Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w kontakcie z moimi Koreańczykami i właśnie mi napisali- "Covid-19 in ILRYU as per GE Nurse. One person under investigation. After 2 days result will be release".

ILRYU to podwykonawca GE, gdzie nasz projekt był realizowany. Z kilkudziesięcioma pracownikami przez ostatnie 5 lat bardzo się zżyłem i przykro mi, że któryś z nich jest potencjalnie zarażony. Oby to nie był 67-letni "Captain Joe" jak go wszyscy pieszczotliwie nazywaliśmy;) Chociaż znając jego charakter i werwę do roboty to on te koronę przegoni z Korei:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lbuster napisał:

Możesz dać jakiś link lub coś więcej - bo ja się modlę o sezonowe wymarcie tego goofna. Inaczej będzie przej....ne.

Linka teraz nie wyskrobię, ale z tego co pamiętam to komunikat był raczej źle zrozumiany.

Nie chodziło w nim o to, że wirus w sezonie będzie nadal tak samo aktywny. Chodziło raczej o to, żebyśmy nie myśleli - mówiąc trywialnie - że ciepło zabije wirusa i on zniknie.

Z tego co wiemy na razie, to ten wirus - podobnie jak grypa czy inne SARSy - mówiąc w dużym uproszczeniu i obrazowo, mają otoczkę, która charakteryzuje się tym, że "zamyka" się w warunkach ciepłych. Znaczyć to może mniej więcej tyle, że wirus ulegnie najprawdopodobniej "uśpieniu" na okres ciepełka, ale oczywiście wróci w jesieni. Jeśli do tego czasu będzie szczepionka to ok, jak nie to dalej może trochę pohasać. Oczywiście wirus jest już na całym świecie, więc może wędrować po tych częściach świata, gdzie ma bardziej sprzyjające warunki.

Zatem według dotychczasowej wiedzy (która zmienia się z dnia na dzień w toku badań), na okres letni wyhamuje najprawdopodobniej rozprzestrzenianie się wirusa, co nie znaczy, że za parę dni nie pojawią się inne komunikaty na podstawie dalszych badań.

To też nie jest tak, że temperatura powiedzmy 30+ na zewnątrz zabija wirusa. Przecież wirus żyje w organiźmie i rozwija się w wyższej temperaturze. Chodzi o to, że poza organizmem to jest niesprzyjające środowisko i wystarczą niższe temepratury niż temperatura ciała, żeby już mu było niewygodnie. W niższych przetrwa poza organizmem znacznie dłużej.

Zastrzegam - powyższe nie opieram na wiedzy medycznej, której nie posiadam, a na szczątkowej wiedzy z kontaktów z komunikatami GIS, MZ, WHO, itp...;-)

Ale z pewnością nie jest to wiedza z TVP;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacekzoo napisał:

druga rzecz że nikt nie prowadzi licznika np na onkologii, a tam tylko w polsce umiera 300 osób dziennie, dziennie!!!

Tylko tutaj jest zasadnicza różnica. Bo przyczyna pacjentów onkologicznych jest w nich samych (uwarunkowania genetyczne, zły tryb życia itp.) Oni się od nikogo nie zarazili i nikogo nie zarażają. A i sama choroba trwa co najmniej miesiące/lata. Z koroną jest całkowicie inaczej. Teoretycznie zdrowa osoba może się poczęstować od kogoś tym ustrojstwem i w tydzień, dwa do piachu. A i wystarczy się zastanowić, co by się działo, gdyby służby państw nie stawali na głowie i gdyby korona się rozprzestrzeniała swobodnie. Policz sobie skromne 2% populacji ;) i wtedy te 300 osób dziennie to pikuś (o ile tak można powiedzieć :().

Tak czy inaczej, nie pamiętam, by w przypadku jakiejkolwiek innej choroby poddawano kwarantannie całe miasta. Coś jest na rzeczy i nie wierzę, że wszystkie państwa się mylą czy panikują :(

Dzięki @Zulos za tak szerokie objaśnienie :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław 1963 i czarna ospa.

22 minuty temu, lbuster napisał:

.....

Tak czy inaczej, nie pamiętam, by w przypadku jakiejkolwiek innej choroby poddawano kwarantannie całe miasta. Coś jest na rzeczy i nie wierzę, że wszystkie państwa się mylą czy panikują ....

Wrocław 1963 czarna ospa.

 

spacer.png

 

 

spacer.png

 

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OnionSkin napisał:

Wrocław 1963 czarna ospa.

Tylko, że wtedy mnie jeszcze nie było na świecie, więc nie mam jak tego pamiętać.

Ale dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dmuchać na zimne a cwaniactwo tych co nazywają to niepotrzebną paniką jest żenujące.Każdy powinien mieć samodyscyplinę i stosować wszelkie środki ostrożności i profilaktyki.Oczywiście jak zawsze trzeba mieć też szczęście.Trzeba mieć na uwadze że to nie spotka gdzieś, kogoś a może spotkać moje dziecko albo moją matkę albo mnie samego.To tak jak z pijakiem który zmarł w wyniku obrażeń doznanych w wypadku spowodowanym przez siebie. Rodzina ma potem pretensje do wszystkich tylko nie do ukochanego syna który mając  dwa promile wsiadł za kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lbuster napisał:

Tylko tutaj jest zasadnicza różnica. Bo przyczyna pacjentów onkologicznych jest w nich samych (uwarunkowania genetyczne, zły tryb życia itp.) Oni się od nikogo nie zarazili i nikogo nie zarażają. A i sama choroba trwa co najmniej miesiące/lata. Z koroną jest całkowicie inaczej. Teoretycznie zdrowa osoba może się poczęstować od kogoś tym ustrojstwem i w tydzień, dwa do piachu. A i wystarczy się zastanowić, co by się działo, gdyby służby państw nie stawali na głowie i gdyby korona się rozprzestrzeniała swobodnie. Policz sobie skromne 2% populacji ;) i wtedy te 300 osób dziennie to pikuś (o ile tak można powiedzieć :().

Tak czy inaczej, nie pamiętam, by w przypadku jakiejkolwiek innej choroby poddawano kwarantannie całe miasta. Coś jest na rzeczy i nie wierzę, że wszystkie państwa się mylą czy panikują :(

Dzięki @Zulos za tak szerokie objaśnienie :dzieki:

@lbuster Sebastian, sorki. Ale wg mnie powtarzasz tyko to co klepią w tvp. Jak nie przekonuje Cie przykład onkologii m, co fakt jest trochę innego kalibru  niż ten wirus. To poczytaj chociażby o grypie, ile zachorowań i ile zgonów. 
 

jakie stawanie na głowie? Kwarantanny które nie zmniejszają liczby zakażonych tyko obszar na którym będą? Nie ma żadnych naukowych dowodów że taka forma ,,zapobiegania,, jest skuteczna. 
 

jakie 2% populacji? Śmiertelność jest na poziomie 3,5% ale od zdiagnozowanych. A ile jest niezdiagnozowanych a zakażonych? Gdyby każdy nosiciel był zdiagnozowany to przy tej śmiertelności wzkaźnik byłby minimalny

1 minutę temu, mundek28 napisał:

niepotrzebną paniką

A jaka panika jest potrzebna? W każdej kryzysowej sytuacji spokój jest najważniejszy, spokój i racjonalne myślenie. A nie panikowanie i robienie to co wszyscy

Po prostu ten wirus jest bardzo medialny i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mundek28 napisał:

żenujące

A żenujące to jest sianie paniki która niczemu dobremu nie służy. 
 

tylko to tak jest jak 99,9% społeczeństwa żyje tylko tym co dzisiaj, a nie mają w ogóle wyobrażenia ani przygotowania na cokolwiek co będzie odbiegało od codzienności. I nie chodzi mi nawet o takie akcje jak teraz z wirusem. Ale np zwykły pożar u sąsiada, kiedy wpada straż i jest 30sek na opuszczenie mieszkania. Wtedy Ci głośnoklepiący zostają w samych gaciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6b7cebaa660f8e26876ae8c22ca4bea3.png

Powiem coś niepopularnego ... w sytuacji tego kryzysu wchodzę na tvp.info, mam wrażenie, że tam najmniej sensacyjnie i rzeczowo przekazują informacje. TVN leci z koksem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:

6b7cebaa660f8e26876ae8c22ca4bea3.png

Powiem coś niepopularnego ... w sytuacji tego kryzysu wchodzę na tvp.info, mam wrażenie, że tam najmniej sensacyjnie i rzeczowo przekazują informacje. TVN leci z koksem :)

Prawda będzie pośrodku. TVP kryje, TVN wyolbrzymia. Właśnie jestem w szpitalu. Nikogo w maskach, paniki nie ma. Nawet zakazu odwiedzin nie widziałem na drzwiach.

Wycieczka "kamperem" z mlecznymi szybami w pakiecie. Webasto grzało, tylko to nieprawdziwy kamper bo wc nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, maarec napisał:
Prawda będzie pośrodku. TVP kryje, TVN wyolbrzymia. Właśnie jestem w szpitalu. Nikogo w maskach, paniki nie ma. Nawet zakazu odwiedzin nie widziałem na drzwiach.
Wycieczka "kamperem" z mlecznymi szybami w pakiecie. Webasto grzało, tylko to nieprawdziwy kamper bo wc nie było.

@maarec ale mam nadzieję że z tobą wszystko ok?

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

To poczytaj chociażby o grypie, ile zachorowań i ile zgonów.

Z grypą porównywałem wcześniej.

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Kwarantanny które nie zmniejszają liczby zakażonych tyko obszar na którym będą? Nie ma żadnych naukowych dowodów że taka forma ,,zapobiegania,, jest skuteczna. 

Brak mi słów - nie wiem,  co Ci odpisać :niewiem: Ale jestem odmiennego zdania.

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

jakie 2% populacji? Śmiertelność jest na poziomie 3,5% ale od zdiagnozowanych. A ile jest niezdiagnozowanych a zakażonych?

Zakładając, że 50% przechodzi bezobjawowo (niezdiagnozowani) to połowa z 3,5 to będzie niecałe 2%. Dałem tak delikatnie ;)

46 minut temu, maarec napisał:

TVP kryje

:ok:

Śmiem twierdzić, że większość krajów będzie ten temat wyciszać, by gospodarka mniej podupadła :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, miloszb napisał:

@maarec ale mam nadzieję że z tobą wszystko ok?

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki. Wszystko gra, młody miał w szkole wypadek.  Wyliżę się. 

Na wejściu już info jest.

IMG_20200309_161940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.