Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, witus napisał:



Ja obserwuję to jak żyje się znajomym, ile przyczep i kamperów nowych zostaje sprzedanych na pniu w Bieruniu.

 

Powiem ci tak, od wielu lat jestem w handlu, od paru lat jak nie sprzedaż w lizing albo w kredyt to zapomni, z boku wszystko ładnie wygląda. Odkupuje też pojazdy po lizingowe, dużo ludzi nie wytrzymuje ciśnienia i oddają, tak to wygląda. A że mają na podwórku to nie znaczy że ich, dużo ludzi żyje ponad stan. Przejrzy Allegro lub OTOMOTO ile jest ofert odstąpię lizing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kajman napisał:

Chcecie być bezpieczni? Wykopcie ziemiankę w środku lasu, ale tam możecie się przeziębić i dostać zapalenia płuc, a czym się to kończy dobrze wiecie.

No właśnie ja też miałem plan, żeby zamontować na wakacje w cepce lampy UV i jeśli nawet dałyby radę koronie, to gratis mógłbym złapać czerniaka...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Helmut napisał:

Ta cała sytuacja sprawia, że już nie długo będzie zapaść na całej linii jeżeli chodzi o ciągłość produkcji w wielu gałęziach gospodarek.

To już się dzieje. Moi dostawcy już mówią że towaru nie będzie bo kontenery z chin nie wypływają. Całą kasę jaką mam pakuje w towar żeby jak najdłużej mieć co sprzedawać. 
 

znajomy co pracuje w firmie, robią jakieś elementy stalowe czy coś, mówił że już się zapowiedzieli że będą przymusowe urlopy bo zaczyna być problem z materiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacekzoo napisał:

To już się dzieje. Moi dostawcy już mówią że towaru nie będzie bo kontenery z chin nie wypływają. Całą kasę jaką mam pakuje w towar żeby jak najdłużej mieć co sprzedawać. 
 

znajomy co pracuje w firmie, robią jakieś elementy stalowe czy coś, mówił że już się zapowiedzieli że będą przymusowe urlopy bo zaczyna być problem z materiałem

I to mnie najbardziej martwi.  Znowu aby to odkręcić i z powrotem nadać tempo pracy i rozwoju będzie trzeba dużo czasu. W międzyczasie spekulanci dadzą o sobie znać. Ale jest tez pozytywna wiadmość: ceny paliw z dnia na dzień coraz niższe przynajmniej u nas.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacekzoo napisał:

To już się dzieje. Moi dostawcy już mówią że towaru nie będzie bo kontenery z chin nie wypływają. Całą kasę jaką mam pakuje w towar żeby jak najdłużej mieć co sprzedawać. 
znajomy co pracuje w firmie, robią jakieś elementy stalowe czy coś, mówił że już się zapowiedzieli że będą przymusowe urlopy bo zaczyna być problem z materiałem

No i jak tu nie wierzyć spiskowym teoriom, że to Hamerykanie pomogli wydostać się wirusowi z laboratorium w Wuhan... No bo kto może na tym najwięcej zyskać?;-)

Swoją drogą ciekawe jak to się rozwinie w USA, gdzie co roku ponoć między 25 a 60 tys. ludzi umiera na skutek powikłań pogrypowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Helmut napisał:

I to mnie najbardziej martwi.  Znowu aby to odkręcić i z powrotem nadać tempo pracy i rozwoju będzie trzeba dużo czasu. W międzyczasie spekulanci dadzą o sobie znać. Ale jest tez pozytywna wiadmość: ceny paliw z dnia na dzień coraz niższe przynajmniej u nas.

Dostałem informacje, tylko to już nie wiem czy pewna, ale kontenery mają ruszyć z chin najszybciej dopiero na początku maja, płynie miesiąc do półtora, zanim sie towar rozwiezie to będą wakacje....

 

A co do spekulantów, nie dalej jak 2 tygodnje temu oglądałem program o spekulacjach, ktoś puszcza plotkę w ,,swoich,, mediach i do tego weźmie paru ,,specjalistów,, na temat jakiekolwiek firmy, robi się panika, płotki sprzedają akcje, te lecà na łeb a gruba ryba kupuje. Po roku, dwóch czy trzech sprzedaje i jest ustawiony. A co teraz się dzieje? Największe spadki giełd na całym świecie od lat. Zakup po niskich cenach, za pare lat jak to minie i skończy się kryzys odsprzedaje się akcje. Czysta kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5596]chris_66[/mention] - proszę Cię, nawet nie próbuj tłumaczyć - nie da się... lepiej to zostawić...
Przepraszam - chwilę wcześniej wyraziłem się o nie wprowadzaniu polityki na forum... wybaczcie proszę;-)


Kończymy dywagacje.
Też przepraszam, poniosło mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w szpitalu na kontroli z synem i na drzwiach była kartka z CZERWONĄ CZCIONKĄ o zakazie wstępu jeśli się było ostatnio w Chinach, Korei, Włoszech itd. lub ma się jakieś objawy "koronowe".

Więc to już pierwsze objawy niepokojów na poważnie.

Z drugiej strony przypadek @Mandrol'a wskazuje, że np. w Niemczech nie jest na poważnie. Nie rozumiem, że pasażerowie samolotu z kraju o "podwyższonym ryzyku" coś tam "oświadczają" i do domu.

Ostatnie dwa tygodnie walczyliśmy w domu z wirusem który głównie dawał w objawach silną gorączkę a w najbliższym otoczeniu pojawiły się dwa przypadki zapalenia płuc - czy to mógł być TEN wirus,? Pewnie wielu się zastanawia.

Nie używam za bardzo TV, nie czytam gazet ani wiadomości elektronicznych więc gdyby nie ten wątek to tylko echo o "jakimś tam nowym wirusie" by mi zostało do lata (obym się nie mylił).

Generalnie zdrowy rozsądek wskazany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic lepiej nie napędza gospodarki niż wojna ,w tym wypadku wirus.Spójrzcie na ceny masek "antywirusowych" na portalach sprzedażowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Ispocie, gość przede mną o coś pytał, nie dosłyszałem co, ale gość z obsługi mówił że miało być z dostawą ale teraz to nie wiadomo czy przyjedzie i kiedy... oj będzie się działo, i to wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kajman Tu 3 Ty's z wypadków, tam 100 z gryp, a jeszcze gdzie indziej 1000 bo się potknął i kark złamał, ale jak 7 500 000 000 ludzi zachoruje i około 3% z nich umrze czyli 200 000 000 + to już tak fajnie nie wygląda co ? :) ... ja się śmieję z ciebie że olewasz totalnie, Ty się śmiejesz że mnie że biorę na poważnie zagrożenie a preppersy sie śmieją z nas bo są gotowi na wszystko ;) ... Tylko nikt nie wie jak to się tak naprawdę skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=22353]jacekzoo[/mention] prawda, można zauważyć że we Włoszech jest raczej więcej niż 3% ?

Obecnie śmiertelność jest poniżej 3%. Na 1128 chorych zmarło 29 osób.

 

Pocieszajace jest to, że przyrost nowych przypadków jest na dużo niższym poziomie niż wzrost wyzdrowień, który ma duzo większą dynamikę. Za chwilę liczba wyzdrowień to będzie już połowa wszystkich zachorowań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.