym by Chorwacja wreszcie dostała po dupie mocno. Może to zmieni ich podejście. Od co najmniej 10 lat ich ceny oraz prawo zakazujące  spania poza kempingami są bardzo mało europejskie. Niech im wirus da w kość porządnie.

ale gadasz głupoty. Przecież jest wolny rynek. Campingi mają już czasem po 20 maja zapchane i co ? mają ceny obniżać ? tak to nie działa. Na Słowenii w jaskini Postojna podniesiono cenę biletu dla mojej rodzinki do ponad 100E! po to aby ograniczyć ilość turystów - a nawet w zimie trzeba było robić rezerwacje, ludzie z całego świata. W Chorwacji tłumy turystów, knajpki zapełnione, w tym roku nie będą mieli prawie konkurencji.  Polacy, Niemcy czy Włosi obniżaliby ceny?

ceny mają bardzo Europejskie. Ale dalej da się przenocować na małym campingu za 70-80zł za rodzinę. Talerz mięs dla dwóch dorosłych za ok 80-90zł z dodatkami ? drogo ? To pizza w Zadarze + Piwo za 50kun (30zł), na starówce - dalej drogo? To upiecz sam na miejscu, w końcu za prąd płacisz.

Sprawdź cenniki campingów na naszym wybrzeżu, już nie patrząc na standard, zobacz co proponuje natura - pogodę. Zobacz czy na pewno jest tam tak drogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.