Skocz do zawartości

Okno dachowe 40x40


Rekomendowane odpowiedzi

Spoko Tomek to nie ten temat, moja przestroga/sugestia nie wynika z tego pytania/prośby i Twojej odpowiedzi

Zwróciłem tylko na to uwagę bo to czasem istotne gdy idzie coś blisko albo tak jak u mnie gdzie jest mało miejsca na dachu

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małe zapytanie w tym temacie. Posiadam w Hobby z 2003 roku okno dachowe w łazience jak na poniższych zdjęciach. Czy w tym modelu można zastąpić pokrywę nową, przezroczystą? Po jakim modelu szukać? 

 

DSC_0261.JPG

DSC_0263.JPG

DSC_0262.JPG

DSC_0265.JPG

DSC_0264.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Podola napisał:

Pozwolę sobie na małe zapytanie w tym temacie. Posiadam w Hobby z 2003 roku okno dachowe w łazience jak na poniższych zdjęciach. Czy w tym modelu można zastąpić pokrywę nową, przezroczystą? Po jakim modelu szukać? 

Można wymienić pokrywę na przezroczystą, pod warunkiem że zrobisz to razem z ramą. Myślę że w przyczepie z 2003 warto wymienić całe okno :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

Można wymienić pokrywę na przezroczystą, pod warunkiem że zrobisz to razem z ramą. Myślę że w przyczepie z 2003 warto wymienić całe okno :yes:

W tamtym roku było wyjmowane podczas odświeżania przyczepy i nie wiem czemu wtedy nie zamówiłem całego nowego okna. Teraz szkoda mi je ruszać a chciał bym mieć widniej w łazience. Ehh mądry Polak po.... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Podola napisał:

W tamtym roku było wyjmowane podczas odświeżania przyczepy i nie wiem czemu wtedy nie zamówiłem całego nowego okna. Teraz szkoda mi je ruszać a chciał bym mieć widniej w łazience. Ehh mądry Polak po.... ? 

Masz ten sam "problem" co ja, widzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chris_66 napisał:

 


Po prawie 20 latach plastiki swoje przeżyły. Pora na wymianę emoji106.png


Wysłane z telefonu emoji12.png

 

Ehh nowe uszczelnienia na taśmie, lakier na dachu, wolał bym uniknąć wyjmowania go. Miałem nadzieję że wystarczy nowa pokrywa a wymiana to tylko wysunięcie bolców z rączek i podmiana. Taka robota bezinwazyjna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Czy ktoś zna różnicę między starym oknem VISION STAR M:

https://turismus.pl/pl/p/Okno-dachowe-Vision-Star-M-biale-kremowe-40x40-z-wymuszona-wentylacja/714

a nowym modelem:

https://turismus.pl/pl/p/Okno-dachowe-Vision-Star-M-2-biale-kremowe-40x40-bez-wymuszonej-wentylacji-NOWOSC/3293

Czy warto dopłacać 100 PLN?

Według opisu:

"Nowy Vision Star M pro 2 ma ulepszony mechanizm otwierania, znacznie łatwiej otworzyć otwiera się go jedną ręką. Zmieniono również kształt górnej pokrywy, która jest teraz bardziej płaska, aerodynamiczna i cichsza podczas jazdy."

Czy starą rączką trudno się otwierało/zamykało okno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna różnicę między starym oknem VISION STAR M:
https://turismus.pl/pl/p/Okno-dachowe-Vision-Star-M-biale-kremowe-40x40-z-wymuszona-wentylacja/714
a nowym modelem:
https://turismus.pl/pl/p/Okno-dachowe-Vision-Star-M-2-biale-kremowe-40x40-bez-wymuszonej-wentylacji-NOWOSC/3293
Czy warto dopłacać 100 PLN?
Według opisu:
"Nowy Vision Star M pro 2 ma ulepszony mechanizm otwierania, znacznie łatwiej otworzyć otwiera się go jedną ręką. Zmieniono również kształt górnej pokrywy, która jest teraz bardziej płaska, aerodynamiczna i cichsza podczas jazdy."
Czy starą rączką trudno się otwierało/zamykało okno?

Mam stare już kilka lat, używane codziennie, bez uwag. Świetne okno. Nie mamy problemów z uchylaniem, otwieraniem. Faktycznie żeby się nie szarpać lepiej użyć dwóch rąk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 08:33, filipert napisał:

Czy taki montaż (bokiem do kierunku jazdy) jest dopuszczony przez producenta?

Jeżeli dobrze dekoduję to montaż jest możliwy i poprzecznie i wzdłużnie:

 

image.thumb.png.fa6d4fa9ff4d4296eea1cc2c67cf3040.png

1 minutę temu, witus napisał:

Mam stare już kilka lat, używane codziennie, bez uwag. Świetne okno. Nie mamy problemów z uchylaniem, otwieraniem. Faktycznie żeby się nie szarpać lepiej użyć dwóch rąk.

No to chyba nie warto dopłacać tej stówki ;) 

Dzięki :dzieki:

W dalszej części jest jeszcze taka informacja:

 

image.png.7530dc94bd38a48d76c8dab3d98eb717.png

czyli:

"Zalecamy montaż stroną z zawiasami w kierunku jazdy. W przyczepie kempingowej okno dachowe można alternatywnie umieścić z zawiasami z prawej/lewej strony pojazdu, pod warunkiem, że okno dachowe nie jest zamontowane na przedniej krawędzi dachu pojazdu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.