Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Swojska kasza też, włoski makaron, konserwy itd. 

Sorry za OT, ale nawet w sklepie internetowym dużej sieci handlowej, na dobrą sprawę parającej się bardziej hurtem/branżą horeca są już... limity ilościowe zakupów, luki w ofercie i nie wyrabiają się z kompletowaniem zamówień. Robiłem normalne zakupy na parę-paręnaście dni, różniasty asortyment, żadne zapasy, przetwory puszkowe max 5 sztuk, jak więcej, kontakt z działem handlowym, a asortyment wymiotło. W sumie, 6 puszek fasoli białej, toż to zapasy strategiczne, pal licho że żeby zrobić na szybko jednogarnkowy obiad (np. fasolę po bretońsku) dla 5 osób trzeba 3 puszek, a nie będę zamawiał przy każdych zakupach. 5 kg opakowanie makaronu? Też niemal nieosiągalne (wygodne, bierzesz zawsze tyle, ile potrzeba, nie zostają końcówki "każdy pies z innej wsi"), mleko max 1 opakowanie zbiorcze 12 kartonów (tyle schodzi u kawoszy plus do płatków/potraw w... 4-5 dni, więc nawet na tydzień nie starczy), fakt, dorosłym mleko nie służy... Jak się widzi coś takiego robiąc zwykłe zakupy, to nawet nie oglądając się na koronawirusa, człowiek się zastanawia, czy nie stać się na chwilę  preppersem, bo jak teraz nie, to za parę dni wcale. Na szczęście najlepiej zbilansowane i kompletne żarcie kryzysowe (paprykarz szczeciński - dużo wody, ryż, warzywa, ryba) póki co bez limitów :) I np. mięsa nie ma co na zapas kupować, jak ma coś du….ąć, to i tak duża część trzody/drobiu pójdzie pod nóż (brak antybiotyków, ludzi do obrabiania inwentarza) więc będzie tego aż nadto, a ubojnie/masarnie mamy na miejscu... 

Swoją drogą, będzie co do gęby włożyć, ale oby było jak ten drugi biegun obsłużyć, bo papier toaletowy z półek też dosłownie w y  p   a    r      o       w        u          j            e .   .   .

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prowincji spokój, mimo, że kilka dni temu ukazał się w internetach wywiad z dyrektor lokalnego sanepidu, w którym mowa, że mamy w mieście 6 osób pod ścisłym nadzorem, bo przyleciały do lokalnych fabryk z krajów mocno zainfekowanych. Wczoraj odwiedziłem Lidla, ilość ludzi jak zwykle, towar na półkach w ilościach jak zwykle. Limitów nie stwierdziłem. Ludzi bardziej oblegali stoisko z gaciami w promocji niż z z kaszą i makaronem. Za to w pewnym momencie ukazał mi się piękny widok. 

88321356_248578026155447_5051087750065815552_n.thumb.jpg.86a826bb2376e430f1c9544e936c8ac4.jpg

Nie jestem wyznawcą i w sumie mało mnie te święta interesują ale śmiałem, się że po świętach to zaraz majówka, a po majówce to już praktycznie wakacje :)

PS. Buda zaprowiantowana, jutro w trasę. Nie dajmy się zwariować. Mam ledwie 4 dyszki na karku, a przeżyłem już z 3 końce świata, kilka wirusów, wściekłych chorób i pluskwę milenijną :)

Przepraszam za OT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cathay napisał:

Magazynowanie żarcia jakoś mogę zrozumieć. Ale kupowanie na górkę papieru toaletowego? Tego ogarnąć nie mogę.

 

Jeśli w celach spekulacyjnych to doskonale rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cathay napisał:

Magazynowanie żarcia jakoś mogę zrozumieć. Ale kupowanie na górkę papieru toaletowego? Tego ogarnąć nie mogę.

 

Jak w końcu kiedyś się zje te wszystkie kupione na zapas produkty, część z nich z całą pewnością będzie przeterminowana. Wtedy duże zapasy papieru toaletowego będą na wagę złota:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 09:42, Cathay napisał:

Magazynowanie żarcia jakoś mogę zrozumieć. Ale kupowanie na górkę papieru toaletowego? Tego ogarnąć nie mogę.

No jak to ?   Przecież to proste - żarcie wciupiesz, zostanie przetworzone przez organizm  i będzie potrzebna taśma życia :) 

 

2 godziny temu, Pjoter napisał:

Jest już chyba u mnie

Ewakuuj sie - Zamykaj Traffica  i przeżyjesz spoko :) 
Dobrze byłoby jeszcze wziąć ze 2 połówki Łąckiej dla dezynfekcji  :) 

 

W dniu 5.03.2020 o 09:14, Łza Włóczynutka napisał:

Ja jestem przekonany, że umrę.

Spokojnie - Kraków na czakramie leży sam go na końcu smoczej jamy widziałem :)  - tu nie wlezie żadna Corona bo koron tu już było sporo i jakoś ludzie przeżyli :) 

 

No i przede wszystkim fejsobuka nie uruchamiać  - da się bez niego żyć Podobny obraz

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 13:38, do0h napisał:

@Cathay po końcu świata lepiej dupsko papierem wycierać niż listkiem :P

Wystarczy wyjrzeć przez okno. Widzisz gdzieś liście? :) Igliwie mało przyjemne, papier kserowy albo kredowany z gazetek reklamowych to tylko rozmażesz i się tylko bardziej upaprzesz, a kto dziś np. kupuje zwykłe gazety? Takie czasy. Cena postępu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czyś napisał:

Wystarczy wyjrzeć przez okno. Widzisz gdzieś liście? :) Igliwie mało przyjemne, papier kserowy albo kredowany z gazetek reklamowych to tylko rozmażesz i się tylko bardziej upaprzesz, a kto dziś np. kupuje zwykłe gazety? Takie czasy. Cena postępu :)

Wystarczy zadbać o siebie i się zdepilować. Jeden listeczek wystarczy a nie pięć metrów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.