Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, pawel1966 said:

w odwodzie jest Grecja - jeśli tylko będzie się tam dało dojechać

Grecja deklaruje, że jeśli nie wydarzy się coś szczególnego, to od 01 lipca będą gotowi przyjmować turystów. Ich premier od dawna lobbuje w UE za "korona paszportami" i "korona korytarzami" https://www.keeptalkinggreece.com/2020/05/15/greece-foreign-tourists-july-1-open-borders/

Wczoraj podali, że są gotowi, aby otworzyć granice z 4 krajami: Albania, Serbia, Bułgaria i Rumunią. https://www.schengenvisainfo.com/news/greek-official-recommends-reopening-of-four-border-checkpoints-instead-of-six/

 

2 hours ago, smok_wawelski said:

mój wrzesień w SRB+BiH+MNE+ALB staje pod znakiem zapytania

Myślę, że masz duże szanse, aby ten wyjazd się odbył. Coś muszą wymyślić. BiH jest magiczna :) My byliśmy w października więc już mocno w piecach palili i ciężko się oddychało, szczególnie w Sarajewie ;) 

 

20171003_105901.jpg

20171003_100124.jpg

20171003_111945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potwierdzi się że rok szkolny ruszy 1 sierpnia to cały miesiąc im wypadnie. Chyba że jednak "władzy" starczy odwagi i powiedzą że dzieci po za woj. śląskim wracają do szkoły 1 czerwca, uczą się do końca lipca, a wakacje będą w sierpniu. To drugie rozwiązanie lepsze dla psychiki dzieci, bo czym prędzej wrócą do szkoły tym lepiej. 

A gdyby nie daj Boże szkoła wróciła dopiero we wrześniu po dwóch miesiącach wakacji, to by oznaczało że dzieci nie miały kontaktu fizycznego ze szkołą przez prawie pół roku, a to by mogło mieć straszne konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Slawka napisał:

Grecja deklaruje, że jeśli nie wydarzy się coś szczególnego, to od 01 lipca będą gotowi przyjmować turystów.

Dziękuję! Śledzę to na bieżąco i mamy informacje od znajomych Greków, też posiadających przyczepę. Oni już siedzą na campingu i zdecydowanie mówią, że spokojnie omżna przyjeźdżać. Nie mam obaw co do pobytu w Grecji bo tam sytuacja jest naprawdę o wiele lepsza niż choćby u nas. bardziej martwię się dużymi problemami i stratą czasu i nerwów na granicach. Turcy na pewno będą stadami jak co roku gnać do siebie, ale kontrole na granicach mogą sie przedłużać w nieskończoność. Ja optuję, żeby jechać do lasu, żona oczywiście na Grecję:)Jeśli zwycięży moja opcja to będę się całymi dniami modlił, żeby nie lało nam przez miesiąc :):) bo jak pogoda nie dopisze, to nigdy już na wakacje w Polskę nie pojadę:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cathay napisał:

Jeśli potwierdzi się że rok szkolny ruszy 1 sierpnia to cały miesiąc im wypadnie. Chyba że jednak "władzy" starczy odwagi i powiedzą że dzieci po za woj. śląskim wracają do szkoły 1 czerwca, uczą się do końca lipca, a wakacje będą w sierpniu. To drugie rozwiązanie lepsze dla psychiki dzieci, bo czym prędzej wrócą do szkoły tym lepiej. 

A gdyby nie daj Boże szkoła wróciła dopiero we wrześniu po dwóch miesiącach wakacji, to by oznaczało że dzieci nie miały kontaktu fizycznego ze szkołą przez prawie pół roku, a to by mogło mieć straszne konsekwencje.

Skąd te informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od radnego, który godzinę wcześniej rozmawiał z dwojgiem posłów, co ciekawe z rządzącym i opozycyjnym. O tym się na Wiejskiej mówi. A co z tym będzie faktycznie, to chyba oni sami nie wiedzą.

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cathay napisał:

Od radnego, który godzinę wcześniej rozmawiał z dwojgiem posłów. O tym się na Wiejskiej mówi. A co z tym będzie faktycznie, to chyba oni sami nie wiedzą.

Nie będzie żadnego przedłużania roku szkolnego. Koniec roku jest planowo, dzieciaki już mają normalnie propozycję ocen rocznych wystawione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Nie będzie żadnego przedłużania roku szkolnego. Koniec roku jest planowo, dzieciaki już mają normalnie propozycję ocen rocznych wystawione. 

6 maja jeszcze mówiono że 10 będą wybory. Sytuacja była dynamiczna. Więc kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Slawka napisał:

Myślę, że masz duże szanse, aby ten wyjazd się odbył. Coś muszą wymyślić. BiH jest magiczna

Obyś miała racje :) 
Wyjdzie to super nie to tez nie będę płakał - kiedyś miała być Czarnogóra a wyszła czarna dziura a raczej dziur takich kilka na Dolnym Ślasku - całe Riese, kopalnia uranu w Kletnie, kopalnia złota w Złotym Stoku ......  trochę zamków.....    i też było super i jeszcze nam mało Kotliny i Dolnego Ślaska :) 
Często nie doceniamy piękna  i  różnorodności  PL   -  smoki jednak cenią słowa Pana Stanisława Jachowicza :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cathay napisał:

6 maja jeszcze mówiono że 10 będą wybory. Sytuacja była dynamiczna. Więc kto wie.

A w jakim celu mieliby przedłużać rok szkolny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, smok_wawelski said:

Często nie doceniamy piękna  i  różnorodności  PL

Zjechaliśmy Polskę wzdłuż i wszerz między 1999 a 2004. Wtedy nie kamperem oczywiście ;) To piękny kraj. Nie korci mnie jakoś dzisiaj, choć przez koronawirusa odkryłam przepiękne miejsca do spacerów i odpoczynku, na łonie natury, do godziny jazdy od domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

A w jakim celu mieliby przedłużać rok szkolny? 

Nie wiem. 
Mogę się tylko domyślić że lwia część szkół nie przerabia należycie materiału. Tak mówi wiele osób w dużych miastach gdzie na ogół jest dobry net i ludzie mają w domach po kilka kompów. Więc co jest tam gdzie tego sprzętu i infrastruktury brakuje, a do tego dzieciaki jak nie idą do szkoły to się ciągnie do roboty. Ani Ty iani ja danych takich nie mamy, a "władza" pewnie takowe posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@smok_wawelskiJesli ktoś nie zjeździł Polski wzdłuż i wszerz...a jest takich wielu, to ma naprawdę dużo co obejrzenia:) byle nie w najbardziej popularne miejsca i nie w sezonie. Pierwszy raz na Suwalszczyźnie i W rejonie Augustowa byłem pod  chyba 1983 roku..od tamtej pory zawsze chce mi się tam wracać, choć dużo się pozmieniało i nie ma już tamtych klimatów. Ale wciąż tam mało turystów.

20 minut temu, Slawka napisał:

Pozdrów żonę, Paweł ... ja ją rozumiem ;)

dziękuję :) przekażę...a ja już sobie współczuję jesli jednak znów pojedziemy się smażyć:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, pawel1966 said:

sobie współczuję jesli jednak znów pojedziemy się smażyć:):)

Trochę Ci współczuję, bo ja też upałów nie znoszę. ...Ale w Polsce wakacji bym nie chciała spędzać. Mnie ciągnie na północ albo choć na zachód, ale na północy ;) Namów żonę na Rugię, Danię - będzie i ciepło i rześko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.