Skocz do zawartości

Okno dachowe 40x40


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.03.2020 o 20:16, filipert napisał(a):

[...] 

Minus tych okien (przynajmniej w wersji MPK) jest taki, że nie mają możliwości mikro uchylenia na deszczową pogodę. [...] 

Czołem. Nie do końca. Klasyczne MPK występuje w dwóch wersjach "dekla" - małym i dużym. Wersja z małym deklem, rzeczywiście, po otworzeniu, w trakcie deszczu, grozi rozpryskami wody o dach i dostawaniem się wody do wnętrza przyczepy. Duży dekiel zaś, jest na tyle duży, że do chlapania wody do wnętrza nie dopuszcza przy jego podniesieniu. Owszem, wiele zależy od kalibru ulewy. Ostatecznie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy 

Czy ktoś montował w łazience Hobby z roku 2003 inne okno niż klasyczne MPK? Fabryczne już się poddało całkiem, nie mogę dłużej zwlekać ale cały czas mam nadzieję że inny model podejdzie. Najlepiej taki, który jest chociaż trochę podobny do reszty okien dachowych a nie wygląda jak z lat 80'. Koniczyna moskitiera i najlepiej z dymioną "szybą".  Jest spory wybór różnych modeli ale rzadko kiedy podają wymiary dolnej osłony a ta przez niereguralny sufit musi być dość mała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Misio napisał(a):

Pewnie każde okno 40x40 będzie pasowało

Ja miałem mini heki

No właśnie niestety nie, kupiłem Mini Heki i nie weszło pod sufitem - ma za szeroką obudowę rolety i moskitiery. Sufit ma taki jak by gzyms zaokrąglony od strony ściany zewnętrznej i taka szeroka maskownica nie wchodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To małe ramki od dołu mają

Fiamma cristal

fiamma.jpg.d35fa3dd65c71d51b7f73bf90dd4b2d6.jpg

oraz

Remis Remitop Streamline

remitop.thumb.webp.3a41b86849e75cb0e34bf2c0128a532a.webp

w tym drugim mogę zmierzyć jaki ma wymiar panel wewnętrzny.

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję. Fiamma odpada, trzeba przykręcać do dachu,

Remis w tej wersji nie mogę namierzyć w sprzedaży. Zamówię Heki Mini z wymuszoną wentylacją w tej wersji:

https://allegro.pl/oferta/okno-dachowe-dometic-mini-heki-style-40x40-cm-13928089205

Ramka wewnętrzna wygląda na węższą niż w tej którą miałem ostatnio:

https://allegro.pl/oferta/okno-dachowe-mini-heki-40x40cm-s-23-41-dometic-14207191178

Ten model się mi nie zmieścił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej walce potwierdzam, że Heki pasuje w wersji uchylanej. Jedyne co potrzeba zmodyfikować to wewnętrzna pokrywa z moskitierą i roletą wymaga podcięcia w jednym narożniku. Całe szczęście że tym od zewnętrznej ściany i jest to praktycznie niewidoczne.

 

Bez nazwy.jpg

Bez nazwy2.jpg

Bez nazwy3.jpg

Bez nazwy4.jpg

Bez nazwy5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.