Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest wiek zmarłych? Jakie mieli choroby towarzyszące? Skąd pewność że tak czy inaczej nie zmarłyby na dniach? 
takie starsze i schorowane osoby wykończyć może zwykłe większe przeziębienie. 
 

ja nie twierdze że wirusa nie ma albo że nie jet groźny tylko że jest rozdmuchane do granic możliwości a ludzie to łykają i nic więcej nie przyjmują do wiadomości. 
 

druga rzecz, jaki sens robienia takiej kwarantanny? W całej historii różnych epidemii żadna kwarantanna nie zmniejszyła liczny zachorowań. Co innego izolacja, chorego zamknąć w domu żeby nie zarażał innych. Ae takie ogólne odcięcie? Czemu to służy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cathay napisał:

Akcyza została zniesiona tylko dla wybranych celów i dla wybranych firm. Nikt po za Orlenem nie może zacząć produkować od  dzisiaj płynu do dezynfekcji rąk bo musi.... mniej więcej pół roku czekać na dopuszczenia. Znaczy produkować może, ale nue sprzedawac. Orlen już ma dopuszczenie. 

Czarny rynek powstanie :yes:, do tego mrówki zamiast z benzyną, papierosami itp. będą płyn dezynfekujący szmuglować. 
Najlepiej jakby ustawą tego wirusa zwalczyli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi pewnie tez tak mówili kilka tygodni temu. Teraz nie mówią o 8 przypadkach tylko o prawie 6 tysiącach i ponad 200 śmiertelnych. Dlatego sie o tym tak mówi i budzi takie emocje.
Ja planowałem w lato Chorwację i Grecję ale jak sie nie zrobi całkowicie bezpiecznie to odpuszczę sobie te kierunki na rzecz zwiedzania naszego kraju.
Włochy to zastanawiający przypadek, bo faktycznie jest tam duża śmiertelnosc, która jest niespotykana w innych krajach. Dla kontrastu Niemcy, gdzie mamy już ponad 1000 przypadków zachorowań i zero przypadków śmiertelnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat przekazał mi że Rimini jest już odcięte od dzisiaj. Zakaz wjazdu i wyjazdu.

A szef obrony cywilnej Włoch Angelo Borrelli poinformował, że średnia wieku zmarłych to 81 lat. Wszyscy cierpieli na inne poważne choroby. Dodał, że obecnie na oddziałach intensywnej terapii przebywa ponad 550 osób. W sobotę stwierdzono największą liczbę zakażeń w ciągu doby - 1145. Łącznie zakażonych jest ponad 5 tysięcy osób. Blisko 2 tysiące przechodzi chorobę lekko i znajduje się w izolacji w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co się oficjalnie podaje, Niemcy chorym pacjentom aplikują antybiotyki grupy Beta -Lactam ( podaje za moja żoną- farmaceutką). Każda kuracja kosztuje około 7200 €. Żona mówi, że jak na razie eksperymentują i im to wychodzi. Stąd zarażony pacjent w wieku 82 lata wyzdrowiał. 

Ps. trochę dziwne, że nagle wszyscy dbają o higienę?, czyli wcześniej było im to obce? ? 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie na świecie umiera przy porodzie ok. 70 000 kobiet (dane ze świata medyków). Jakoś nikt z tego powodu nie robi larum.

Chcesz powiedzieć, że rocznie z powodu powikłań okołoporodowych umiera 25.5 mln kobiet?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ed napisał:

Codziennie na świecie umiera przy porodzie ok. 70 000 kobiet (dane ze świata medyków). Jakoś nikt z tego powodu nie robi larum.

Mało! Kto da więcej??!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Helmut napisał:

Ps. trochę dziwne, że nagle wszyscy dbają o higienę?, czyli wcześniej było im to obce? ? 

.

Wcześniej się hartowali -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, ed napisał:

Codziennie na świecie umiera przy porodzie ok. 70 000 kobiet (dane ze świata medyków). Jakoś nikt z tego powodu nie robi larum.

Przepraszam za błąd nie codziennie a ROCZNIE. Dzięki za czujność.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli można weryfikować plany wakacyjne. Włochy w zasadzie skreślone, mimo że decyzja podjęta z miesiąc temu. Owszem, nawet jak my nie jesteśmy w grupie ryzyka to nie mam sumienia wykończyć całej rodziny czy np kilkuset klientów, którzy mają już odpowiedni wiek ( biuro na osiedlu z lat 70tych).

Być może, będzie trzeba zmienić termin, kierunek lub zaszyć się gdzieś daleko w Bieszczadach czy Borach Tucholskich.

Mam wątpliwości czy camping bezpieczniejszy od hotelu. Kilka bloków sanitarnych na kilka tysięcy gości. Owszem na obiedzie się nie spotykamy, cała reszta dnia jednak sprzyja przekazywaniu wirusa.

W tym roku niezależnie od rozwoju sytuacji będzie trzeba trochę zmienić przyzwyczajenia i unikać niepotrzebnego  kontaktu z sąsiadami.

Mapy google już zaznaczają bez proszenia się lokalizacje chorych.

@Mandrol nie mówią o Tobie w Tv. Rozumiem, że udało Ci się i powoli kończysz kwarantannę.

Za chwilę Wielkanoc, sezon komuni czy okazja do migracji... Do wakacji może nie będzie sensu robić mapy zachorowań..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maarec napisał:

Powoli można weryfikować plany wakacyjne. Włochy w zasadzie skreślone, mimo że decyzja podjęta z miesiąc temu. Owszem, nawet jak my nie jesteśmy w grupie ryzyka to nie mam sumienia wykończyć całej rodziny czy np kilkuset klientów, którzy mają już odpowiedni wiek ( biuro na osiedlu z lat 70tych).

Być może, będzie trzeba zmienić termin, kierunek lub zaszyć się gdzieś daleko w Bieszczadach czy Borach Tucholskich.

Mam wątpliwości czy camping bezpieczniejszy od hotelu. Kilka bloków sanitarnych na kilka tysięcy gości. Owszem na obiedzie się nie spotykamy, cała reszta dnia jednak sprzyja przekazywaniu wirusa.

W tym roku nie zależnie od rozwoju sytuacji będzie trzeba trochę zmienić przyzwyczajenia i unikać niepotrzebnego  kontaktu z sąsiadami.

Marek dwa tygodnie temu zaczynałem wątpić w swój narciarski wyjazd do Włoch - było około 150 zdiagnozowanych przypadków. Dziś już wiadomo, że nawet nie mam prawa wjazdu. Z powoli nie ma to już nic wspólnego  - idzie lawinowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kemping to jedna z najbezpieczniejszych form wypoczynku w tym sezonie. Mając prysznic i toaletę w przyczepie mogę ograniczyć kontakt z ludźmi do wizyty w sklepie po produkty spożywcze. Oczywiście mam na myśli kemping bez atrakcji typu aquaparki, animacje etc. IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, dziękuję za troskę! Żyję i mam się dobrze. Zamelinowany w budynku gospodarczym. Żonka karmi plackami i naleśnikami bo tylko one się zmieszczą w szparze pod drzwiami:lol:

3 razy dziennie (albo i więcej) biorę antybiotyki z grupy tych 40%. Dzisiaj był bimberek- wyjątkowa okazja bo teść obchodzi 60-te urodziny.

bimberek.thumb.jpg.6538fbc6cf68d4ac4d23041c91bf438b.jpg

Profilaktycznie jednak zostałem u siebie bo oprócz stada dzieci jest też stado starszych uczestników imprezy a wiadomo, że to najbardziej podatna grupa... Wolę dmuchać na zimne;)

Od jutra pewnie się zacznie sajgon na dzielni bo zdiagnozowany rybniczanin leży w szpitalu w Raciborzu a nasza wioska leży w centrum tych miast, tzn. mamy tyle samo kilometrów do Rybnika i Raciborza:D

Wychodzę na wolność 14 marca- akurat po piątku 13-stego:D Będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.